Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 178 736
  • 869
  •   1
Отговори
# 45
  • по морето
  • Мнения: 188
И аз съм с такава машина и съм доволен от еспресото, бариста и ристрето са точно по мой вкус. Другите машини спрях да ползвам, а лаваца капсули пия в кафето под нас.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 271
Гледате поне 15 бара налягане, колкото е по-проста като изпълнение толкова по-добре за една обикновена еспресо машина.
Имал съм и делонги в къщи, капучино невероятно правеше, но след време танка за мляко и тръбичките започнаха да правят проблеми, изхвърлих я заради това че добре не можеше да се почисти.
Автоматите си имат недостатъци, а и се прецакват лесно при неправилна експлоатация, искат редовно да се почистват, това от личен опит.
Всички машини на българския пазар (с изключение на професионалните барови машини) са с 15 бар налягане  Peace

Автоматите не се прецакват лесно, ако се поддържат с елементарно изплакване от време на време - при домашна употреба се налага веднъж седмично. През 10-ина или 15 кафета се изхвърля контейнера с отработеното кафе. Долива се вода, когато светне лампата. Ако след капучино се промие системата с пускане на вода, няма да се запуши нищо. Ако не се измие, всяка машина се запушва, като засъхне млякото.
Машините с ръкохватки трябва да се почистват след всяко кафе. Освен това с прясно смляното кафе на зърна в момента на приготвяне, се постига много по-ароматна напитка, отколкото с купено смляно кафе.

В капсулите наистина има допълнителна химия - смляното кафе се ароматизира и обработва допълнително, защото не може да се запази аромата - кафето изветрява бързо, след като се смели, защото зърната имат определена влажност и след смилане тя няма как да се задържи. Как мислите, че се постига цялото разнообразие от вкусове и аромати, които предлага всяка марка? Например светло кафявата капсула на Лаваца има един специфичен аромат, който го няма в никое друго арабиково кафе.

# 47
  • Мнения: 6 538
А някой има ли Ариели? Може ли да сподели мнение?
От по-бюджетните тази марка е най-хвалена из интернет пространството...
http://arielli.bg/bg/products/kafe_mashini/

# 48
  • София
  • Мнения: 8 272
След опита от Делонги (3 бр., всичките са ОК) и автомат на Филипс (на 1 месец) - Делонгито!  

# 49
  • Мнения: 4 785
По същата логика, всички смлени кафета са с химия, за да не изветреят  Crazy Много странни представи, наистина. Капсулата е капсулована, точно колкото и една опаковка на кафе. Но няма да споря наистина, говорим за елементарна логика в крайна сметка  Peace

За светло-кафявата капсула на Лаваца, пък изобщо не съм усещала някакъв мега специфичен вкус. А я пия рядко, не съм му привикнала, но не съм усетила нищо по-различно от кафе.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 219
В капсулите наистина има допълнителна химия - смляното кафе се ароматизира и обработва допълнително, защото не може да се запази аромата - кафето изветрява бързо, след като се смели, защото зърната имат определена влажност и след смилане тя няма как да се задържи. Как мислите, че се постига цялото разнообразие от вкусове и аромати, които предлага всяка марка? Например светло кафявата капсула на Лаваца има един специфичен аромат, който го няма в никое друго арабиково кафе.

За разнообразието на вкусове писах - разнообразните вкусове на капсулите са разтворими, но за еспресото влажността и другите подробности се задържат по същия начин, както при пакетите смляно кафе. Всичко е много добре уплътнено и хич не е лесно да изрежеш капсула, за да видиш какво има вътре. А и чак такова разнообразие на еспресото няма - има дълго, американско кафе и няколко вида еспресо, чиито разлики са според това колко е силно. Все пак човек може да избере дали да пие разтворимо кафе или еспресо, към което да добави какото си пожелае.

Иначе съм съгласна, че при наличие на бюджет за кафемашина най-добре е да се купи такава, която мели сама кафето и пр.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
По същата логика, всички смлени кафета са с химия, за да не изветреят  Crazy Много странни представи, наистина. Капсулата е капсулована, точно колкото и една опаковка на кафе. Но няма да споря наистина, говорим за елементарна логика в крайна сметка  Peace

За светло-кафявата капсула на Лаваца, пък изобщо не съм усещала някакъв мега специфичен вкус. А я пия рядко, не съм му привикнала, но не съм усетила нищо по-различно от кафе.

Това не е моята представа за съдържанието на капсулите, това е факт, който знам, защото се занимавам с това и се интересувам. Това са известни факти не е някаква тайна - можете да потърсите информация по въпроса. По-скоро вашата представа, че това което виждате в капсулата е само смляно кафе е грешна.

Разнообразието на вкусовете на кафетата в капсулите се постига чрез ароматизиране и влагане на екстракти и други вещества за обогатяване на качествата.

В@ня, в капсулите няма разтворимо кафе, а има смляно кафе. След използване на капсула, можете да я отворите и ще видите, че има остатък смляно кафе. Ставаше въпрос за разликата между различните видове капсули на една и съща марка, а не за дължината на напитката...

Между другото, инстантното кафе (разтворимото) се създава, като се прави гъста напитка кафе, разстила се на тънък слой и се изсушава. Получава се нещо като коричка. После се натрошава и затова е напълно разтворимо без остатък. Тоест там нуждата от допълнителна химия е по-малка, отколкото в капсулите.

И само да вметна, че съвсем добронамерено споделям информация, която знам. Не се заяждам и не искам да споря с никого.  Peace

# 52
  • Мнения: 25 676
Според мен информацията е полезна. Peace
Винаги съм се чудела, как има някои нескафета, които само заляти с вода се разтварят, и други които трябва да ги бъркаш. Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен информацията е полезна. Peace
Винаги съм се чудела, как има някои нескафета, които само заляти с вода се разтварят, и други които трябва да ги бъркаш. Rolling Eyes
Е, това не знам - признавам си  Rolling Eyes
Не съм любител на "нескафетата" и нямам наблюдение върху различните марки. Това, което описах е общата технология за производство на инстантно кафе.

# 54
  • Мнения: 25 676
Аз също не съм фен на нескафетата, освен 3 в 1 много рядко...веднъж ми подариха едно нес кафе от Румъния, супер лесно се разтваряше, дори и в студена вода, и прави чуден каймак, казва се Амиго, тук не съм го виждала. Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 8 507
А някой има ли Ариели? Може ли да сподели мнение?
От по-бюджетните тази марка е най-хвалена из интернет пространството...
http://arielli.bg/bg/products/kafe_mashini/
Препоръчвам ти gaggia.
Преди години приятел на баща ми  /вносител на бяла техника/ му подари точно такава кафемашина и ,човека каза ,че това е мерцедеса на кафемашините за домашни условия.
С мъжа ми си купихме gaggia с ръкав и правеше страхотно кафе.Обаче в Милано водата е много варовита и ни се развали някаква помпа заради това и я хвърлихме.Купихме друга пак същата марка,отново перфектна.Решихме да си вземем автоматик,даже си харесахме една 275 евро,в един магазин видях за 200 евро  на оферта Саеко и сглупих ,та накарах мъжа им да купим такава.Прави хубаво кафе ,но в сравнение с gaggia ,не чак толкова.Беше се развалила и си викам ,айдееее взимаме
gaggia,то пък взеха ,че я оправиха, беше в гаранция и още сме с нея

# 56
  • по морето
  • Мнения: 188
Lara май пишете обща информация без да влезете в детайли.
Автоматите не само промиване и почистването е готово... При меленето на кафе до асансьора се получава едно отлагане и там само с прахосмукачка може да оберете кафето което остава... Автомата си брои дозите и като дойде време за изхвърляне си светва индикация за това. Имал съм и съм поддържал и мерси повече да се вкарам повече в такъв филм. Последния авгомат беше 400 паунда, купуван в Шотландия, а за делонги и танка за мляко - 2 години поддържане, промиване, винаги има остатъци, гнус ме хвана и пое към кофата, даже не исках като втора употреба да я продам. И наистина ли смятате че всички машини каквото пише и това е реално? Преди време имаше машини на пазара и с 10бара налягане.
Пакетите мляно кафе как се продават? Или те са различни от капсула долче густо. А насипното кафе като го сложите в автомата и стои там няколко дена не му ли се променят качествата, влага не поема ли. Автомата е минус за мен за домашни условия, колкото по-проста конструкция толкова по-добре, по-малко дефекти, по-малка поддръжка.
За водата - като всички уреди и тук варовика си казва думата, без омекотител и система за пречистване на водата особено в българия и в частност варна не става, инвестиция която е доста повече от автомат от висок клас.

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 17:59 от white snake

# 57
  • Мнения: 8 507
Автоматите не само промиване и почистването е готово... При меленето на кафе до асансьора се получава едно отлагане и там само с прахосмукачка може да оберете кафето което остава... Автомата си брои дозите и като дойде време за изхвърляне си светва индикация за това. Имал съм и съм поддържал и мерси повече да се вкарам повече в такъв филм. Последния авгомат беше 400 паунда, купуван в Шотландия, а за делонги и танка за мляко - 2 години поддържане, промиване, винаги има остатъци, гнус ме хвана и пое към кофата, даже не исках като втора употреба да я продам. И наистина ли смятате че всички машини каквото пише и това е реално? Преди време имаше машини на пазара и с 10бара налягане.
Пакетите мляно кафе как се продават? Или те са различни от капсула долче густо. А насипното кафе като го сложите в автомата и стои там няколко дена не му ли се променят качествата, влага не поема ли. Автомата е минус за мен за домашни условия, колкото по-проста конструкция толкова по-добре, по-малко дефекти, по-малка поддръжка.
Точно светва,само ,че ако правилно я поддържаш няма големи проблеми.При нашата правим това което ни е казал човека от поддръжката и ,четем книжката .За сега е ок

# 58
  • по морето
  • Мнения: 188
Е аз толкова пари да давам и да робувам на машина която е създадена да робува на мен...въпроса е изчерпан за мен, който не се е наиграл тепърва ще разбира в какъв филм се влиза с поддържане и т.н. Аз по-добре една профи да бях взел.

# 59
  • Мнения: 14 910
http://www.kafemashini.ch/images/incanto_digital1.jpg

Нашата е такава. Лошото е, че започнах да пия много кафе. Blush

Общи условия

Активация на акаунт