Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2016/2017

  • 31 159
  • 211
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 305
Здравейте,

Ние смятаме напролет да кандидастваме в 145 училище към Сдружение Шилер за предучилищна група.

Изчетох доста мнения в предишните теми и придобих представа какво представляват тестовете.

Купила съм всички книжки от препоръчителната литература, сега остава само да започнем да работим по тях. Моя син е на 5 г и 3 м, добре се справя с някои задачи, с други като рисуването и т.н трябва да поработим  Simple Smile Но време има достатъчно.
Колко по-рано е хубаво да започне подготовката? Вечер след работа и градина не остава много време, може би уикенда ще става сега като стане и лошо времето.

Надявам се тук да обменяме информация около приема за 2017.

Хубав ден на всички  Flutter

# 2
  • Мнения: 3
Щом така сте решили кандидатствайте:). Аз лично останах мноого разочарована от самото сдружение, изпита и цялата кампания покрай кандидатстването. Само да кажа, че ние сме в предучилищна група в сдружението, в 55-то училище, но май няма да продължим там. Половината от децата в класа не бяха в списъците, изнесени от сдружението, а в момента се обучават от тях. Някои от родителите сами "се
похвалиха" как са влезнали. Аз лично не съм доволна от учителите към сдружението. Мисля си, че идеята за Шилер е била добра в началото, но сега доста се е побългарила Simple Smile. Така, че успех и търсете по-добре връзки за там отсега Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 305
Ами да ви кажа, не ми е топ приоритет да влезе детето на 100%, решихме да се пробваме само.
Иначе и аз какво ли не прочетох и хубаво и лошо, а за връзки и "други начини" не се замислям изобщо  Laughing
Не мисля да го натискам сина ми да се подготвя много, бавно и постепенно ще си правим задачите, чисто и за него да е интересно и да си развива и подобрява способностите, после ще му е от полза:)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 262
Да, подготовката е полезна за децата, особено ако влизането в Шилер не е самоцел. Научават доста  Peace

# 5
  • Мнения: 19 296
Заниманията наистина ще са от полза в което и училище да продължи детето.

Захарчо, в крайна сметка приеха ли деца от квартала, които не са издържали изпита?
В 55-то нали имаше класове, които не са към Сдружението?
Голяма гавра за децата, издържали изпита Sad

# 6
  • Мнения: 350
Щом така сте решили кандидатствайте:). Аз лично останах мноого разочарована от самото сдружение, изпита и цялата кампания покрай кандидатстването. Само да кажа, че ние сме в предучилищна група в сдружението, в 55-то училище, но май няма да продължим там. Половината от децата в класа не бяха в списъците, изнесени от сдружението, а в момента се обучават от тях. Някои от родителите сами "се
похвалиха" как са влезнали. Аз лично не съм доволна от учителите към сдружението. Мисля си, че идеята за Шилер е била добра в началото, но сега доста се е побългарила Simple Smile. Така, че успех и търсете по-добре връзки за там отсега Simple Smile

Кои точно са тези половина деца, които не са били в списъците, а се обучават ?
Пак поредните глупости.
Тъкмо тази година всички, които не са били приети НЕ се обучават, може би заради това голяма част се отписаха...

# 7
  • Мнения: 19 296
Откъде ще се отпишат след като Шилер публикува списък с приетите деца, чиято бройка е да запълни n на брой класове към Шилер?
Искаш да кажеш, че половината деца, които са издържали изпита, са се отказали? И що да го правят?

# 8
  • Мнения: 482

Кои точно са тези половина деца, които не са били в списъците, а се обучават ?
Пак поредните глупости.
Тъкмо тази година всички, които не са били приети НЕ се обучават, може би заради това голяма част се отписаха...

А предните години как беше? Щом тази година има такава кардинална промяна... и не се обучават ....

