Парфюмни размисли и страсти - 187

  • 66 382
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 658
На по-топло време според мен е възможно да ти развие повече сладост, но по-траен не е.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Без никакво колебание мога да кажа, не Нинфео е най-трайният летен парфюм, който съм ползвала. При мен си издържа 4-5 часа без проблем, дори и в най-горещите дни. Избива наистина лека сладост, но тя е пренебрежимо малка дори за моя нос, който не понася тежки, сладки и задушливи аромати през лятото.

# 677
  • Мнения: 381
Хора, бърз въпрос: Б. О. и тестер едно и също нещо ли са, да знам имам ли право да псувам тука един сайт за онлайн пазаруване?

# 678
  • София
  • Мнения: 5 658
Едно и също са  Peace
Тестерите са забранени за продажба, така заобикалят наредбите.

# 679
  • Мнения: 381
Еййй, да му се не види, значи сама съм си виновна. Laughing Благодаря за бързия отговор.

# 680
  • Мнения: 84
Може би проблемът беше, че си поръчах Б.О, а не кутия, не знам. Пишете като пристигне вашия Монтал...

# 681
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Днес имах "удоволствието" да пробвам на кожа Oil Fiction Juliette Has A Gun
Мъкааааа, мъкаааа  Sick Sick Sick
Атти, да знаеш само колко е твой   Crazy Mr. Green
Тубероза, иланг иланг, амбър, лабданум и ирис, тежък и мазен, лека шафранова нотка, за леко кисел ефект, от всичко по много. 28% парфюмна концентрация, убиец! Отивам да търся телената четка....

# 682
  • София
  • Мнения: 5 658
Лелееее, звучи така, сякаш сама за себе си съм го правила  Mr. Green Ако амброксанът наистина е форсиран до степен да се усеща над всичко останало (без туберозата, естествено, нея няма как да я надвика), представям си какъв термоядрен ефект се е получил.
Най-после да ме заинтригува новоизлязъл парфюм. Ама къде да го диря... ще го чакам сам да ме намери  Mr. Green

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 6 530
Кажете ми нещо за Montale Rose Elixir ? Прилича ми на хубава, сладка роза по съдържание.

По предишния ми въпрос - избрах Alien Eau Luminiscente.Струва ми се на първо четене същата като класическия Алиен, не усещам никаква разлика.Не съм убе.дена, че ще става за лятото.

# 684
  • Мнения: 500
Някой случайно да се е сблъсквал с тази серия- http://essenza-nobile.de/fragrances/le-cercle-des-parfumeurs-cre … =Mailing_8676166? Какви са ви впечатленията? Във фрагрантика няма никакво инфо, отзиви,....Ирисовият изглежда сполучлив. Ковачева?  Wink

# 685
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Съжалявам, не съм ти пробвала, но отзивите в немските форуми не са добри, сравняват ги с дрогерийните марки. В Ириса имало предимно круши  Mr. Green
След вчерашния ми опит за самоубийство с тубероза  Crazy, и след два душа, реших да заложа на последните капки от една проба, получена от моя нов немски парфюмен приятел, която толкова ме омагьосва, че направо душата ми ликува.
Rausch J.F. Schwarzlose Berlin http://www.schwarzloseberlin.com/die-duefte-von-j-f-schwarzlose-berlin/rausch/
Немска нишова къща, чието мото е да създава екстравагантни, ексцентрични, модерни и космополитни парфюми, като самия Берлин.
Скрит текст:
И едно Берлинско намигане от мен https://www.youtube.com/watch?v=IcoqJCJlHbQ
Базата е съставена от скъпи парфюмни масла във висока концентрация. Всички парфюми на бранда са унисекс и могат да се носят и от мъже и от жени. 50 милиграмови тежки, изчистени флакони, с дебело дъно и масивна капачка. Цена 125 евро за 50 мл. Чудесна трайност и проекция, да се внимава с правилната дозировка.
Rausch е всичко, което обичам в парфюм. Богат, плътен, дървесен, опушен, разкошен и гурман  Crazy Mr. Green. Рауш е за хора ексцентрици, за такива, на които им стиска да го сложат. Той не е за офис, не е гушкав, не е интимен и е доста сексуален, на крачка от вулгарен. Началото е бомбастично, гръмко, оглушително. Съчетание на солена ванилия, най-мекия и богат амбър, топъл, дълбок, да се загубиш в него и аромат на сушени плодове - кайсии, смокини, фурми, череши, накиснати в скъп коняк. Прекрасна дървесна база, посипана с ванилия, с меки кисели оттенъци на червен пипер, землисто пачули, мека кожа и най-прекрасният уд, в парфюм  Heart Eyes Удът в началото може да бъде сбъркан с тамян и смоли, но с развитието на парфюма, когато експлозивното сладко начало утихне, успява да изплува над останалите съставки и да блесне в най-добрата си форма. Санталовото дърво е меко, влажно, създава една дълбочина на парфюма, като звяр, притихнал точно преди да нападне. Създава ми асоциации за салони за опиум, за забранени неща, които вършиш, въпреки че знаеш, че утре ще съжаляваш, за безвремие, за метежно прекарване на нощта и за дързък завършек. Много хубав парфюм, със сигурност ще го имам. Ако трябва да го сравня с нещо познато, то бих взела солената пудрена ванилия от Spiritueuse Double Vanille Guerlain, бих добавила плътният красив амбър от Ambra Aurea Profumum Roma и накрая ще допълня с красивата база на M7 Oud Absolu Yves Saint Laurent и нарязаните сушени плодове от Arabie Serge Lutens. Усещате ли за какво говоря ?! Голям красавец!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 17:03 от kovatcheva

# 686
  • Мнения: 26
Страхотно описание! Прииска ми се да го имам този Rausch или поне да го пробвам! Дори надникнах в сайта им и търсих колко е доставката до БГ. Ако правилно разбирам, 5 евро в страните от ЕС?? Но на сляпо?? Добре че вече се понаучих да озаптяваме поривите си. Знам, че рано или късно съдбата ще ми даде възможност да опитам/пробвам желаните аромати.
Другият на дневен ред е Chanel eau Premiere /или поне е несбъдната мечта засега/, но не смея да рискувам от сайт и ще трябва да изчакам летище или пътуване в странство.   

# 687
  • Мнения: 500
Ковачева, благодаря  bouquet
Сега ми даде четиво да проуча Шварцлозе Берлин

# 688
  • Мнения: 1 138
За малките карамфилчета - пробвай и Вивиан Уестууд Будоар http://www.fragrantica.com/perfume/Vivienne-Westwood/Boudoir-1532.html
Лесно се намира, продават и виали с него, ухае точно на карамфили, особено в началото. После постепенно утихва в дъвка "Орбит" за деца, розова, при мен.

Тези дни тествам Eclat Fragonard. Улавям предимно бергамот и нещо измито лимоново. След някой и друг час при мен оставя онова свежо сапунено усещане от Chanel 5, без обаче да е луксозно и класно както при него. И учудващо ми напомня Versace Versense.

# 689
  • Мнения: 17 546
За малките карамфилчета - пробвай и Вивиан Уестууд Будоар http://www.fragrantica.com/perfume/Vivienne-Westwood/Boudoir-1532.html
Лесно се намира, продават и виали с него, ухае точно на карамфили, особено в началото. После постепенно утихва в дъвка "Орбит" за деца, розова, при мен.
Оу Laughing Stop С Будоар не така смело! Това е най-най-невинното описание на този парфюм, което съм чела, а той далеч не е безобиден като дъвки или просто като малки карамфилчета. Навремето, като прописах в тази тема, беше ми описан така цветисто и стряскащо, че бях подготвена отдалече... преди да го придобия! За неподготвените ще е като парен чук. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт