Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 735
  • 869
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 293
Аз отдавна го казах, но явно хубаво еспресо е много обширно понятие и зависи от гледната точка.

# 541
  • Мнения: 189
Айкото не може да направи кой знае какво кафе, ако искаш да пиеш еспресо, а не кафеподобна напитка, най-евтиния вариант е Гаджия Класик 2018 или < 2014 втора ръка.

Аз продължавам да се чудя на подобни изявления - правим реклама, или се опитваме да набутаме още някого, както сами сме се набутали? Донеси я тази Гаджия и да я сложим до евтиното Айко за да сравним, иначе си е твоето е по хубаво от  моето. Хубаво съотношение цена качество си остава Делонги, Гаджия е нищо повече от Саеко с дизайн - китайски части сглобени в Италия, със средно качество, но висока цена заради заветното име.

Ето и рейтинга на тази Гаджия:
 https://www.amazon.com/Gaggia-14101-Semi-Automatic-Pannarello-Ca … Q#customerReviews  3.7 от 5 и то при 730 ревюта

# 542
  • Мнения: 3 293
Гаджия не се сглобява в Италия.

# 543
  • Мнения: 11 621
Айкото не може да направи кой знае какво кафе, ако искаш да пиеш еспресо, а не кафеподобна напитка, най-евтиния вариант е Гаджия Класик 2018 или < 2014 втора ръка.

Аз продължавам да се чудя на подобни изявления - правим реклама, или се опитваме да набутаме още някого, както сами сме се набутали? Донеси я тази Гаджия и да я сложим до евтиното Айко за да сравним, иначе си е твоето е по хубаво от  моето. Хубаво съотношение цена качество си остава Делонги, Гаджия е нищо повече от Саеко с дизайн - китайски части сглобени в Италия, със средно качество, но висока цена заради заветното име.

Ето и рейтинга на тази Гаджия:
 https://www.amazon.com/Gaggia-14101-Semi-Automatic-Pannarello-Ca … Q#customerReviews  3.7 от 5 и то при 730 ревюта
Човече, недей се запъва така. Ти дори ме попита защо да се изключела Мелита-та?! Защото е повече от посредствена машина, която обсужва евтина марка кафе, което може да бъде намерено под път и над път в Германия, а сигурно и в цяла Европа. Нещо като тъпото Tchibo, нищо че в магазините го пекат и на място.
Просто напоследък всяка марка си прави собствени машини, та дори и Нескафе предлагат едни бълвочи, наречени " еспресо" с разни вкусове за техните машини. Накратко казано: има нации, които разбират от храна и напитки, но немците определено не са от тях, което не ги прави лоши или глупави хора.
И няма нищо лошо в това да харесваш опрелени вкусове на кафето или как го прави някоя машина. В края на краищата всичко опира до вкус и до това напитката да ти носи удоволствие. Пии си кафенце със здраве! Relaxed

# 544
  • Мнения: 604
С удоволствие бих ти предоставил да опиташ истинско еспресо, направено на Гаджия Класик, Ранчилио Силвия или
по висок клас кафемашина. А за това че съм се излъгал сигурно е така, най-вероятно каничката ми за мляко струва
повече от китаеца с който правиш разпенен чай от кафе.
Качвам две снимки на кафе, което съм правил близките дни. Пали Айкото да те видя Wink


Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 18:55 от Agent Cooper

# 545
  • Мнения: 189
[video][/video]
С удоволствие бих ти предоставил да опиташ истинско еспресо, направено на Гаджия Класик, Ранчилио Силвия или
по висок клас кафемашина. А за това че съм се излъгал сигурно е така, най-вероятно каничката ми за мляко струва
повече от китаеца с който правиш разпенен чай от кафе.
Това е проблема - каничката ти колко струва, с това ли се хвалиш?!? това ли е критерий? Мелита било посредствена марка Simple Smile Успех с кафетата от мен само с този коментар мога да пропусна опитването на "истинско експресо" моите сравнения са любителски, но базата ми за сравнение между машините е с база с различни топ заведения в Италия А запъването на моето е най-добро щото каничката му само струва толкова ама го ползвам с нова бразилия е повече от недостойно.

# 546
  • Мнения: 604
Пастир няма нужда да ходиш в Италия и в България има места където можеш да опиташ истинско кафе, а после пак с Айкото.

# 547
  • Мнения: 189
Пастир няма нужда да ходиш в Италия и в България има места където можеш да опиташ истинско кафе, а после пак с Айкото.

Не не мерси Simple Smile от майстори и разбирачи със скъпи канички няма нужда и гаджия класик в заведението аз да пропусна Simple Smile А айкото го сравнявам точно с вашите машини понеже и те са точно толкова добри. Аз както казах съм купувал и разкарвал почти всички класове на прочутото Саеко на цени от 600 до 1600 лв и не и тях ще пропусна. Делонгито засега върши чудна работа.

# 548
  • Мнения: 40 905
Не разбирам как може да спорите за вкусове newsm78
Ако някой харесва класическо еспресо от 30 грама, а друг харесва дълго, то някой от тях (вторият, разбира се) виновен ли е? Всеки има право на свой вкус, а  една кафе машина е добра, ако може с различна настройка да угоди на всеки вкус. Това е моето скромно разбиране на лаик, без претенции да е експерт по кафето.

# 549
  • Мнения: 604
Вкусът е индивидуално нещо разбира се, но пък дълго еспресо не съществува Wink . Ако обичаш напитки с по-голям обем (без мляко) би било по-добре да се добави просто топла вода към еспресото. Защо ги пиша тези работи, просто трябва да се стремим да оправим тотално ниската ни кафе култура в БГ. Приготвянето на кафе, независимо от метода е изкуство, както приготвянето на хубаво вино например.

# 550
  • Мнения: 22 867

Вкусът е индивидуално нещо разбира се, но пък дълго еспресо не съществува Wink .
Скрит текст:
Ако обичаш напитки с по-голям обем (без мляко) би било по-добре да се добави просто топла вода към еспресото. Защо ги пиша тези работи, просто трябва да се стремим да оправим тотално ниската ни кафе култура в БГ. Приготвянето на кафе, независимо от метода е изкуство, както приготвянето на хубаво вино например.

А Саеко има опция с надпис: espresso lungo. newsm78

# 551
  • Мнения: 11 621

Вкусът е индивидуално нещо разбира се, но пък дълго еспресо не съществува Wink .
Скрит текст:
Ако обичаш напитки с по-голям обем (без мляко) би било по-добре да се добави просто топла вода към еспресото. Защо ги пиша тези работи, просто трябва да се стремим да оправим тотално ниската ни кафе култура в БГ. Приготвянето на кафе, независимо от метода е изкуство, както приготвянето на хубаво вино например.

А Саеко има опция с надпис: espresso lungo. newsm78
Автоматите ли имаш предвид?

# 552
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:

Вкусът е индивидуално нещо разбира се, но пък дълго еспресо не съществува Wink .
Скрит текст:
Ако обичаш напитки с по-голям обем (без мляко) би било по-добре да се добави просто топла вода към еспресото. Защо ги пиша тези работи, просто трябва да се стремим да оправим тотално ниската ни кафе култура в БГ. Приготвянето на кафе, независимо от метода е изкуство, както приготвянето на хубаво вино например.

А Саеко има опция с надпис: espresso lungo. newsm78
Автоматите ли имаш предвид?

Първият попаднал ми в нета, като се увеличи снимката, вдясно горе, вкъщи нашият е по-стар, но и той има също.

# 553
  • Мнения: 40 905
Има нормално, дълго (lungo) и късо (ristretto) и не са измислени от прости българи.
Иначе е вярно, че ако човек иска повече обем и по-слабо кафе, но със същия аромат, е по-добре да долее вряла вода към нормалното, понеже дългото съсържа повече по-нискокачествени съставки. Но някои хора си го обичат така и никой няма право да ги обвинява за вкуса им.

# 554
  • Мнения: 11 621
Скрит текст:

Вкусът е индивидуално нещо разбира се, но пък дълго еспресо не съществува Wink .
Скрит текст:
Ако обичаш напитки с по-голям обем (без мляко) би било по-добре да се добави просто топла вода към еспресото. Защо ги пиша тези работи, просто трябва да се стремим да оправим тотално ниската ни кафе култура в БГ. Приготвянето на кафе, независимо от метода е изкуство, както приготвянето на хубаво вино например.

А Саеко има опция с надпис: espresso lungo. newsm78
Автоматите ли имаш предвид?

Първият попаднал ми в нета, като се увеличи снимката, вдясно горе, вкъщи нашият е по-стар, но и той има също.
Така и предполагах. Класическото еспресо по принцип не се прави с автомати, нищо че на тях пише еспресо. По-скоро този надпис определя типа на напитката.

Общи условия

Активация на акаунт