Януарска рожба гушка мама, няма радост по-голяма

  • 41 583
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 160
Болничен от датата на раждане за 42 дни ми издадоха от болницата, в която раждах, а следващият вече ще е от ЛЛ.

# 46
  • София
  • Мнения: 779
Много Ви благодаря момичета  Wink

# 47
  • Мнения: 87
Току-що роди мама Буба (Любомира Найденова) - прекрасна дъщеричка Киара с мерки 3.330 кг и 51 см. Нормално раждане във 2ра градска. Повече детайли - от нея  Wink

# 48
  • Мнения: 72
Здравейте,
Честито на родилите мамчета, на не родилите - малко остана, търпение!  Hug
малко се поизгубих, но бебораната много плачеше от колики и като ака, та имах много малко часове за спане в денонощието и не можех да свърша нищо у дома освен да сготвя нещо на ММ.  ooooh! Чак почти бях спряла да ям, мислех само за сън, та ММ ми се скара и викна бабата. От два-три дни е по добре Simple Smile малката, но продължава да ака твърди топченца, като пластелинени додронки.  Confused На някой тук има ли подробен проблем с бебчето, припомням че сме на АМ - Лактана, много добро мляко но нас ни запича. Мислим да сменим с Хумана Анти-колик, което е за тази цел, дано повлияе добре.

# 49
  • Мнения: 286
Честито на родилите мами! Да са ви живи и здрави децата и на вас бързо възстановяване!

Да попитам - за какво го давате този вигантол? На нас не ни е изписан... newsm78

# 50
  • Мнения: 743
Здравейте,
Честито на родилите мамчета, на не родилите - малко остана, търпение!  Hug
малко се поизгубих, но бебораната много плачеше от колики и като ака, та имах много малко часове за спане в денонощието и не можех да свърша нищо у дома освен да сготвя нещо на ММ.  ooooh! Чак почти бях спряла да ям, мислех само за сън, та ММ ми се скара и викна бабата. От два-три дни е по добре Simple Smile малката, но продължава да ака твърди топченца, като пластелинени додронки.  Confused На някой тук има ли подробен проблем с бебчето, припомням че сме на АМ - Лактана, много добро мляко но нас ни запича. Мислим да сменим с Хумана Анти-колик, което е за тази цел, дано повлияе добре.
На моя братовчедка бебето се запичаше така, но тя го дохранваше само с АМ. Разреждаше му млякото повече отколкото пише по предписание в кутийката и мисля, че беше забелязала, че като яде спанак, това действа разхлабващо на бебето. Мислеше да похапва по-малко, за да компенсира чрез кърмата, та запичането да се махне. Не знам дали това второто е било успешно, но предполагам, че ако кърмиш, може да пробваш различни храни и да видиш как те действат на бебето.

# 51
  • Мнения: 72
Здравейте,
Честито на родилите мамчета, на не родилите - малко остана, търпение!  Hug
малко се поизгубих, но бебораната много плачеше от колики и като ака, та имах много малко часове за спане в денонощието и не можех да свърша нищо у дома освен да сготвя нещо на ММ.  ooooh! Чак почти бях спряла да ям, мислех само за сън, та ММ ми се скара и викна бабата. От два-три дни е по добре Simple Smile малката, но продължава да ака твърди топченца, като пластелинени додронки.  Confused На някой тук има ли подробен проблем с бебчето, припомням че сме на АМ - Лактана, много добро мляко но нас ни запича. Мислим да сменим с Хумана Анти-колик, което е за тази цел, дано повлияе добре.
На моя братовчедка бебето се запичаше така, но тя го дохранваше само с АМ. Разреждаше му млякото повече отколкото пише по предписание в кутийката и мисля, че беше забелязала, че като яде спанак, това действа разхлабващо на бебето. Мислеше да похапва по-малко, за да компенсира чрез кърмата, та запичането да се махне. Не знам дали това второто е било успешно, но предполагам, че ако кърмиш, може да пробваш различни храни и да видиш как те действат на бебето.

И кърма ѝ даваме от етърва ми, моята отдавна я няма, но пак не се разхлабва. Педиатърката каза че ако пробиотика не помогне, трябва да се смени млякото, а засега и той не повлиява. Малко по-лесно стана изкарването на коликите, но от кое от всичките неща не знам.  newsm78

# 52
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 773
Да попитам - за какво го давате този вигантол? На нас не ни е изписан... newsm78

Това е допълнителен прием на Витамин Д. На нас ни е изписан от 15 ден по една капка. -
http://apteka.framar.bg/03000473/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD% … -10-%D0%BC%D0%BB-

# 53
  • София
  • Мнения: 779
Момичета,
Ползвате ли крем за зърна и какъв ?

# 54
  • Мнения: 289
Аз ползвам Лансинох,мого е добър.Като усетя напрежение и болка след едночасово висене на гърдата и се намазвам и веднага минава.

# 55
  • Мнения: 743
Не ти трябва крем, най-добре с капка кърма да мажеш всяко зърно след всяко кърмене. Аз така правих след второто ми раждане. За три дена в болницата още зърната ми само се обелиха леко. После загрубяха и нито са болели, нито нищо.

# 56
  • Мнения: 127
Момичета , някоя от вас с проблема "след родилна депресия" ? Confused

# 57
  • София
  • Мнения: 779
Благодаря момичета Wink

За депресия може да взимаш капки на д-р Бах, днес сутринта при Гала говориха за тях Wink

Акта за раждане след колко време се взима от общината ?

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
apolonia  аз на 5-ти вечерта родих, на 8-ми беше готов акта,иначе ми казаха до 10 дни.

# 59
  • пловдив
  • Мнения: 187
Запис и от мен, честито на всички родили мами!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт