Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не бих. Никога не си заслужава да си продадеш душата на Дявола. Прецакан си по подразбиране.

# 16
  • Мнения: 24 467
Искам да съм просто здрава.
Познавам много възрастни здрави хора. Всички имат едно общо качество- пълноценен духовен живот, пълен с интереси и занимания.
Самата аз имам планове за нещата, които ми предстои да направя в близко и далечно бъдеще. Затова ми е нужно да съм просто здрава, както да са здрави хората, на които държа.
Иначе за външния вид какво да правя- гледам да не дебелея много, че тогава горното е неизпълнимо.  Simple Smile Поддържам кожа и коса, доколкото мога, но и те са хубави само ако съм здрава.
Дрехите си подбирам според собствената ми идея за удобство /на първо място/ и естетика.
На мен не ми е мъчно, че минават годините. Все едно да жаля, че се сменят месеците в годината или часовете в денонощието. Сега се чувствам по- добре, отколкото на 20 години и не бих заменила точно сегашното си положение с тогавашното. Външният вид играе много малка роля в това.

Темата предполага и въпроса: ако получите оферта да станете вампир, бихте ли приели? Ако това ще означава да кажем средно по едно убийство на седмица.

Аз бих. Дори вече съм си изготвила меню от хора, които бих посетила посред нощ:)
Не бих. Тези, които заслужават да ухапя, не бих докоснала с пръст. Гнуслива съм, затова. Бих предпочела собствена вампирска армийка.
Пък посреднощ бих искала да играя карти и да си пийвам любимото питие в приятна компания. Друг да ми върши черната работа би ми било по- добре.

Лично аз си мечтая да живея и да нямам нужда от сън. Много време си губя докато спя, а без да се наспя както трябва пък не мога. Още в 22.00 ми замирисва на възглавница, за мое огромно съжаление.

# 17
  • Мнения: 12 473

Познавам много възрастни здрави хора. Всички имат едно общо качество - пълноценен духовен живот, пълен с интереси и занимания.


Именно. Това го нямах като млада, а мисля че това е ключът към "младостта"

# 18
  • Мнения: 24 467
Дали е ключ към младост не съм сигурна, но е ключ към нормален и щастлив живот. Поне за мен.
Те това да постигна- бих била доволна.
А, да, и аз харесвам онази баба от фотоса с червените очила. Много ми е сладка.

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 10:39 от Judy

# 19
  • Мнения: 12 473
Дали е ключ към младост не съм сигурна, но е ключ към нормален и щастлив живот. Поне за мен.
Те това да постигна- бил била доволна.
Мах предвид "младеенето", блясъкът в очите и тн..

# 20
  • Мнения: X
Страхотен пост, Judy! Подписвам се под всяка твоя дума! Hug
Дори за картите и питието до посред нощ!  Wink

# 21
  • Мнения: X

       Вчера пред нас падна един старец - както си седеше лошо му стана явно; падна напред като статуя, свестиха го, жалка гледка беше, едни кърви, той гледаше объркано и същевременно уплашено и почнах подобни размишления как човек с времето губи силите си, ума си, достойнството си и става  една бегла, жалка сянка на самия себе си...

Това е плашеща перспектива наистина, но авторката пита дали ще си носим белите коси и бръчките с достойнство или ще ходим на токчета и ще се гримираме като клоуни. Аз отказвам да нося бели коси и ще се гримирам колкото си искам.  Flutter Правя го тийн възраст, защото ми харесва и не виждам защо да спирам. В белите коси не виждам нищо хубаво, само някой сега да не постне снимка на онази 80 годишна моделка с бялата коса, която не може да се усмихне от ботокс.
Мамасита, вампир и аз ставам, но пък не ми се живее на тъмно.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
За белите коси е измислена боята за коса, та не е проблем. За бръчките е измислена още една индустрия - козметичната, та и това не е проблем. Обаче блясъкът в очите никоя индустрия не може да ти го даде, нито червени очила, нито ярко червило. Възрастта си е възраст и човек просто трябва да я приеме с достойнство.

Аз не зная някой нормален човек да иска да е болен, така че това за здравето няма никакъв смисъл да се обсъжда. Зорът е човек да е болен и въпреки това да поддържа висок дух. Здрав, млад и богат е лесно, поне до момента, в който не се превърнеш в Дориан Грей отвътре.

# 23
  • Мнения: 24 467
Страхотен пост, Judy! Подписвам се под всяка твоя дума! Hug
Дори за картите и питието до посред нощ!  Wink

Бридж и Бейлийс?  Grinning
Пък ако може и да е на хава в топло време- най- добре би било!

Дали е ключ към младост не съм сигурна, но е ключ към нормален и щастлив живот. Поне за мен.
Те това да постигна- бил била доволна.
Мах предвид "младеенето", блясъкът в очите и тн..
Сигурно си права затова.
Имам една приятелка в пенсионна възраст, която работи в една община. Работи си и в градината. Все има нови идея за кое как да си направи по двора. Има дух на щастлив здрав човек и много хъс и енергия.
Много харесвам компанията й. Зарежда ме положително.
Покрай нея си купихме дворно място и почнахме да си планираме алпинеум и цветя. Даже сега наехме майстори за каменния дувар. До края на седмицата ще ни е готов.
Самата мисъл кое как ще си направим ни зарежда емоционално много. Но тя ни запали.

# 24
  • Мнения: 6 365
Винаги е имало една или няколко организации, които се занимават с основния човешки проблем- остаряване и смърт. Това са също тия, дето позволяват човек въпреки всичко да има блясък в очите.

# 25
  • Мнения: 46 572
Аз не бих. Никога не си заслужава да си продадеш душата на Дявола. Прецакан си по подразбиране.

 Peace

Нищо повече от боя за коса и грим, неща, които цял живот правим.
Не разбирам хората, които лягат под ножа. Да не говорим, че резултат е смешен. Всяко нещо с времето си, когато човек приеме нормалния ход на нещата, тогава може да изживее отреденото си време щастливо.

# 26
  • Мнения: 79
Бих се ядосвала по-малко за глупости и повече да се грижа за себе си - по всякакъв начин.
Възрастта е състояние на духа, но не вкопчване в младостта, а нещо друго...

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 11:12 от Lily Rose

# 27
  • Мнения: 10 998
аз съм на 34 години и сега съм много по-щастлива отколкото като бях на 20. не искам никога пак да съм на 20. отделно сега ходя редовно на козметик и кожата ми изглежда много по - добре отпреди 15 г., когато имах акне, къто от неправилно поддържане,къде от ужасен стрес в който живеех тогава. може и да звучи странно, но сега съм по-красива отколкото когато бях млада. смятам, че ако живота не ми поднесе някакви ужасни изпитания в бъдеще, ще живея добре и ще изглеждам добре. та в тази връзка не ме е страх от остаряването, поне не на този етап от живота си.

# 28
  • Мнения: 8 940
Бих искала да съм вечно млада и безсмъртна, да, но това е защото винаги ми е било интересно да живея в различни времена/епохи, да срещам различни хора и т.н. Тук е и моята обсесия от художествените образи на вампирите  Mr. Green

Вече реалистично погледнато остаряването и смъртта са най-естествените процеси. На 30+ съм и изглеждам повече от чудесно - тренирам редовно, храня се внимателно и не пропускам да се забавлявам от сърце  Peace Не го разбирам това с тръшкането, когато говорим за жени под 50 г. Та няколко съвременни индустрии се грижат за нас  Wink

Единственото нещо, свързано с остаряването, което ме плаши е Алцхаймер и въобще дементните състояния  Peace

# 29
  • Мнения: 14 654
Разбирам Д. Грей много добре, доколкото и аз съм изпитвала смъртен страх, че ще изгубя нещо много ценно, а под въздействието на страха се взимат най-грешните решения.
Милата ми баба не можа да преживее факта, че остарява, цял живот е била красавица, ама от истинските, не просто някоя хубава жена. Слагаше ролки и червило, когато излизаше, а после съвсем спря да излиза. Много мъчно ми беше за нея, защото се отказа да се радва на слънцето, за да не види някой, че се превръща в бабичка. Все казваше, че Бог не бива да позволява хората да остаряват чак толкова и трябва по-рано да си ги прибира.
За себе си е рано да кажа, още не чувствам, че влизам в старостта. Мисля, че ще се почувствам остаряваща, не когато синовете ми станат силни и напети мъже, две глави по-високи от мен, а когато усетя скованост в ставите и изгубя лекотата на походката си, когато не мога да си вържа обувките, без да подгъна колената и да изпъшкам. Старостта се вижда в движенията, не само в косите и бръчките и мен повече ме е страх от това.

Общи условия

Активация на акаунт