Лична карта

  • 16 593
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 484
И аз съм в I РПУ, но ми струваше 3 лева в понеделник. Действието се развива в Паспортния отдел, някъде по "Шипченски проход", близо до БАН.

# 16
  • Мнения: 628
И аз съм в I РПУ, но ми струваше 3 лева в понеделник. Действието се развива в Паспортния отдел, някъде по "Шипченски проход", близо до БАН.
Развива се в сградата на общината, зад Електроника.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 484
Благодаря за уточнението! Не ми е много познат районът там и го обясних наистина глупаво.

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
И аз съм в I РПУ, но ми струваше 3 лева в понеделник. Действието се развива в Паспортния отдел, някъде по "Шипченски проход", близо до БАН.
Там през май м.г. детето смени личната си карта и й взеха 2 лв; увеличили са таксата значи.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 513
Миналата година, във Варна, при подновяване на задграничен паспорт на дете платих с карта на ПОС в самото полицейско управление. Без никакви такси за превод и допълнителни суми. При подаване на заявлението ме попитаха дали съм платила предварително или ще платя при тях. Бързо и изключително удобно беше за мен, за което ги похвалвам.
Попитайте дали и при вас няма такава възможност. Спестявате си време и пари.  Naughty

# 20
  • Мнения: 6 185
Аз искам да попитам -сега сменям адресна регистрация и съответно нова ЛК,въпроса ми е трябва ли да сменя и шофьорската книжка,заради адресната регистрация или като ми изтече,тогава?

# 21
  • Мнения: 3 031
Че то няма адрес на шофьорската книжка, защо ще я сменяш?
Само населеното място е отбелязано.

# 22
  • Мнения: 6 185
Грешката е моя-Не шофьорската книжка,а талона дали трябва да сменям?

# 23
  • Мнения: 3 031
Мисля, че да.

# 24
  • София
  • Мнения: 29
Грешката е моя-Не шофьорската книжка,а талона дали трябва да сменям?

Не, не трябва да сменяш талона, нито шофьорска книжка. Вадих лична карта май месец 2014.
При плащане с карта на ПОС не удържат таксата за банката - но не очаквай да ти го кажат - попитай ги.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 652
И на мен ми изтича тази година картата, но малко след срока се предполага, че ще се нанесем в друго жилище. Смяната на адреса как става? Просто там, на момента го пиша или предварително в общината трябва да правя нещо?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Може ли първата лична карта на детето да я изкараме няколко месеца по-рано?

# 27
  • Мнения: 628
И на мен ми изтича тази година картата, но малко след срока се предполага, че ще се нанесем в друго жилище. Смяната на адреса как става? Просто там, на момента го пиша или предварително в общината трябва да правя нещо?
Пре смяна на адреса ще е нужен нотариален акт на жилището, ако сте собственици. Ако не - нотариален акт+декларация от собствениците.

# 28
  • Мнения: X
Може ли първата лична карта на детето да я изкараме няколко месеца по-рано?


мисля, че по-рано не може, все пак трябва да е навършило годините
ако закъснеете повече от 2 месеца - има глоба

# 29
  • София
  • Мнения: 9 555
Аз платих в самото РУ. Никакви такси нямаше. Всичко стана за 10 мин.

Общи условия

Активация на акаунт