Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 181 019
  • 869
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 828
Някога имах подобна, не този модел, но все едно. Всяка марка си е със своите капсули, никоя не работи с всички. Иначе е удобна - нямаш грижи, бързо загрява и вкусът винаги е един и същ. Но е относително скъпо - кутия с 16 капсули са 10 кинта, ако няма промоция. В един офис ще харчите по кутия на ден, по над 200 кинта на месец за кафе. По-добре си купете автомат за офисни цели. Този сорт машини са евтини, но си избиват печалбата с консумативите Twisted Evil

Благодаря!
А за вкъщи препоръчваш ли я?
Че домашната ми е за смяна и се чудя.

# 676
  • Мнения: 3 294
За мен Делонги прави по-меко кафе от Юра-та, които ги имаме във фирмата. Ако питаш за модели, мога да ти кажа в понеделник.
Ще може ли превод на тази констатация??

# 677
  • Мнения: 41 035
Благодаря!
А за вкъщи препоръчваш ли я?
Че домашната ми е за смяна и се чудя.

И да, и не Mr. Green От една страна е много лесно, чисто и бързо всичко, не иска никакво обслужване. От друга страна една класическа кафеварка си има чар и кафето е по-различно. Освен това има слухове, че в капсулите слагат отпадъци, а също и че пластмасата на капсулите става канцерогенна от високата температура.
Иначе ако беше за вила, за апартамент под наем и т.н. твърдо ЗА, но за дома съ раздвоена.

# 678
  • Мнения: 604
Фен съм на късото италианско кафе по принцип.В момента в къщи сме с Lavazza blue  и търся нещо,което поне с тази консистенция,но да не съм обвързана с капсули,а и да има възможност за капучино 😉
Трудна работа с автомат(независимо от марката), не мисля че ще прави по добро кафе от тези капсули, които се намират на сносна цена между другото.

# 679
  • Мнения: 1 355
За мен Делонги прави по-меко кафе от Юра-та, които ги имаме във фирмата. Ако питаш за модели, мога да ти кажа в понеделник.
Ще може ли превод на тази констатация??
Как да го обясня по-точно, не знам. При Делонги-то кафето изтича по-бавно, някак си ми е по-вкусно.

# 680
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Обмисляме покупката на автомат за вкъщи . В момента сме с ръчна кафемашина .
Искаме да може да прави и капучино ,но да го няма маркуча и да е лесна за почистване .Какво мислите за този модел ? Заслужава ли си парите ?
 https://edigital.bg/kafemashini/philips-ep3243-70-series-3000-la … o-lattego-p638348

# 681
  • Мнения: 3
Здравейте, имате ли впечатление от тази кафе машина ?https://zora.bg/product/icm-14011bk-5bb1f60942253?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel
И въобще машините за шварц кафе?

# 682
  • Мнения: 1 856
Здравейте, имате ли впечатление от тази кафе машина ?https://zora.bg/product/icm-14011bk-5bb1f60942253?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel
И въобще машините за шварц кафе?

Правят имитация на кафе....

# 683
  • Мнения: 7 006
Дали са канцерогенни пластмасовите капсули,тепърва ще се изяснява,но най-малкото,като жители на планетата е добре да се замислим за замърсяването което причиняваме за един съвсем ненужен продукт,без който спокойно можем да живеем.
В този ред на мисли,за предпочитане са хартиените капсули.
А от здравословна гледна точка, пък съвсем ги предпочитам. 

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 39
Аз си харесах GAggia Viva Style , сега е намалена в метро.Може ли отзиви за нея..колебанията са ми дали да е тя,или Delonghi 191

# 685
  • Мнения: 11 642
GaggiaVivaStyle , като я гледам си е чисто СаекоПоемия. Мисля, че и Гаджията и ДеЛонги-то ще правят почти еднакво кафе. Горе-долу са прилични машинки. Няма особено значение коя ще избреш.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 39
За сега се спрях на Delonghi Ec221. B... Надявам се да е добра, тези дни мисля да  я закупя

# 687
  • Мнения: 10
Аз си харесах GAggia Viva Style , сега е намалена в метро.Може ли отзиви за нея..колебанията са ми дали да е тя,или Delonghi 191

И аз си харесах Gagia. Купих си преди два дни от Метро. Вчера я смених, защото копчето вдясно беше спукано. Днес върнах втората и си взех парите, защото не поиска да тръгне вода през цедката, а само през отвора за парата. Освен това, в комплекта няма упътване на български. Има на десет езика, включително английски, руски и френски. Ще търся Делонги.

# 688
  • Мнения: 11 642
Аз имам чувство, че в Метро всичката техника е с някакви дефекти или фалшименто. Не знам защо хората се подлъгват да купуват от там техника, като си има специализирани магазини за това. Специално тази Гаджия в Техномикс е с 10 лв по-скъпа от "промоцията" на Метро.

# 689
  • София
  • Мнения: 11 478
Здравейте,
Искам да ви попитам има ли автоматична кафемашина, но с кремадиск? Или е комбинация невъзможна!
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт