Парфюмни размисли и страсти - 187

  • 66 370
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • на терасата
  • Мнения: 680
Отчасти споделям мнението на shokoladena_bg за парфюмите на Том Форд. Не точно чалгата, а чалгарките. Прекалено тунинговани към вулгарност ми идват тези, които познавам. Моето изключение е Виолетовата блондинка, която харесвам, но нося в много редки случаи.

За феновете на Том Форд

Вчера се запознах с Black Opium. Определно не харесвам този тип парфюми, не е от моите.

Имах малко време да направя 2 тегела покрай парфюмните рафтове в БЗ. Едиственото, което ми остана в съзнанието като нещо, което нямам и трябва да тествам отново, за да помисля за покупка, са Chloe-тата, това най-вече. Обичам рози и този ми направи впечатление.

Другото, което категорично са развалили за мен, а може би са подобрили за нечии други парфюмни страсти е това Живанши. Тегаво Sad

# 706
  • София
  • Мнения: 3 906
Не харесвам нито един от ароматите на Том Форд.Не съм чак такъв разбирач,но ми бъркат под лъжичката и са ми неприятни.Ако има чалга в парфюмите,то аз я асоциирам именно с Том Форд.
Едит:А Black orchid е най- дългият им кючек Joy hahaha

+1 и никога не съм разбирала вечния стремеж да се възвеличава нещо, направено от т.нар. различни!
Трябва да се запише в класация това определение! Laughing

Честита Баба Марта на всички, да сте живи и здрави!

Откакто времето се затопли съм с Modern muse на Ести и ми носи страхотно пролетно настроение  Heart Eyes, напомня ми For Her EDP на Нарцисо Родригес,но е много по-нежен!

# 707
  • Мнения: 7 228
Значи всички си падаме по малко чалгаджийки  Laughing аз харесвам бялото пачули на ТФ.
Честита Баба Марта, живи и здрави бъдете!

# 708
  • Мнения: 2 843
Аз пък не намирам парфюмите на Том Форд за чалгаджийски. Прекалено са специфични, отчетливи, не за всеки вкус (включително и на моя не пасват напълно), за да са чалгаджийски. Като чуя думата "чалга", си представям нещо масово, нещо, което се носи под път и над път. Асоциациите ми са с разните Bvlgari Omnia, Alien...

# 709
  • Мнения: 31 392
За мен Том Форд е гении и аз съм му луд фен. Харесвам страшно и парфюмите му.

Само не разбрах по- горе какво се има предвид с " величаене на различни"? Различен в какво?

# 710
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
За мен подобни определения за Том Форд са крайни и не особено добре обосновани  Laughing

Веднага вметвам, че от всичките му парфюми имам и мога да нося само Кадифената Орхидея, така че в никакъв случай не съм му хардкор фен. Но чалга означава в най-честия случай кич, масовост и простотия. В кича няма как да обвиним Том Форд - флаконите са изчистени, елегантни и луксозни, биха засрамили доста свои събратя с големи претенции. За масовост също е трудно да говорим, не се харесват лесно неговите парфюми с 1-2 изключения. Относно простотията, тук вече е въпрос на гледна точка и вкус, но и най-класният парфюм може да седи ужасно зле на дадена кожа, ако я няма правилната химия.

В модата отново Том Форд не е чалга, най-малкото защото неговите дрехи не се отличават с огромни лога, които крещят, вижте ме, аз нося марково.

Чалга в модата, а и в парфюмерията донякъде за мен са D&G, Versace и разбира се Роберто Кавали - то не са златни горгони, огроми лога, златни змии и пантери  Mr. Green Кич та дрънка. А също и огромна доза масовост на ароматите.

# 711
  • Мнения: 2 843
И аз разсъждавам точно като Лу: чалга е масовото, популярното, лесно смилаемото. Тук не казвам, че то непременно е лошо, а само, че е направено така, че да се харесва на възможно най-голям брой хора. Том Форд определено не се вписва в това определение: твърде е специфичен, за мен - и елитарен.

# 712
  • Мнения: 10 030
Не харесвам нито един от ароматите на Том Форд.Не съм чак такъв разбирач,но ми бъркат под лъжичката и са ми неприятни.Ако има чалга в парфюмите,то аз я асоциирам именно с Том Форд.
Едит:А Black orchid е най- дългият им кючек Joy hahaha

Кючек и чалга другия път! Форд е за металисти и рокери, къде е куфеещото човече?
https://www.youtube.com/watch?v=2lgzr7eFtVA

# 713
# 714
  • Мнения: X
Ох, много съм назад с материала. И капчица Том Форд не съм подушвала ( поне съзнателно). Списъкът ми с желани мостри на парфюми, за които съм адски любопитна и които най-вероятно няма да харесам, започва да набъбва.

# 715
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Може би асоциацията на Черната Орхидея с чалгата идва от там кой всъщност носи този аромат, по улиците съм засичала какви ли не кифли и мутреси с него, явно в тези среди е популярен парфюма.  Също така чалга певиците обикновено избират много силни и шлейфови аромати, които да се усещат в гмежта на дискотеката. А и разните му копия, които го правят достъпен, допринасят. Преди няколко дена дойде един майстор вкъщи, познайте на какво ухаеше - Рефанското копие  Shocked

# 716
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
gadamer и аз си мисля, че асоциацията идва главно от Черната Орхидея (която аз не харесвам), но по тази логика всеки парфюм, който масово се носи от чалгарки, трябва да бъде обвинен за чалга в комплект със създателите му.

Все едно да кажем, че Ланком са чалга, защото Ла Ви е Бел е ужасно масов и се надушва от километри по разни заведения.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 883
gadamer и аз си мисля, че асоциацията идва главно от Черната Орхидея (която аз не харесвам), но по тази логика всеки парфюм, който масово се носи от чалгарки, трябва да бъде обвинен за чалга в комплект със създателите му.

Все едно да кажем, че Ланком са чалга, защото Ла Ви е Бел е ужасно масов и се надушва от километри по разни заведения.
И аз споделям същото мнение Grinning

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Като говорите за Том Форд ,  на една приятелка мъжът  иска да направи изненада с Черната Орхидея за 8-ми март и ме помоли да видя цените , оказа се че в parfumi-shop е по-скъп от колкото в БЗ , а да не говорим , че и намаление се очаква  Laughing .

# 719
  • София
  • Мнения: 3 906
Ако харесваш един аромат на Версаче, Кавали или D&G,  това означава ли автоматично,че ходиш облечен от глава до пети с въпросните марки!? Може ли да не харесваш парфюмите на Том Форд и да носиш негови дрехи - нещата в тази тема винаги достигат крайности и различно мнение е нетърпимо!
Не всички харесваме едни и същи неща и отделно в поста на шоколадена, изрично е написано асоциация! Да, аз правя същата асоциация!

Общи условия

Активация на акаунт