Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 674
  • 869
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 708
Да, нашата е от Метро, но е купена преди доста години (може би 7-8  newsm78 , не помня точно). Ето такава е: http://kafemania.bg/kafe-mashini/delonghi-nespresso-essenza/krup … so-essenza-XN2125   ( на нашата, обаче, пише модел XN2105, една цифра е разликата).
А като поръчаш повече капсули, доставката няма да увеличи толкова цената).  Peace

# 121
  • Мнения: 13
Мммм замириса ми кафе и се включвам в тази хубава и полезна тема. По принцип, когато става дума за кафе в къщи не изневерявам на моята, макар и старичка, италианска мока кафеварка в комбинация с Caffe Vergnano Antica Botega. Но напоследък силно се замислям и за машина с капсули и в този смисъл някой има ли мнение за машините TRE на Vergnano : https://www.espresso1882.tripping-co.eu/%D0%BA%D0%B0%D1%84%D0%B5 … D0%BD%D0%B0-tre/?

Аз лично намерих един недостатък, а именно, че машината работи само с капсули Vergnano и макар че това е любимата марка в къщи си мисля, че е по-добре да вземем машина Nespresso на която могат да се ползват и двете марки, а иначе машината ТРЕ изглежда страхотно и е 19 бара, с оглед препоръките назад в темата.

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 15:03 от sama na bara

# 122
  • Мнения: 6 708
Добре де, при положение, е Верняно капсулите стават на Неспресо машините, не би ли трябвало Неспресо капсулите да стават на Верняно машините?  Thinking
В сайта, който си посочила има "Въпроси" - попитай там.  Peace
п.п. Днес поръчах капсули, но точно Верняно не, иначе бих ги сравнила на живо.
п.п.п. Нашата машина е с 19 бара.

# 123
  • Мнения: 13
Честно казано и на мен ми изглежда парадоксално, но на сайта изрично е посочено, че машината работи единствено и само с капсули Espresso 1882 и едновременно с това, че капсулите Espresso 1882 са съвместими с всички кафе машини Nespresso, което си е нонсенс. Ще пусна едно запитване за всеки случай.   

# 124
  • In transit
  • Мнения: 11 801
Честно казано и на мен ми изглежда парадоксално, но на сайта изрично е посочено, че машината работи единствено и само с капсули Espresso 1882 и едновременно с това, че капсулите Espresso 1882 са съвместими с всички кафе машини Nespresso, което си е нонсенс. Ще пусна едно запитване за всеки случай.   

Аз мисля, че няма да имаш проблеми и с капсули неспресо. Скоро бях попитала дистрибутора на Pellini какви капсули предлагат и ми отговориха "Нашите рабтят само с нашите кафе машини, не стават за други." Да, ама не, като поразрових из сайта им, видях, че капсулите им са съвместими с неспресо. Така, че лъжат за да си вземеш от техните кафе машини. Кимбо също имат кафе машини само за капсули - техните, ама стават и други Simple Smile

# 125
  • Мнения: 6 708
Аз поръчах капсули на Dallmayr, които са Неспресо съвместими. Обаче имам проблем.  Sad Трудно затварям капака на машината (трябва да прилагам голямо усилие), имам чувството, че ще го счупя. Мерих капсулите на Неспресо и Dallmayr, изглеждат еднакви, но буталото трудно пробива капсулата (така си го обяснявам  Thinking ). Та, с едно наум като поръчвате други капсули (има варианти на Верняно да се поръча по една капсула, следващия път ще пробвам от него така).  Peace

# 126
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ще си поръчаш 1 капсула???
Вчера ходих в Технополис и бях на крачица от това да си купя машина за Долче Густо. Но ще опитам още малко да видя дали ще мога да се сдобия с Nеspresso от Франция или амазон, от който никога не съм поръчвала.
Но да си имам резервен план - коя машина на Долче густо е най-хубава? Какво знаете за тези машини и кафето?

# 127
  • Мнения: 6 708
Ще си поръчаш 1 капсула???

Като пъръчвам капсули на Неспресо, за да пробвам дали стават без проблем тези на Верняно, ще поръчам една от тях. Така че, общо поръчката ми няма да е само една капсула.  Peace  Laughing

# 128
  • Мнения: 167
От тук също може да поръчвате капсули за машини Неспресо.

Оригинални капсули

Оригинални и съвместими

Има  капсули за многократна употреба от различни марки,  за пример една от тях в зависимост от модела машина, има и видео как работи

Последна редакция: нд, 22 фев 2015, 01:32 от ShoxXx

# 129
  • Мнения: 6 708
Благодаря за информацията за капсулите за многократна употреба, не бях попадала на такива.  Peace
Другите сайтове ги знам.  Peace

# 130
  • SF
  • Мнения: 21 164
Аз не ти казах за капсулите за многократна употреба, защото в тази тема вече говореха за тях и мислех, че си прочела.
Сайтът, от който си поръчваш Nespresso, продават и машини, нали? Ще ми споделиш дали са коректни, за да.. Иначе - Крупс от мола ме очакват. Хубави са и като дизайн.
Харесах тази.


В германските техномаркети е 40 евро, тук е 149 лева. ooooh!

# 131
  • Мнения: 6 708
За капсулите за многократна употреба нещо съм пропуснала наистина.  Peace
В сайта, от който поръчвам капсулите има и машини. Да, коректни са и бързи.  Peace Предишния път направих поръчката в ден неделя, около 20ч. , на следващия ден преди обяд ми се обадиха по телефона, за да потвърдя поръчката и на следващия ден беше при мен. Сега поръчах в сряда около 14ч. и на следващия ден поръчката беше при мен. И двата пъти имах и писмо в електронната поща (първия път не съм го видяла, че е отишло в "спам").  Peace Сайтът е Кафемания, доволна съм от тях.  Peace Ето линк: http://kafemania.bg/kafe-mashini

# 132
  • Мнения: 167
Още един сайт за оригинални капсули Nespresso на цена от 9.99 лв. за 10 бр.



# 133
  • SF
  • Мнения: 21 164
Моля ви, кажете какво мислите за Долче густо - за машините и кафето?
Сравними ли са с тези на Nespresso?
Интересува ме посочената по-горе машина.

# 134
  • Мнения: 167
Ти шегуваш ли се ?! Естествено, че Nespresso.

Общи условия

Активация на акаунт