Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

  • 279 536
  • 1 164
  •   1
Отговори
# 915
  • Sofia
  • Мнения: 4 066
Ние пием Елия Мока - доста добро кафе според мен.

# 916
  • Мнения: 160
кафе далмайер, сестра ми го носи от Германия!мммммммм thumbsup

# 917
  • SF
  • Мнения: 21 344
Аз пия nespresso.

# 918
  • Мнения: X
Някакви препоръки за разтворимо кафе освен Нова бразилия и класическото Нес кафе, за да сменя това за което съм писала, но  да е на добра цена до 4 лв за 100 гр.  Rolling Eyes

# 919
  • София
  • Мнения: 505
Аз не пия разтворимо кафе,само по
изключение, когато няма друго, но
редовно купувам на майка ми и леля ми
едно индийско в метални широки кутии,
за съжаление не помня име, само визуално
го различавам има го в Т-МАРКЕТ,3,20 лв.
Казват,че е много хубаво.

# 920
  • Мнения: 20 191
Лидълските не са лоши, поне на мен ми харесват повече от това на Нова Бразилия. Зеленото е най-хубаво,не помня точно каква им е цената но мисля, че не бяха по-скъпи от нес кафето.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 26 май 2015, 11:39 от Lemy

# 921
  • Мнения: X

Бихте ли дали повече подробности. Кажете какви са плюсовете на Nеspresso. И аз търся нова машина и се чудя. Писахте в други теми докато се колебаехте, но след това не прочетох впечатления. Опитвали ли сте някои от съвместимите капсули вече (Благодаря за списъка на потребителя, който пусна линкче   bouquet ) . От чужбина ли си взехте машината?

# 922
  • Мнения: X
Точно пия от много време разтворимото на Лидл като Синия и Зеления Еклипс стигат до 7 лв буркана което е неприемливо, търсех други отзиви, здраве да е  Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 май 2015, 15:25 от Анонимен

# 923
  • Мнения: 20 191
Dados, виж тогава в Пени, те има своя марка кафе Casablanka, и мисля, че бяха по-евтини от Лидълските, а и често ги пускат на промоция. На мен Еклипса ми харесва повече от Casablanka, но може да ги пробваш.
Между другото, от днес има промоция на Нес кафе в Т-маркет - 300гр. за 9 лв.

# 924
  • Мнения: 160
Аз доста обичам jacobs milicano, има ли подобен вкус твоето nespresso Shocked?

# 925
  • SF
  • Мнения: 21 344
Не съм пила никога jacobs milicano. Не знам.
Бихте ли дали повече подробности. Кажете какви са плюсовете на Nеspresso. И аз търся нова машина и се чудя. Писахте в други теми докато се колебаехте, но след това не прочетох впечатления. Опитвали ли сте някои от съвместимите капсули вече (Благодаря за списъка на потребителя, който пусна линкче   bouquet ) . От чужбина ли си взехте машината?

Аз обожавам това кафе. Открих го за себе си преди години във Франция. Обожавам няколко от вкусовете му. Мисля, че всички общо са около 30 (дано да не се изхвърлям с бройката). Опитвала съм почти всички, включително и няколко от безкофеиновите, но предпочитам кафе с кофеин.
По принцип харесвам леко дълги или нормални кафета. Късите и силните не са точно по моя вкус. Но те предлагат всякакви за всеки вкус.
Съвместими капсули не съм опитвала. Пия само на Неспресо.
Машината ми е от Франция. Продават я в много държави в Европа. Една потребителка сподели, че нейната е купена от някой от Техно-магазините в България, но преди години.

# 926
  • Мнения: 160
Значи и аз непременно трябва да го опитам!

# 927
  • Мнения: X
Аз обожавам това кафе. Открих го за себе си преди години във Франция. .....

Много много благодаря   bouquet - знам вече,че от капсулите то е може би най-хубавото / то си е до вкус де,но съм пила веднъж и ми хареса доста повече от долче густото примерно,че и от лаваците в капсули беше доста по хубаво/. Последно в темата за интериорния дизайн прочетох една потребитлка да разказа как е голям любител на кафето и пие само illy и nespresso. Преди да купя кафето обаче трябва да избера машина,затова по-важно ми беше откъде е машината Simple Smile. Даже май сега има някакви сериозни намаления във френския амазон,но понеже няма кой да ми я купи, пък с пазаруване от чужбина няма да се справя  Sad, ще потърся модел от предлаганите в България- малко по-скъпи са, но ако добавя и транспорт и такси на превозвачи по-добре и тук да ми е гаранцията,че после ако трябва да я пращам до франция - те не че тези с капсули се развалят де но все пак. Само се чудя дали си струва да се вземе втора употреба  newsm78, защото като че ли най-много ми хареса един модел,който само в продавалника го има пък и е изгоден. Има тук сервиз обадих се и казаха колко може да бъде най-скъпата част,която може да се развали - не е кой знае колко, а и това ставало след доста години работа, обясниха ми как се чистят и така, предимно тръбички сменяли в сервиза за левчета ако раьона е с твърда вода и не се чисти, но аз си ги чистя и на сегашната тръбичките, че водата ни си е твърда. Ще мисля за машината още /че то и в кемпер ще искам да я местя понякога, пък там е малко по-трудно с инвертори и тоци  Crazy/ и ще се похваля като я взема  Party

Отново благодаря  Hug Hug, за помощта в избора ми за nespresso-то, а най пък ми хареса, че има страшно много различни видове освен оригиналните и съвместими капсулки, че понякяга ставаме много кафеджии и ще ни дойде нанагорно цената. Ама пък удобството на капсулата си е голямо,натискаш копчето и готово, с нормалната еспрессо машина все нещо има и не мога да разбера, обезвъздушаване ли иска кафето ли не е смляно както трябва или не съм го натъпкала абе два пъти едно и също кафе трудно ми се получава /и аз обичам дълги кафета и понякога са водни та водни, а уж са качествени / ooooh!.

Извинявам се, че толкова дълго стана и объркано Blush

# 928
  • SF
  • Мнения: 21 344
Сподели какъв е моделът. Аз мога да ти кажа отзиви за Nespresso Essenza и за Pixie.
Pixie купувахме в Париж с една промоция - ако купиш кафе за 100 евро, машината (тогава беше най-новия модел) я получаваш за 60 евро.
Ами нали се сещаш - в нея слагаме същите капсули, както и в другия модел. 19 бара налягане са всичките. Не правя разлика в кафето.
Нашата е на Крупс. Знам, че и Делонги ги правят.
Всъщност ти си купуваш кафемашина на Крупс или Делонги, която работи с капсули на Неспресо. Ако имаш изгодна оферта от някой от сайтовете тук - възползвай се. Няма съществена разлика за качеството кафе, което ще получиш в чашата заради модела на машината.
Сметката с Амазон е точно такава, каквато си я направила - обявената цена там е по-ниска, но с куриерските услуги става горе-долу същата или съвсем незначително по-евтина.
Приготвянето на кафе е чисто, бързо, не миеш нищо след като изтече в чашката. На мен ми е приятно.

Харесвам и Лаваца на капсули (кафяв цвят). Когато си я купиш, ще споделиш как са съвместимите капсули и ще препоръчаш тези, които на теб са ти най-приятни. Simple Smile

# 929
  • Мнения: 435
Моята е Nespresso Latissima, много съм доволна, но ако не пиете млечни не си струва цената.

Общи условия

Активация на акаунт