Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 894
  • 869
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11
Взехме си бриел за офиса и сме доволи за сега
http://www.libragroup.org/eshop/index.php?id_product=838&controller=product
19 бара си е доста добре.

# 166
  • Мнения: 315
Philips-Saeco. Каквато и машина от тази марка да вземеш, няма да сбъркаш. Аз имам най-евтиния вариант и се родих, откакто я купих.

# 167
  • София
  • Мнения: 2 271
Взехме си бриел за офиса и сме доволи за сега
http://www.libragroup.org/eshop/index.php?id_product=838&controller=product
19 бара си е доста добре.
Помпата на тази машина е 15 bar, но пак е добре. Честита придобивка!

# 168
  • Мнения: X
Извинявам се, че така ни в клин ни в ръкав се включвам от дугаде  Peace, помолих Esmee, за повече инфо за нейната кафемашина на Неспресо, но в темата за кафето - цък, а аз в момента се колебая за машината и понеже поста ми е доста дълъг и измества посоката на разговора на другата тема - която е за видове кафе, а не за машини си го пренасям тук. Ако някой се колебае както аз се колебая за машина дано му е полезно.  Peace

Скривам, че е огромен  Peace
Скрит текст:
За мен колкото по-стар е модела толкова по-добре, предимно заради кемпера, който е капризен заради прехода на тока до необходимите волтове, но и не само. Има доста истина според мен в израза "Не ги правят, както ги правеха едно време" - дали е заради електрониката или заради това,че ако не се счупа няма да купиш нова не знам, ама ... и за пералнята и за хладилника ми имам тези наблюдения  Tired.

За най-новата- nespresso U гледах клипове,че не работи добре с някои от съвместимите. Предполагам, защото няма ръчно пробиване на капсулата, но може и нещо да са измислили за да спрат конкуренцията. Пък и е по-евтина от всички по-стари  newsm78 Имаше видеа и с някакъв дефект с протичане,но то като се напише какъвто и да е уред и след това "problems" в търсачките е ясно, че ще видиш проблеми с каквато и да е техника.
Цените в сервиза на неспресо ми се видяха повече от прилични, дори и нещо да се повреди/ ако нямам гаранция/.
Ето тук разгледах ревюта и клипове за съвместимите http://www.kapsel-kaffee.net/jacobs-momente-kaffeekapseln-im-test/ В модела Ю не пусна никакво кафе, в пиксито си е наред  Laughing
Има ревщта за много други капсулки, които са съвметими с машинките.
Почти всички познати в чужбина пият неспресо, тези с които съм по-близка и разпитах имат точно Citiz или Pixie използвани повече от 5 години редовно без никакви проблеми.
То и по форума тук се вижда колко менния за проблем с автомати и машини с ръкохватка има и колко за машини с капсули. Не си обяснявам как капсулните са по ... хмм "идиото-устойчиви", но е факт, че с моята машина имам проблеми, пък била и вината в  hahaha "задклавиатурното устройство" .
Ако ми дойдат гости и трябва да направя 5 кафета ще се увъртя доста,едно с едно няма да е еднакво и ще се и забавя  Simple Smile.
Доста мислих и гледах цени, капсулите са си най-скъпи, но пък когато машината е 100-200лв. с разликата до 600 лв. примерно ще купя 400 капсули (ехааа).
Ако освен машина трябва да взема и мелачка, защото в хладилника мляното кафе не се съхранява добре, сметката става още по-дебела. Капсулата си стои поне година, херметизирана е,
не заема много място - кутиите на неспресо са едни пръчици ще си ги складирам. Даже сега се замислям дали няма да успея да си ги взимам от чужбина по-изгодни и да си ги нося  Grinning
А това, че не трябва да се почиства след всяко използване е страхотно, затова и гледам само машини с контейнер.  Whistling
Четох, че неспресото няма и изкуствени консерванти/може и да бъркам тук /, за разлика от густото което има соев лецитин дори и в напитките без сухо мляко (супер странно).

