Сдружение „Фридрих Шилер“ - прием 2015/2016

  • 128 682
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 12 229
Ето тук се вижда отвън салона и басейна.


 Те вече изглеждат олющени отвън, за съжаление отвътре не знам как изглеждат. За плуването моите не са се оплаквали, но ги записах от втори клас, когато вече можеха и да плуват. Оплакваха се по едно време, че им е много топла водата, което е много учудващо предвид кг им и това, че вечно в бесейните им е студено.
Другото което не харесват на плуването е че е във време, когато са в почивка и не могат да си играят с децата, както и че закъсняваха понякога за стола. Това за големите, малките ще са по-рано сутринта доколкото разбрах.
Като казах стола, проблем който се оказа от тази година е часът на първата закуска за 3-ти клас. В ПГ отиват в 8 и веднага слизат да закусват. В първи клас е след първият час, във втори клас е след втори час, а сега в трети клас закуската е след трети час, което се пада към 10:40 и децата вече са много прегладнели, около час и малко  по-късно за сметка на това е обяда. Тази седмица им давах да си носят храна, от другата мисля да опитам само с обяд. Досега винаги са били с  цял купон, който включва обяд и две закуски.

# 1 276
  • София
  • Мнения: 17 282
Девойките са прекрасни  Heart Eyes  Hug

Синът ми ходеше на плуване в 145-то преди 2 години и не се е оплаквал от басейна.

# 1 277
  • Мнения: 66
Ами отвън изглежда зле, което не мисля, че е проблем за което и да е дете, а всъщност, като се замисля, и за мен. Вероятно би било по-приятно ако е ново и цветно, но не това е важното и не мисля, че би било първи критерий на никого.
Вътре стаите си изглеждат съвсем прилично и вероятно ако се падне клас с повече ентусиазирани родители с малко усилия могат да станат съвсем приятни! А и така са си добре. Децата едва ли забелязват тези неща.

# 1 278
  • Мнения: 6 301
Като чета за изпита, макар че ни е още рано, реших да започна да занимавам детето и купих една книжка със задачи. Не мога да реша една задача за четиригодишни деца. Има нарисувани круша, ябълка, краставица и банан. Въпросът е - кое е излишното? Детето посочи банана и аз му казах - браво! А жена ми казва - не е вярно, трябва да се изключи краставицата. Защото останалите са плодове, а само краставицата не е плод.
А сега де?! И аз бих изключил банана, защото е цитрусов, а останалите не са. И като българин, защото останалите растат в България, а бананът не. Че и дори като европеец, защото в Европа банани доколко знам, никъде не растат.

Кой е верният отговор?! Егати, мен няма да ме приемат в ПУК. Като разбрах, че в Шилер трябвало и човек да се нарисува и ако не си му направил 5 пръста, толкова точки отнемат, че си аут. Също задължително и очи, уши, коса, нос, уста - няма ли някой елемент, си аут.
Ми че аз изобщо не мога да рисувам, хеле пък 5 пръста не бих могъл.

Но за краставицата, ябълката, крушата и банана наистина не знам - кое трябва да се изключи?!

# 1 279
  • Мнения: 6 301
Мецане и аз да се включа.
За мен в Шилер - кандидатстване за 1 клас е най-умният вариант.
Първо, винаги има свободни места. Второ максимум 1 дете за 1 място. И трето избягваш безумната истерия покрай входният тест.
Доколкото знам изпитите за 1 клас са два: немски и общообразователен.

Мецане, наше съседче кандидатства там за първи клас преди две години. В последствие майката каза, че е ходело на уроци при учителка по немски от Шилер  Wink Така че това наистина е много добър вариант, защото учителката ще знае какво точно изискват на изпитите.

Благодаря Ви, аз питам, защото сме в немска градина и се очаква, че преди ПУК детето ще знае доста немски. В нашата градина пък точно в ПУК вече ще научи най-много. А в Шилер, ако отиде в ПУК, там започват от нулата, от а,б, и не искам да го върна на нулата, при положение, че ще е вече доста напреднал - поне така се надявам. От друга страна, не отиде ли от ПУК, вече за 1 клас какви ли ще са шансовете, това исках да разбера. Би следвало изпитът по немски да не е никакъв проблем, защото от нашата градина би следвало много повече немски да знае, отколкото ще научат в ПУК в Шилер. Но значи тестът си остава, дори и да се кандидатства за 1 клас, така че логическите задачи и рисуването си остават задължителни.

# 1 280
  • София
  • Мнения: 2 060
Мецане, в коя градина е детето?
Шансовете по принцип са по-големи, тази година имаше 2-3 деца за място за 1 клас, за разлика от лудницата за подготвителен.
В детската всяка година започват от а, б, не се заблуждавай колко много ще знае преди ПУК. Всяка година има много нови деца, които чудесно се справят и наваксват. Темите са едни и същи и се повтарят всяка година, като евентуално се доразвиват с няколко думички на тема.

# 1 281
  • Мнения: 350
Ами отвън изглежда зле, което не мисля, че е проблем за което и да е дете, а всъщност, като се замисля, и за мен. Вероятно би било по-приятно ако е ново и цветно, но не това е важното и не мисля, че би било първи критерий на никого.
Вътре стаите си изглеждат съвсем прилично и вероятно ако се падне клас с повече ентусиазирани родители с малко усилия могат да станат съвсем приятни! А и така са си добре. Децата едва ли забелязват тези неща.


За съжаление бих отбелязала, че където и да ходим по състезания, детето ми винаги отбелязва, че 145-то е най-грозното и мръсното. Аз вече съм се примирила. Слава на Бога, че има две майки от сдружението, които поне доброволно, но до кога ли, са се нагърбили да събират пари за сапун и тоалетни консумативи. Чудя се как може едно училище, пращящо по шевовете от умни деца, да е в толкова мизерно състояние, а по разните малцинствени махали всичко да е оправено.

# 1 282
  • Мнения: 2 298
Тук е ролята на ръководството. Парите на дете от държавата са еднакви във всички училища.

# 1 283
  • Мнения: 338
Темата стана мнооого дълга, затова ето НОВАТА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=879176.new#new

Общи условия

Активация на акаунт