Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 757
  • 869
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 110
Останах много доволна от машинката, нищо, че в Техномаркет ми казаха, че имали много рекламации на точно тези кафемашини. Дълбоко се надявам моята да е здрава и да си я ползвам поне 10 години  Crazy

# 151
  • Мнения: 102
Останах много доволна от машинката, нищо, че в Техномаркет ми казаха, че имали много рекламации на точно тези кафемашини. Дълбоко се надявам моята да е здрава и да си я ползвам поне 10 години  Crazy

  bouquet Честита ,със здраве да си я ползваш и дълго да ти прави хубаво кафенце  Wink

# 152
  • SF
  • Мнения: 21 172
Честитоa, Ad1d! Марката е хубава и ако исках кафемашина за мляно кафе за домашна употреба, точно тази бих купила.
Какви са рекламациите? Кое най-често й се поврежда. Питам, защото мои приятели имат нужда от нова кафемашина, но не предпочитат такава, която става само за капсули. Говорих им точно за това Saeco.

# 153
  • Мнения: 110
Консултантът не каза контректно, само каза, че имат много рекламации точно от тази машина. Препоръча ни едно Делонги, но аз толкова се бях навила на тази машинка, че ако не беше тя, нямаше да купя друга. Щях да си карам на нес кафе и да продължавам да се тровя. След като отидохме в Технополис, там пък женичката каза, че това е много хубава марка и доста сполучлива. Отиди ги разбери  Laughing

# 154
  • SF
  • Мнения: 21 172
Разбирам ги. Делонги им дават по-добър процент.

# 155
  • Мнения: 167
Nespresso e!
Ти много помогна да е Nespresso и даде линк за капсулите. Изненадващо, офисът е на 5-7 минути от нас. Вече ги посетих и благодарение на информацията от теб, имам 4 вида кафе.
Е, в момента съм на работа и пия кафе от автомат, ама.... C'est la vie!

Какво кафе си избрала?
Обикновено кафемашините идват в комплект с 16 капсули от различен вид. Аз първо опитах тях за да добия представа за вкуса на кафето и тогава си поръчах това което ми харесва.

Имаш ли към машината Aeroccino? Аз имам и е страхотно за приготвяне на млечна пяна, за студени и топли напитки.

Тук може да го видиш

# 156
  • SF
  • Мнения: 21 172
Няма. Можех да си избера от другите машини, които имат не точно аерочино, но може да се приготвя млякото в тях. Аз обаче не пия прясно мляко.

Страхотно изглежда това аерочино и напитката, приготвена с него. Предполагам, че може да се купи отделно??

# 157
  • Мнения: 167
Да може, но на повечето места са скъпи. Аз го взех с машината и като цяло ми излезнаха много на сметка.

Тук ги има в различни цветове, но са по 189 лв. Може да се намери за много по-малко пари, но е въпрос на търсене...

# 158
  • SF
  • Мнения: 21 172
Лелеее, не! 189 лева за млековарка не давам!
189 пъти ще сляза до магазина да ми "сварят" чаша мляко на парата и ще си направя такова кафенце, ако искам. Laughing

http://kafemania.bg/aksesoari/nespresso-cube-disenser-za-kapsuli
А ето този куб, лично аз, ама лично аз, съм го купувала от Франция за 1 евро! ЕДНО евро.

# 159
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Честитоa, Ad1d! Марката е хубава и ако исках кафемашина за мляно кафе за домашна употреба, точно тази бих купила.
Какви са рекламациите? Кое най-често й се поврежда. Питам, защото мои приятели имат нужда от нова кафемашина, но не предпочитат такава, която става само за капсули. Говорих им точно за това Saeco.
в офиса ни бяха взели такава, но още първата седмица и се пукна казанчето за вода. Чакахме почти месец да го сменят. И определено Делонгито прави по-добро кафе от тази машина. Имам база за сравнение.  Peace

# 160
  • Мнения: 435
И аз се включвам с мнение, дано е полезно. Имаме неспресо машина повече от 5 години и въпреки, че я купих от продавалника и я ползваме много вкъщи не сме имали никакви проблеми  Whistling. Според мен кафето не може да се сравни с други, които съм опитвала, не знам дали има връзка с това, че налягането е 19 бара или блендовете кафе са по-качествени. Прочетох мненията тук за съвместимите капсули и реших да потърся - досега все съм си взимала по веднъж годишно от първия вносител и не съм поглеждала за съвместими, ама те били страшно много Simple Smile. Нещо свързано с патента им била причината. Намерих си и билков чай за отслабване в nespreso капсула – вчера поръчах  Grinning. Понеже искам втора за вилата пак гледам, обадих се и в сервиза вече има оторизиран и внасят всички части.

Основно влязох защото намерих в един сайт качени различните видове съвместими с цени тук. Връзка към самия сайт цък.

Та и моята препоръка е, ако е с капсули да е най-доброто nespresso. И да попитам опитвали ли сте органичното кафе на Compagnia dell'Arabica или Caffee Gioia.

Редактирах линковете

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 18:00 от Jolinar

# 161
  • Мнения: 5 435
Да се похваля най-накрая с новата си кафе машина http://www.bestbuy.ca/en-CA/product/delonghi-delonghi-espresso-m … 702/10211325.aspx  Heart Eyes

# 162
  • Мнения: 1 010
Честитa, zveti81! Simple Smile Да ви служи дълго и да пиете ароматни и вкусни напитки с нея . Ако е удобно би ли споделила откъде е и на каква цена. Не мога да я намеря в нашите магазини нещо. П.С. Благодаря за отговора   bouquet - явно я няма в България засега.

Compagnia dell Arabica капсулите и мен ме заинтригуваха - като поръчам и опитам ще пиша, ако интересува неспресо пиещите. Пия по 3-4 кафета на ден и се старая да е 100% арабика кафето - съдържанието на кофеин е по-ниско.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 12:30 от hannya

# 163
  • Мнения: 5
Nespresso от Kafemania.bg

# 164
  • Мнения: 1 010

Съжалявам, че Ви преследвам така из темите, в които пишете, но постовете Ви ми направиха странно впечатление. Мисля, че за потребителите е добре да имат възможно най-пълна информация. В България много отдавна се внасят капсули кафе неспресо от няколко фирми, има и оторизиран сервиз, който продава и сервизирани машини за тях. Машините на Кафе Верняно - TRE, също са съвместими. Има няколко други сайта, които предлагат машини. Има и доста по сайтовете с обяви.

Регистрирахте се за да похвалите капсулите кафе с марка неспресо, но не спряхте да натъртвате за сайта на кафемания.

Ще цитирам поста, за който казах и в другите две теми, в които писахте, за да могат хората да видят и цените на тези капсули. В кафемания според мен цените са леко завишени, дано конкуренцията помогне.

...........
Основно влязох защото намерих в един сайт качени различните видове съвместими с цени тук. Връзка към самия сайт цък.
...........

В България продават и капсули за многократна употреба за 12лв. Simple Smile

В момента имам три машини - Неспресо, Долче густо и кафеавтомат. Мога да препоръчам всяка една от тях, заради различни причини. Всяка има и недостатъци.

Нека всеки си решава, но разполагайки с повече информация  Peace

Едит: Добавих повече инфо.

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 17:53 от hannya

Общи условия

Активация на акаунт