И така. В Пикси ми хареса и че може да си сменя панелите отстрани с друг цвят, като ми омръзнат Simple Smile, най-малката е и работи добре със съвместимите + мога да я грабна за лостчето и да я пренасям лесно, 11 сантиметра ще я шмугна между микровелето и стената и ще си свиркам  Whistling Whistling.
Citiz, също е доста компактна и красива, а cube е нисичка и има място за чаши, които се и загряват вътре + може да се долива отстрани, а не отзад, което е плюс заради мястото с което разполагам в кемпера.

Например като стравня с тази https://d1dwxc82ggj07f.cloudfront.net/media/catalog/product/cach … i_ec_680_bk_3.jpg, която е с подобни габарити
Еми първо е 430 лв, после налягането е по-малко, а пък в амазонските ревюта пише, че темперастурата не е достатъчно висока.  Tired
Извинявасм, се че пак се разбъбрих, но явно се самонавивам, че в къщи малко ми се мусят, че искам скъпи капсули, при все, че имаме машина вече, ама като сме взели грамадан машина и вече нямам място за работа от уреди така ще е, затова сега чета като луда и разпитвам да си избера.  Peace

Има и едни кутии бонбониери, еее като си наредиш вътре по цветове и по сила капсулките красота, детето пък ще си играе с цветната част, ако му ги чистя и ще се учим на рециклиране.

Всъщност най-много се оправдавам пред ММ със съвместимите, списъка, който се пусна тук доста ми помогана, а намерих и още две фирми. Не че ще пием съвместими после, но поне ако му дойдат скъпи ще може да разнообрази.  Някои от производителите са си със страхотно кафе, за някои от капсулите намерих и сертификати за вида пластмаса, т.е можем да сме спокойни и за това - Не че частите на машината не са пластмаса, ама все пак.

Друго което забелязвам, е че цените на капсулите и на лаваца и на густо вървят нагоре нещо, не точно де, но густото все по-рядко има промоции и все по-малко видове са в тези промоции, т.е промотират застоялите - поне според темата която чета тук си правя този извод  Crossing Arms. Лавацата беше 50 стотинки, сега е 70 (не съм търсила всички магазини, цитирам първия който видях, за да дам пример) - да не се взима написаното като чиста монета.

Неспресото поне като има толкова конкуренция дано не върви нагоре като цена, в елпоинт имат цени за 50 броя от 49лв. това е 1 лев, густото пък последно видях сестра ми да купува за 10 лв, ама те не всички са по 16 броя, и дори да са 60 стотинки има доста капсули и за неспресо то по толкова, че и по-малко Simple Smile
Понеже обичам дълги в ръкохватката зареждам по 9грама горе долу, лаваците излизат по 30-40 ститинки, а илли-то 70-75, овкусените и ароматизирани кафета и повече, ама ръкохватката пък е по-скъпа.
Друг плюс, който изтъквам вкъщи е че има неспресо съвместими от биологично земеделие, а и най-голямо разнообразие на видове Simple Smile

Последно май ще си се ориентирам към втора употреба, поне цената на капсулите ще бъде преглътната по-лесно Wink иначе показвам автомата, който съм харесала за 1000лв  Twisted Evil .

В сервиза питах обясниха ми хората, че са издръжливи машините - само да внимавам с вносителите на втора употреба. Това си е и мое верою де, като питам в продавалника нямкой продавач и ми отговори внос, ами не мерси - кой знае през колко складове и хора е минала - това сервизирана е и даваме гаранция също не ми е достатъчно. Те и в емаг дават гаранция, ама да си платиш транспорта до чужбина, че сервиза не бил в България или пък пропуснал си да пратиш мейл незнам кога си, или гаранцията е някакъв хвърчащ лист без печати, като ми подменят някоя част с китайка такава и след месец пак замине  Thinking. Предпочитам да знам кой я е ползвал и да помогна на някоя мама с бюджета, отколкото да пълня гуши на прекупвачи.имам страхотни попадения купени употребявани оттам и ние чат пат продаваме несполучливи покупки.

Всичко ще споделя само да я купим Simple Smile Пък дано е полезно цялото инфо тук накуп за друг, който се чуди кат мене Simple Smile
 

# 169
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Предварително се извинявам на автора   bouquet,че задавам въпрос в темата.Не открих подходяща  с търсачката.
Скрит текст:
Имам кафеавтомат Saeco Odea Go- купуван е втора употреба и нямам книжка с инстукции.
Проблемът е ,че мели кафето твърде едро ,пробвах да го променя-въртях наляво-надясно, но нямаше разлика .Дали нещо аз не правя правилно  newsm78.Не знам дали има оригинално някакъв инструмент, с който да се завърта по-лесно (защото доста зор ми дава )
Моля ,който има такава да ми каже как се сменя еднината на смляното кафе.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 271
По принцип има такъв ключ, но не върви с машината. Има такава подходяща вложка 5,5 (не съм сигурна в правописа на думата  Rolling Eyes) - продава се във всяка железария. Трябва да натиснете надолу и да завъртите към по-малките точки, за да намалите едрината. Имайте предвид, че след като завъртите, трябва да минат 2-3 кафета, докато избута вече смляното едро кафе и дойде новата настройка.

# 171
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Много благодаря  Hug  bouquet
Аз се измъчих да въртя с едни клещи  hahaha Joy.Махнах фунията ,в която стои кафето и оттам директно .И си мислех ,че не може да е толкова трудно изислено hahaha

# 172
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Взехме си бриел за офиса и сме доволи за сега
http://www.libragroup.org/eshop/index.php?id_product=838&controller=product
19 бара си е доста добре.
Колебая се между горния или този модел http://www.tehnomix.bg/philipssaeco-hd-8425-19
Моля за съвет, че без кафе не е лесно!

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 12:43 от I am the same

# 173
  • SF
  • Мнения: 21 230
Briel има сестра ми. Доста добро кафе прави. Зависи от самото кафе, естествено. Аз харесвам арабика.
От машината са много доволни. Те сега пият кафе в индивидуална опаковка. Много чисто, лесно и бързо се прави кафето по този начин - същото като при капсулите. Обожавам да пия кафе у тях.

# 174
  • Мнения: 847
Здравейте,въпрос за кафеавтомат Саеко Минуто,не прави каймак,каквито и настройки да правя,каквото и кафе на зърна да слагам.Забелязах в началото,че ставаше някакъв каймак,макар и на балончета,откакто сложих функцията Мемо-да помни дължината на кафето е без никаква пяна ,а да не говорим за каймак.Та може ли да се върне към фабричните настройки тази функция.Когато дадох от менюто върни към фабрични настройки се промени всичко по дисплея-осветеност,температура на кафето и т.н.,но не й каймака.Има ли друг начин да върна към начални настройки всичко ,явно на тези машини каймака и температурата са слабите страни.😁😁😁

# 175
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Машинката е вече при мен! Simple Smile В крайна сметка избрах Филипс Саеко. Искам да ми препоръчате кое кафе Vergano, до взема на пад!Гледам тук http://kafemania.bg/kafe/coffee-pads

# 176
  • Мнения: 5 435
Момичета, кафе машината ми прави кафе без каймак.  Blush Смених кафето два пъти, на какво може да се дължи? Да не е от цедката?

# 177
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Моето Делонги сдаде багажа, така че ще следя темата. Спряла съм се на Саеко, но се чудя какъв модел да е.

# 178
  • Мнения: 847
Момичета, кафе машината ми прави кафе без каймак.  Blush Смених кафето два пъти, на какво може да се дължи? Да не е от цедката?

А каква марка е машината?

# 179
  • Мнения: 5 435
Момичета, кафе машината ми прави кафе без каймак.  Blush Смених кафето два пъти, на какво може да се дължи? Да не е от цедката?

А каква марка е машината?
Делонги, днес ще я закарам да я погледнат.

Общи условия

Активация на акаунт