# 9
  • Мнения: 350
Откъде ще се отпишат след като Шилер публикува списък с приетите деца, чиято бройка е да запълни n на брой класове към Шилер?
Искаш да кажеш, че половината деца, които са издържали изпита, са се отказали? И що да го правят?



Отписаха се от 55-то.
Всички, които си мислеха, че записвайки се в 55-то, но не приети в Шилер, ще минат метър и ще учат с останалите. В момента онези, които не бяха приети в сдружението, просто не учат немски. Една голяма част от тази група се отписаха от 55-то още до началото на учебната година. Това се обсъждаше и на ОС и тази политика на сдружението се потвърди. Да се знае, че няма да минава номерът и в бъдеще.

# 10
  • Мнения: 423
Откъде ще се отпишат след като Шилер публикува списък с приетите деца, чиято бройка е да запълни n на брой класове към Шилер?
Искаш да кажеш, че половината деца, които са издържали изпита, са се отказали? И що да го правят?



Отписаха се от 55-то.
Всички, които си мислеха, че записвайки се в 55-то, но не приети в Шилер, ще минат метър и ще учат с останалите. В момента онези, които не бяха приети в сдружението, просто не учат немски. Една голяма част от тази група се отписаха от 55-то още до началото на учебната година. Това се обсъждаше и на ОС и тази политика на сдружението се потвърди. Да се знае, че няма да минава номерът и в бъдеще.
А в 145-то има ли приети деца, които ги няма в списъците....

# 11
  • Мнения: 283
Откъде ще се отпишат след като Шилер публикува списък с приетите деца, чиято бройка е да запълни n на брой класове към Шилер?
Искаш да кажеш, че половината деца, които са издържали изпита, са се отказали? И що да го правят?



Отписаха се от 55-то.
Всички, които си мислеха, че записвайки се в 55-то, но не приети в Шилер, ще минат метър и ще учат с останалите. В момента онези, които не бяха приети в сдружението, просто не учат немски. Една голяма част от тази група се отписаха от 55-то още до началото на учебната година. Това се обсъждаше и на ОС и тази политика на сдружението се потвърди. Да се знае, че няма да минава номерът и в бъдеще.
А в 145-то има ли приети деца, които ги няма в списъците....
Не знам за 55то, но в 145 децата са от списъка публикуван на сайта на Сдружението!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
В миналата тема бях писала, че родителите на познато дете са се хвалили, че ще бъде прието в Шилер в първи клас, с подробности и увереност как ще стане. Като го видях в списъка на приетите в първи клас проследих, докъде ще стигнат нещата. Е,  в крайна сметка не се добраха до целта си, детето не е в Шилер, а в Дикенс. В нашия клас приеха ново дете,  но то не учи към сдружението и стои в библиотеката по време на часовете по немски.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 277
Понеже имаме афинитет към английския език и искаме да кандидатстваме в 145 ОУ, имате ли представа дали качеството на преподаване в Дикенс е също толкова добро, колкото е в Шилерските паралелки  newsm78 ?

# 14
  • Мнения: 423
Откъде ще се отпишат след като Шилер публикува списък с приетите деца, чиято бройка е да запълни n на брой класове към Шилер?
Искаш да кажеш, че половината деца, които са издържали изпита, са се отказали? И що да го правят?



Отписаха се от 55-то.
Всички, които си мислеха, че записвайки се в 55-то, но не приети в Шилер, ще минат метър и ще учат с останалите. В момента онези, които не бяха приети в сдружението, просто не учат немски. Една голяма част от тази група се отписаха от 55-то още до началото на учебната година. Това се обсъждаше и на ОС и тази политика на сдружението се потвърди. Да се знае, че няма да минава номерът и в бъдеще.
А в 145-то има ли приети деца, които ги няма в списъците....
Не знам за 55то, но в 145 децата са от списъка публикуван на сайта на Сдружението!
Прегледайте пак списъка...

Общи условия

Активация на акаунт