Отговори
# 705
  • Мнения: 114
Привет на новите мами  Hug
Аз бързам да ви се похваля Simple Smile Днес бях на ЖК, бебчо е добре, тежи цели 370 грама и е 13 см.  Heart Eyes
Относно тези   втърдявания  които аз имам най-малко по 7-8 на ден. Доки ми каза, че това се дължи на нарастващата матка, която притиска някаква кръвоносен съд. Следователно и бебчо страда така, и се оказва натиск върху тази вена. Забранено ми е да лежа по гръб именно поради тази причина  Sad

# 706
  • Мнения: 211
Купувало се шапчица първо, че да излиза с главата напред Simple Smile

Еми аз вече купих само едно висящо за над леглото. О, не, баба ми ми изплете някакви миниатюрни чорапки Heart Eyes Страхотни са, разреваха ме, естествено hahaha, но се надявам това да не значи, че ще излезе....... Praynig
Оф, я стига глупости, не вярвам в суеверия! (Но следващото нещо, което ще си купя, ще е шапчица!) Laughing

# 707
  • Мнения: 431
Аз си мисля че няма нищо лошо в обезболяването и окситоцин-а при нормално раждане...
Едва ли тялото ми може да произведе толкова ендорфин колкото упойката Grinning
Относно окситоцин-а според мен след като не могат да изследват нивата му в тялото на хората не могат да твърдят подобни неща че след години ще навредим на поколенията... Та нали затова медицината напредва не само да съкратят времето за раждане а и за да улеснят максимално майката ... Може и да греша но това е моето мнение  newsm78

# 708
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Окситоцина не е улеснение за майката в много от случаите. Улеснение е за акушерките и докторите. Що трябва да чакат някоя си там да ражда 15 часа и нагоре като може да си свършат работата за 2  ooooh! Съкратяването на времето за раждане не винаги е удачно. Бебето не навлиза както трябва в родилните пътища, по трудно минава, макар и по-бързо. Сина ми имаше родилна травма на главата, защото тръгнал накриво. Един месец му гледах оттока докато го резорбира, а самото резорбиране имаше опасност да удължи физиологичната жълтеница, която при него беше сравнително сериозна Shocked Освен това мисля че на курса за бременни, на който ходих предния път казваха, че изкуствения окситоцин донякъде отдалечава момента на потичане на кърмата, но може и да се лъжа не знам. Thinking
7-8 месеца след раждането си говорих с една възрастна акушерка. Тя ми разказа за една лекарка от тяхното родилно, която тръгнала да ражда. Казала им да и дадат някакви хапчета за ускоряване на раждането-вероятно окситоцин. Като минало всичко казала, че това е било огромна грешка и искрено съчувства на пациентките си вече Laughing

# 709
  • Мнения: 1 602
Като казахте колко са ви коремчетата се сетих за мартенските мами които следя. Много са готини смяла съм се със сълзи на постовете им защото вече нямат търпение, хормоните им вече са извън предела и са мн емоционални. Представих си ни и нас вече на финала края на юни началото на юли с огромните кореми изтрещяли от всякъде  #Crazy . Живот и здраве всичко да е наред и ние ще стигнем до там Heart Eyes

# 710
  • Мнения: 431
pospalancho не знаех за това възможно усложнение Sad
А някой  знае ли дали физиологичната жълтеница протича наследствено (при мен е била много тежка и изобщо съм била много болно бебе с двоен бронхит пневмония на 2 седмици:( и понякога като се сетя какво ли не съм си чела из здравния си картон като малка направо замръзвам... Моите детски спомени са че когато тати се прибереше след работа ми носеше толкова много лекарства че ги гушкаше с 2 ръце почти колкото голям подарък, и надупчени бебешки крачета от инжекции как може да помня такива неща от 3-4годишна не знам сигурно е бил голям стрес за мен...  ) Но пък ММ е здрав като бик.... дано оправим рода...  Laughing Laughing

# 711
  • Мнения: 1 095
Аз смятам, ако всичко е наред и нямам медицински препоръки за секцио, да си раждам нормално, но ако е възможно с епидурална и задължително без окситоцин. Само да не си правя сметките без кръчмаря, още не сме с обсъждали с доки нейното виждане за моя случай. Simple Smile
Избрала съм си МБАЛ Надежда - там ми беше инвитрото, там ми следят ЖК, познато и спокойно ми е, а и се славят с политиката си за насочване към естествено раждане ОСОБЕНО ако няма медицински причини за секцио. Почти веднага бебо е при майката и може да присъства бащата както на раждането и после в отделението. Добре, че имам допълнително здравно застраховане, от където ще поемат 700-800 лв, че иначе цената в Надежда щеше да ми дойде мнооого нагорно /1950 лв/.
Обаче тъй като се оказа, че много от нещата за бебчо ще ми ги подарят и дадат познати, а и още даже не сме стигнали до нашите, които със сигурност ще искат да се включат поне за нещо, затова един вид "спестените пари" ще ги вложим в добро (поне според мен) място за раждане. Успех на всеки с избора, при толкова много опции и места за избиране наистина е въпрос на лично виждане и разбирания за процеса
А и като ни изтрещят хормоните хубаво в девети месец ще видим кой каква песен ще запее и дали няма да станат на пух и прах всички добре скроени планове. Wink
И аз гласувах за първи вариант в анкетата.  Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 664
Аз съм за Коремчетата проличават вече в очакване на ЮЛСКОТО човече! Rolling Eyes

Иначе днес направо си усещах матката, но ми беше спокойно. Преди малко си видях резултата от стерилната урина в интернет - няма растеж на микроорганизми. Hug

Днес разглеждах сайта на Майчин дом и видях, че има Ден на отворените врати , след предварително записване. С мъжа ми мислим да отидем по натам и да видим какво е положението и обстановката. Blush

Харесахме едно креватче и мислим да ходим да го видим. Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 624
Хоуп, честита придобивка, дано да ти(ни) е на късмет за всичко до края!  Wink

За заглавията, имате ли нещо Бабомартенско? Иначе аз нямам претенции, всичките са ми сладки. Но наистина щъркелите са специални, за юлски финал.  stork-boy stork-girl

Стефи, и аз шпионирам мартенките, не мога да им насмогна с четене, пишат страшно много. И ми е толкова вълнуващо като се появи бебче. Heart Eyes

SunFlowerLady, не го мисли отсега за наследяването на склонността към болести. Притеснявах се, че щерката ще има кофти зъби (аз съм почнала от 4 годишна да ходя по зъболекари), а ММ се притесняваше, че ще има алергии като него. За щастие, нищо подобно не се случи. Детенце е със здрави, бели зъбчета и поне засега няма алергия към нищо.

За раждането, въпреки че първото беше секцио, бих настоявала за естествено, ако лекарите ми позволят. Но ще си поискам упойка. Хич не нося на болка.

# 714
  • Мнения: 484

За заглавията, имате ли нещо Бабомартенско? Иначе аз нямам претенции, всичките са ми сладки. Но наистина щъркелите са специални, за юлски финал.  stork-boy :stork-girl

Или, благодаря ти! Идеята за нещо Бабомартенско ми допада. Ще гледам утре да предложа нещо.

# 715
  • Мнения: 1 792
Момичета, някой да проявява желание да направи следващата тема? Да влее малко нови идеи Simple Smile

# 716
  • Мнения: 211
Идейка за Бабомартенско заглавие:

Баба Марта мартеничките раздава, Юлското човече във корема шава! (или нещо производно)

# 717
  • Мнения: 624
Дами, гледам, че февруарките имат общ акаунт (февруарки_2015), от който пускат темите. Може и ние да направим такъв, за да се включват няколко мами в обновяването и поддържането на темите. Сега не е толкова осезаемо, но като започнат ражданията, няма как само една да се ангажира с темата. Все пак нали и тя ще трябва да роди по някое време. Joy

# 718
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Не само това. Всяка, ако има паролата ще може да си слага щъркелите или да обновява информацията-новозаписали се и т.н.
Слънчогледка не го мисли сега. Донякъде е ген, но пък не можеш да знаеш какво ще наследи бебето. Аз съм била много здраво дете, а сега моето от едни сополи прави хрипове. Верно наследил е моята алергичност, но усложненията с хриповете май ги е взел от баща си-мъжа ми при почти всеки вирус усложнява на бронхит. Детето е комплекс от гени и никога не можем да предположим какво ще се случи. При сина ми физиологичната жълтеница беше не съвсем лека, защото е различна кр.група от мен. Добре поне че резуса е моя, че тогава щеше да е още по-сложно.
Аз утре съм на ФМ. Малко ми е притеснено, но се надявам всичко да е наред  Whistling

# 719
  • Мнения: 2 501
За заглавие ето предложения от мен " щъркелът вече дойде, рита юлското дете ", "Момиче или момче, март ще се разбере, пола на юлското бебенце Simple Smile

Аз съм за "Щъркелът вече дойде, рита юлското дете!"

ще си позволя да го "пипна"
Щъркелът пристига вече, рита юлското човече!

Общи условия

Активация на акаунт