Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 537
  • 869
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • SF
  • Мнения: 21 096
Да, аз това го изчетох. И в момента сайтът ми е отворен на екрана. Писах за лично мнение и отзиви за капсулките (покупка, доставка, средства) и поддръжката на кафемашината както от сервиз в София, така и поддържането й в домашни условия.
Има уреди, които като си ги купиш и започваш да се бориш с тях. Или да стоят с месеци неизползвани, защото сервизното обслужване е проблем.

# 77
  • по морето
  • Мнения: 188
Познато за сервизите, на никого не пожелавам да купи нещо и да започне с ремонтите, а за машините разровете нета, все ще има отзиви.

# 78
  • Мнения: 1 527
Имам въпрос за машина Делонги.
Малко шумна ми се вижда, когато прави кафето. Освен това когато загрява чувам един звук, като завираща вода. Това дали е нормално?

# 79
  • Мнения: 6 833
И при нашата се чува нещо като завиране на вода, когато е включена по-дълго време.
Иначе не е шумна, Филипс Саеко ми се струва по-шумна и сякаш се затормозява като работи.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 271
Имам въпрос за машина Делонги.
Малко шумна ми се вижда, когато прави кафето. Освен това когато загрява чувам един звук, като завираща вода. Това дали е нормално?
Нормално е  Peace

# 81
  • In transit
  • Мнения: 11 778
И аз имам въпрос към собствениците на Делонги модели EC 150/152/155
Този тип:

Интересува ме имали ли сте проблеми с филтъра за кафе? Някъде четох, че се налагало да се сменя на 6 месеца и това ме притесни.
За този филтър говоря:
Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 6 833
Имаме със сиво, не знам точно кой модел се води. На 10г. и до сега не е сменяно нищо.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 271
Mikkey, тази цедка се сменя, ако е запушена безвъзвратно. Тоест, ако никога не е почиствана и запушванията са запекли.
Първо, не се запушва за 6 месеца, а за 2 години, примерно.
Второ, препоръчвам да я почиствате с препарат Pully Caff
Тук е показано как се почиства

# 84
  • In transit
  • Мнения: 11 778
Sweetɣ , Lara, благодаря ви много!   bouquet

# 85
  • SF
  • Мнения: 21 096
marvele, какви са тези  E.S.E. капсули, с които работи машината? Пише, че е с 2 цедки - втората като резервна част ли е? От София ли си?

# 86
  • София
  • Мнения: 225
Едната цедка е за едно кафе, другата за две. И двете са с крема дискове. Тези капсули доколкото знам са пакетираните като чай дози, но с кафе съответно. Не съм пробвала с тях все още. Иначе аз съм фен на кафе Верняно и си купувам от тях смляно и него ползвам.

Между другото много се дразня, че масово по магазините пакетите смляно кафе го продават като годно за всички видове кафе машини. И за филтър и за метална кафеварка и за еспресо. Това е основна причини сспоред мен да не се получава качествена напитка. От моя опит за еспресо машина трябва да е по-ситно смляно отколкото за другите машини и кафеварки.

От София съм.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 271
Esmee, това са т. нар. "чалда" монодози
Скрит текст:

# 88
  • In transit
  • Мнения: 11 778
Едната цедка е за едно кафе, другата за две. И двете са с крема дискове. Тези капсули доколкото знам са пакетираните като чай дози, но с кафе съответно. Не съм пробвала с тях все още. Иначе аз съм фен на кафе Верняно и си купувам от тях смляно и него ползвам.

Между другото много се дразня, че масово по магазините пакетите смляно кафе го продават като годно за всички видове кафе машини. И за филтър и за метална кафеварка и за еспресо. Това е основна причини сспоред мен да не се получава качествена напитка. От моя опит за еспресо машина трябва да е по-ситно смляно отколкото за другите машини и кафеварки.

От София съм.
аз също съм фен на Верняно, но тяхното също не е толкова финно смляно като на Пелини велутато. С него каймакът става тъмно кафяв. Опитай го.  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 225
Благодаря за ценната информация Mikkey. Без качествена чаша кафе сутрин съм крива цял ден. Ще го пробвам непременно.

Общи условия

Активация на акаунт