Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 113 918
  • 786
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 100
А някой знае ли ,ако 1-то дете е отдавна пълнолетно,а 2-то е на 14г. ,майката колко детски ще взима в този случай по новия закон?

# 781
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
А някой знае ли ,ако 1-то дете е отдавна пълнолетно,а 2-то е на 14г. ,майката колко детски ще взима в този случай по новия закон?
Зависи пълнолетното дете от колко отдавна е такова, и дали учи...прочетете поне името на помощта, за която кандидатствате.

# 782
  • Русе
  • Мнения: 359
Ако майката и бащата са с различни постоянен и настоящ адрес тогава какви документи се подават? И как се процедира някой минал ли е досега? Аз съм подала юни миналата година и сега трябва до края на март пак да подавам според посочения график на сайта на АПИ, но трябва ли сега да ходя да декларирам адресите или направо през март?

# 783
  • Мнения: 100
Става въпрос за майка ми.Аз съм на 26г.,не уча,сестра ми е на 14 г. -ученичка.До този момент майка ми взимаше 50 лв. детски надбавки за нея, като второ дете,но по новия закон не ми стана много ясно- тя има едно непълнолетно дете,но всъщност е второ родено newsm78

# 784
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Става въпрос за майка ми.Аз съм на 26г.,не уча,сестра ми е на 14 г. -ученичка.До този момент майка ми взимаше 50 лв. детски надбавки за нея, като второ дете,но по новия закон не ми стана много ясно- тя има едно непълнолетно дете,но всъщност е второ родено newsm78
Според мен 37лв., но не съм категорична
1. за семейство с едно дете – 37 лв.;
2. за семейство с две деца – 85 лв.;
3. за семейство с три деца – 130 лв.;
За целите на закона не сте част от семейството, параграф 1 от ДР на ЗСПД

# 785
  • Мнения: 100
Става въпрос за майка ми.Аз съм на 26г.,не уча,сестра ми е на 14 г. -ученичка.До този момент майка ми взимаше 50 лв. детски надбавки за нея, като второ дете,но по новия закон не ми стана много ясно- тя има едно непълнолетно дете,но всъщност е второ родено newsm78
Според мен 37лв., но не съм категорична
1. за семейство с едно дете – 37 лв.;
2. за семейство с две деца – 85 лв.;
3. за семейство с три деца – 130 лв.;
За целите на закона не сте част от семейството, параграф 1 от ДР на ЗСПД

Така и предполагах,отново благодаря за отговора!

# 786

Общи условия

Активация на акаунт