нощно потене

  • 40 532
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
diva77, наистина сигурно е възможно още оттогава да е станало нещо. Какво казват лекарите по въпроса?

# 16
  • Мнения: 1 656
нищо естествено... още не съм била при гинеколого или ендокринолога... но личния ми изписа успокоителни  Crazy
просто се наемам и сама трябва да си направя изследванията, благодаря , че ме насочихте поне накъде да вървя   bouquet

# 17
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Радвам се, че съм била в помощ.
За жалост те така казват лекарите. Все вдигат рамена и човек сам трябва да следи сигналите на тялото си и да се оправя, назначавайки си изследвания.
Като бях бременна и се потях много, още повече от сега, гинеколожката от ЖК ми каза, че съм в депресия и да пия антидепресанти, даже ми изписа някви. Представете си - на бременна жена! Но не - хормоните нямаха нищо общо за нея! Grinning

При мен пък обратно - само личната лекарка винаги ме напътства - именно тя ми каза за естрогена. Тя и през бременността каза, че е от него главно. И аз естествено сама си пуснах изследвания.
Предписа ми хомеопатия, actae racemosa 15 CH, каза ми да го пия от 5-ти ден след края на цикъла, в нета гледам пишеше друго. Както и да е, аз така го пих, но в тоя месец, в който пих и неуробекс и, в който ЛФ ми стана 15 дни, и се потих само 1 нощ. Та не знам вече от кое и дали е действала хомеопатията. По скоро може би не. Но изпих цяло флаконче.
Това било някакво лекарство, което се давало под вид на билка или хомеопатия на жени в менопауза за справяне с топлите вълни и нощното потене. На английски е Black cohosh, ако не се лъжа. Може да го проверите. Ако се потите само преди цикъл, може да го пробвате. 5 зрънца пиех вечер преди лягане.

Ако се сетя друго, ще се отчета. Ще видя и аз тоя месец как ще съм откъм потене.

# 18
  • Мнения: 444
дива77   Laughing Laughing Laughing И на мен личната ми изписа успокоителни. Много с ядосах! Викам бе жена, не съм депресирана, не съм неспокойна,  искам да си пусна хормонални изследвания. Не, вика, пий една седмица успокоителни и приспивателни и ела да ми кажеш как си  #Cussing out Е много ясно, че като се надрусам хубавичко цяла седмица сигурно ще спя като заклана и даже няма да разбера, че се потя...Много са смотани- сакън да не ти дадат направление, а аз после как ще ги спирам тия успокоителни си е мой проблем нали така... Големи са разбирачи. Като си мислят, че е на нервна почва защо не ме пратят на психолог ами бързат да ми предпишат хапчета...

# 19
  • Мнения: 453
Лимфните възли как са? ПКК правили ли сте, със СУЕ и CRP?

# 20
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз лично си пуснах пълна кръвна в месеца, в който пусках и хормоналните, със СУЕ, без CRP.
Но си я пуснах не толкова заради потенето, ами защото след раждането не бях пускала и вече беше крайно време, а и да не ме бодат по 100 пъти.
 Като гледам и другите са пускали пълна кръвна и е била ОК.
Ако беше от лимфни възли, мисля, че потенето щеше да е ежедневно, а не около датите на менструацията.
Плюс това brainbug, която се поти от повече от година, досега отдавна да не се е почувствала добре, ако беше от лимфни... Но не пречи да се провери всичко де. Simple Smile

# 21
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Побутвам темата, за да съобщя, че при мен наистина излезе това причината за потенето. Вече черно на бяло е доказано.
Много висок естроген след овулация, след това пада в първите дни на менструцията (мислех, че е нисък, но лекарят каза, че е ОК), оттам потенето и акнето. Интересно, че цикълът ми още е напълно точен.
Вчера бях на лекар и той потвърди. Дори имам много дебела маточна лигавица преди цикъл и съмнение за полип, от високия естроген след овулация.
В такива случаи се прави или кюретаж, или се пие прогестерон, за да се балансира с естрогена.

Вие изследвахте ли хормоните?


# 22
  • Мнения: 93
Здравейте!
От 2-3 месеца доста често ми се случва вечер да се събудя мокра, става долу-горе по едно и също време, не всяка вечер. Преди година и половина родих, не кърмя. На 29 г съм. Слаба съм по принцип, определено ми е по-ревливо последно време.
Пуснах ПКК и хормони на щитовидната жлеза- всичко е в норма.
Тепърва ще обикалям лекарите, но ще се радвам и тук на мнения от запознати къде да търся проблема.
Благодаря!

Според мен можеш да имаш някакви сърдечно-съдови проблеми... Cry

# 23
  • Мнения: 444
Ако бяха сърдечно-съдови проблеми нямаше да има цикличност. Аз от една седмица пак съм потла и ме мори ужасно безсъние, ходя като зомби-робот насам натам и ми е супер гадно. Хормони и да пускам и да не пускам не мисля , че мога да направя нещо за тях освен да ги регулирам изкуствено, което ще ми докара още 10000 бели на главата. Така че ще си търпя. Някой междувременно да е намерил лек за безсънието?Не издържам вече Sad

# 24
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Пробвай с бира! За друго не се сещам; една биричка преди лягане. При мен действа.
Но пък като се събудиш потен през нощта и ставаш да се сменяш и ти се накъсва сънят - не знам какво би помогнало Sad...

# 25
  • Мнения: 93
Ако бяха сърдечно-съдови проблеми нямаше да има цикличност. Аз от една седмица пак съм потла и ме мори ужасно безсъние, ходя като зомби-робот насам натам и ми е супер гадно. Хормони и да пускам и да не пускам не мисля , че мога да направя нещо за тях освен да ги регулирам изкуствено, което ще ми докара още 10000 бели на главата. Така че ще си търпя. Някой междувременно да е намерил лек за безсънието?Не издържам вече Sad

Може би пък твоите проблеми са свързани с нервната система... Боледуваш ли от депреся? Cry

# 26
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ами то като се събудиш потен и мокър е толкова кофти, че дори и да си най-големият гьон ще се панираш малко или много. Е, след това наистина може от нерви да не можеш да заспиш.
Но според мен самото потене не произлиза от депресия, а точно от хормони, заради цикличността, както е казала и Brainbug. Още повече, че и при мен се доказа от изследвания и от лекари. Не казвам, че и при другите е точно като при мен, но и при тях има цикличност, което е доста показателно, че не може да е от нерви.
И по скоро потенето докарва нерви и безсъние и веднъж почне ли се тоя омагьосан кръг, после трудно се излиза.

Brainbug, донякъде си права, че не искаш да пиеш нищо. Аз обмислях да си купя противозачатъчни, за акнето също. Но после като се замислих, сигурно ще объркам още повече нещата.

# 27
  • Мнения: 1 656
и аз точно това щях да питам.... то хубаво , че се откри причината, ама къде е решението?
трябва да потърся някакви билкови или хомеопатични начини
хипотетично говоря, аз дори още не съм пускала хормони

# 28
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ами и лекарите не предлагат много решения и ни отпращат с лека ръка като гледам.
 За хормоните говоря, не за безсънието.
Запънала съм се да си реша обаче проблема. Сега от тоя естроген може да имам и полип и да трябва остъргване, така че не е толкова безобидно.
По принцип трябва на всяка цена да пуснете и прогестерон 7 дни след доказна овулация, а не само пакета хормони на 3-ти ден от цикъла.
И има решение, поне 1, което ми е известно - приема се синтетичен прогестерон (ако потенето е от варирането на естрогена или от недостатъчен прогестерон, или от висок естроген - спрямо прогестерон). Прогестеронът май е единственият хормон, който и да отиде над горна граница не е изобщо проблем. Но естествено трябва да се говори и с лекар, не може ей така да се пие спорадично нещо; аз ще питам за синтетичния прогестерон другия път.
А за безсънието - предполагам валериан, нещо леко билково или хомеопатино успокоително. Тук може би GP-тата ще се изкажат.

Забравих да ви кажа, че имам познато момиче, което така получава нощни изпотявания по 4,5 нощи преди цикъл от 7,8 години! Тя е на 30. Няма разрешение на проблема. Не звучи много обнадежаващо. Grinning Сега роди и сега чака първия цикъл, да види дали ще се поти отново.

Аз не съм изследвала естроген след овулация и преди цикъл. То май почти никой не го изследва тогава. Само на 3-ти ден съм пускала и тогава е на долна граница, нормален според доктора. Но вчера бях на преглед по друг повод, няколко дни преди цикъл, и на ехографа се видя много дебела маточна лигавица. Не знам точна дебелина, не знам и колко върви в различните фази; знам че не е хубаво да е тънка, по-добре да е адекватно дебела. Но моята, останах с впечатление, е по-дебела отколкото трябва, и се съмняват за полип за туй. Лекарят каза, че ставала такава от много естроген след ову. Пълна простотия... и после като падне естрогенът за цикъла и хоп - потене. Засега удържам фронта що-годе, не е както в миналите месеци, но имам още 3 дни до цикъл - та да видим дали пак няма да се развие с пълна сила.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 23:12 от afrikancho

# 29
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Много интересна тема сте повдигнали. Преди около 2г. и при мен започна сериозно потене, което освен всичко друго се проявяваше и денем от време на време и не само, ами и отделях някаква брутална миризма. Тъй като имам Хашимото ходих на няколко ендокринолога, гледаха ми и половите хормони, и тези на щитовидната. Половите всички потвърдиха, че са ми ок, както и тези на щитовидната. Направи ми обаче впечатление, че в този период ТСХто от нормално между 1-1,3 стойност, която държах, започна постепенно да се повишава. Предписаха ми и Метформин в един момент покрай инсулиновата резистентност. Не знам на каква база, но по едно време потенето понамаля и най-вече миризмата изчезна. Продължавам обаче нощем да се изпотявам, но в по-слаба степен. Миналата година гинеколожката ми откри полип, който месец след като го констатира го остраних в Майчин дом. След това правихме и ин витро опит, покрай който три месеца преди опита и в месеца с опита, пак ми изследваха хормоните. С изключително редовен цикъл съм била винаги, единствено ми направи впечатление, че в последно време леко се скъси. Ако преди беше около 28-29-30 дни, сега стана около 26-27-28. Явно както писахте тук ми се е скъсила лутеалната фаза. Сега съм бременна като забременяването стана месецът след този, в който правихме опит ин витро. При мен се констатира и намален брой фоликули. Та мисълта ми е, че покрай стимулациите, след като нямахме трансфер, на следващия месец забременях от един път, но помня, че толкова болезнена овулация, която чак ме накара да се превия на две, не съм имала никога. То така и бях сигурна, че тогава е моментът. Ще следя темата и най-вече ми е интересно дали нещо ще се регулира след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт