Палмово масло във FRISOLAC ????!!!!!!

  • 4 572
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Момичета,вчера се загледахме с моя мъж  какво точно пише като съдържание на Фризолак ....Ами една от съставките е палмово масло!Нали е канцерогенно и много вредно,как в АМ на бебе има такова нещо?Някой обръщал ли е внимание и в другите млека дали го има?Каката ми беше само на Фризолак,не сме имали никакви проблеми за разлика от НАН който ни спичаше.За това и когато започнах да го давам на беба,не съм чела дори съдържанието му!Предполага се ,че е изпитано и утвърдено като марка на пазара!Останах шокирана!Моля,споделете Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 261
 Confused в Хип също има. В лактаната на Тьопфер пише само растителни масла, и не се изброяват какви (т.е. и там има). когато избирах мляко на моя син, не успях да открия такова без палмово масло.  Sad Но съм си мислила, дали ако си купя Хип от Англето, няма да е с нормално съдържание.... имам усещането, че на англичанчетата едва ли им слагат палмово масло  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 285
Ха, добрутро !!!
Всички съвременни формули са с такова съдържание. Ако много те притесняват съставките, след годинката минавай директно на краве/козе мляко. Аз така процедирах. Само допреди 50-тина години се даваше кис. мляко на бебетата, при невъзможност да бъдат кърмени, сега - съмнителни растителни мазнини ...

Confused в Хип също има. В лактаната на Тьопфер пише само растителни масла, и не се изброяват какви (т.е. и там има). когато избирах мляко на моя син, не успях да открия такова без палмово масло.  Sad Но съм си мислила, дали ако си купя Хип от Англето, няма да е с нормално съдържание.... имам усещането, че на англичанчетата едва ли им слагат палмово масло  newsm78

Да, на англичанчетата по кутиите им слагат само сухо мляко от пищни дойки - англичанки.   Whistling

# 3
# 4
  • Мнения: 6 764
Във всички АМ има палмово масло, също и в други храни, които отпред пише за деца, а в съдържанието се кипри "палмово масло". Някои хитруват и просто пишат "растителни масла".  Whistling

# 5
  • Мнения: 1 897
От линка на деситката77:

Сравняване на мазнини: Етикетът ви казва, че мазнините във всички изкуствени млека произлизат от растителни масла. Няма приемлив алтернативен източник, въпреки че навремето някои адаптирани млека са правени със свинска мас. Петте вида растителни масла, които се използват са палмеин (да не се бърка с наситена палма и масло от палмова сърцевина)

От този текст на мен ми стана ясно,че палмовото масло не е това от което всички се страхуваме.

# 6
  • Мнения: 27 524
Палмовото масло не е вредно. Вредното на растителните мазнини е подлагането им на хидрогенизация. Когато не са хидрогенирани, тогава са си ок Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт