Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 471
  • 869
  •   1
Отговори
# 570
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Малко е меко казано.

# 571
  • Мнения: 40 737
И много е важно да не се смесват машини за домашна употреба с професонални машини. Вторите са много по-скъпи заради трайност и производителност, а не защото правят по-вкусно кафе.
Уместно е да се сравняват домашни с домашни и професионални с професионални.

# 572
  • Мнения: 604
Гаджия Класик и Ранчилио Силвия са домашни кафемашини Simple Smile. Не са и кой знае колко скъпи, но няма как и да са 70лв на промоция.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 14:13 от Agent Cooper

# 573
  • Мнения: 40 737
Аз не видях някой да говори за 70 лева newsm78

Обаче GAGGIA Classic струва 600 лева, не е чак 1200, нали? А тази за 1200 прави ли двойно по-добре кафе? Не вярвам Grinning  

Според оценки в нета пък DeLonghi Dedica прави не по-лошо кафе и от двете, а струва 300 лева. Е да, бойлерът понякога правел проблеми - както казах, ниската цена се отразява на надеждността - но спорим за вкуса, нали?

# 574
  • Мнения: 604
DeLonghi Dedica е кефемашина с крема диск оригинално, няма място при другите две само заради това.

# 575
  • Мнения: 40 737
А какво пречи този крема диск? Ако кафето си е ок на вкус какво значение има как е направено? Аз не съм пила такова кафе, но четох отзиви в нета, затова я дадох за пример.

# 576
  • Мнения: 604
Той не пречи, но не може с крема диск да направиш вкусовите качества на напитка еспресо, както това би се случило при кафемашина с класически филтър. На вид много наподобява, но на вкус не. Голямото му предимство за потребителя обаче е че може да се ползва готово смляно кафе със сравнително голям толеранс в едрината на смилане(пакетчета 250гр. от супермаркета).

# 577
  • Мнения: 2 694
Аз дадох примера с Трабант и Мерцедес, ама явно е недостатъчен. Лично съм слушал собственици на коли от 1000лв как се смеят на другите и си мислят, че са най-хитрите и умните карайки подобни скрапове, а останалите да заблудени и прости. Та твоите изяви са от този сорт.

Случайно да си се докосвал до Rancilio или някоя друга среден клас машина?
Защо ли тежат по 12-14кг, а разби от сорта на Айко са по 4-5?

Хайде това са домашно, че гледам много ги разбирате нещата.
Само за жокер не са пълни с олово като соц мотокарите ни.

Да дойдеш да ми направиш едно кафе на La Pavoni-то вкъщи като си такъв хакер Simple Smile
 Мелачка имам... на Super Golly-то няма да му се разсърдиш...само зърна си носи, по моите може да не са ти по вкуса Grinning

П.п. силвията не е професионална машина Simple Smile

# 578
  • София
  • Мнения: 158
Ранчилио Силвия са домашни кафе машини.
Коя машина на Ранчилио бихте препоръчали за домашна употреба?

# 579
  • Мнения: 604
Силвията е единствената домашна машина на Ранчилио, прави се вече над 20 години, здрава и надеждна е, разбира се има си своите особености, но се свиква. Части има всякакви(много от тях са сходни като при големите профи машини), харесвана е от кафе ентусиастите по цял свят. Кафемелачката е задължителна и при нея.

# 580
  • Мнения: 3 290
Аз дадох примера с Трабант и Мерцедес, ама явно е недостатъчен. Лично съм слушал собственици на коли от 1000лв как се смеят на другите и си мислят, че са най-хитрите и умните карайки подобни скрапове, а останалите да заблудени и прости. Та твоите изяви са от този сорт.

Случайно да си се докосвал до Rancilio или някоя друга среден клас машина?
Защо ли тежат по 12-14кг, а разби от сорта на Айко са по 4-5?

Хайде това са домашно, че гледам много ги разбирате нещата.
Само за жокер не са пълни с олово като соц мотокарите ни.

Да дойдеш да ми направиш едно кафе на La Pavoni-то вкъщи като си такъв хакер Simple Smile
 Мелачка имам... на Super Golly-то няма да му се разсърдиш...само зърна си носи, по моите може да не са ти по вкуса Grinning

П.п. силвията не е професионална машина Simple Smile
Разбира се че не е, ти къде видя да казвам, че е професонална? Чиста хубава домашна си е.
Павонито е също добра машина, ръчна ли е твоята или стандартна?

# 581
  • Мнения: 604
Еспресо за закуска, Лате за обяд от днес Simple Smile, приготвени вкъщи.


# 582
  • Мнения: 2 694
Стандартна какво ще рече? Различна от ръчна не съм виждал Grinning
Иначе да, искам и аз да си взема Силвия, но това означава да пенсионирам павонито Sad

# 583
  • Мнения: 3 290
Стандартна е с електрическа помпа като всички други, имат си и такива.
Ръчната е ръчна, явно каквото е твоята, по едно време исках да купувам такава.

# 584
  • София
  • Мнения: 158
Еспресо за закуска, Лате за обяд от днес Simple Smile, приготвени вкъщи.



Бихте ли споделили, машината, която използвате?

Общи условия

Активация на акаунт