Отговори
# 720
  • Мнения: 431
Не знам защо но заглавието с щъркела все ми звучи все едно щъркела рита детeто Grinning
много ми хареса предложението на Септември

# 721
  • Мнения: 1 602
Баба марта бързала и на юлските мами мартенички вързала

Баба марта дойде вече с ритниче от малкото юлско човече

Минзухарче кукуряче в коремчето лудува юлското юначе

# 722
  • Мнения: 239
Здравейте майчета,
не съм писала скоро, но ви чета редовно. Покрай тия изследвания изтрещях и изчетох де що има в нет-а. ММ започна да се цупи, че не му обръщам внимание.
Записала съм ФМ във Фемина за сряда... стискайте палци всичко да е наред.

За анкетата: Тези двете ми допадат
Коремчетата проличават вече в очакване на ЮЛСКОТО човече!

ЮЛСКО бебе кротичко расте, всички го очакват с весело сърце!-но това може да се промени леко и да се ползва по-късно

А това "ЮЛСКИ мами-бърборани, с нетърпение очакват сладките си беборани!" може да се използва по-нататък

# 723
  • Мнения: 41
За съжаление нямам време да изчета всички страници, затова ще се опитам да се включа по някои актуални темички, които прочетох:

За дрехи, имам от първата бременност - пазарувала съм от H&M, има и един български Рени, откъдето съм си взимала памучни сутиени, дънки.. Сутиени за кърмене има във всички по-големи магазини за бебешки стоки. Тук, в Бостън, пак си взимам от H&M и разни други магазини, има доста, но и като цяло освен дънки и клинове, друго не ми трябва, имам си рокли големи размери от след бременността, когато бях с 20 кг отгоре.

За кремове против стрии - с предишната съм се мазала с Палмърс (не понасях миризмата и беше само веднъж, в Бг е неоснователно скъп - около 17 лв, тук е около 5$), пробвала съм различни масла - много препоръчвам маслото от пшеничен зародиш, струва 3-4 лв в аптеките). Най-много се мажех с олиото на Хип, почнах от 2-3 месец докрая, а и малко след, че после кожата се прибира и пак трябва да се омазнява, за да е еластична. Сега се мажа с олиото на Веледа, и едно масло Mambino organics, има уникален мирис на различни масла и ме потапя в рая Simple Smile

Тук изследванията са различни малко и в други мерни единици и ми е много объркващо, но засега всичко е нормално (днес навършвам точно 17 седмици). Два пъти ми взимаха кръв за Даун, мисля че всичко е ок. Лабораторията е на едно място с кабинета на доки. Всеки тук върши различно нещо - един ти мери кръвно, друг ти прави ехограф, накрая док минава контролно да те види и така. Болниците са на високо ниво. В БГ раждах във частна болница Вита, малка и спретната е, но лекарката, която бях избрала силно ме разочарова. Цената беше 1400 лв за нормално раждане и 1900 лв за секцио преди 2 години. Токуда е по-добра, с добро неонаталогично отделение, но и доста по-скъпа - около 2500. Щерев - около 2000лв. За държавните нямам мнение, тъй като не исках да раждам в болници, където детето няма да е при мен когато пожелая. Наскоро гледах едно предаване за Шейново, е няма такава пародия - да ти дадат детето на 2-3 ден след секцио, все едно си саката, а на нормалните ги носят под час, когато им е удобно и със сигурност им бутат бутилки с адапт. мляко. За съжаление това е почти във всички държавни болници. Факт е, че Майчин дом имат добро неонаталогично отделение, особено за по-проблемни бременности и раждания, но откъм отношение... всичко си е на конвейер там и не една и две приятелки стояха със седмици поради предизвикани инфекции.

За обезболяването по време на раждане - при първата бременност четях какво ли не, ходех на лекции за бременни последните 2 месеца, помагаха с инфо доста, но предимно си рекламират разни продукти - като стигнем до козметика за бебета, пак ще говорим. Списанията на 9 месеца са ми любими, жалко че няма как да ги получавам тук. Та, за обезболяването, бях решила, че нищо няма да искам. Но майката природа ме срази направо от болки, влезнах с течащи води и само 1 см разкритие. По сантиметър на 2 часа, умрях от болка и на 4 см ревях за епидурална упойка. Епидуралната се слага на 4 см разкритие и не по-рано! После 2 часа бях в рая (след епидурална като мине раждането пийте мноого вода, иначе може да получите ужасна мигрена). Окситоцин мисля че не са ми вкарвали. Сега ми е много рано да мисля за раждане и този път съм настроена за всичко, надявам се просто втория път да е по-бързо от 16 часа и по-безболезнено.

При нас има много място в апартамента, сина ми е на 23 месеца и спи в отделна стая от половин година, но идва нощем при нас и така оставаме до сутринта. Бебето ще спи до мен в кош и като порасне малко, баткото ще отстъпя някак креватчето си и ще минава на легло за по-големи. Такива са плановете поне.

Фолиевата киселина е хубаво да се приема през цялата бременност. В БГ препоръчват 400мг, тук в Щатите - 800мг. Четох една статия, че ФК се пие преди бременността по 400мг, след това между 600-800мг, вкл. и по време на кърмене. Преди съм пила по 400 до края на бременността само.

Ние ще разберем пола на следващия преглед в 20г.с. , уредите при лекарката ми имат режим 3Д и 4Д и няма нужда да ходя другаде, всичко се покрива от медицинската застраховка, иначе е ужасно скъпо. Без застраховка едно раждане в Бостън е 35-40 000 $ #Crazy С тази, която ползва мъжа ми за цялото семейство, плащаме нула.

Откъм апетит, до 14 седмица бях с гадене и повръщане (умерено), свалих 2 кг., не можех да докосна месо и сладко, бях на препечени филийки със сирене, кисело мляко, зеленчукова супа с фиде, плодове и зеленчуци. Сега хапвам всичко вече и всичко ми е сладко и вкусно  Praynig Естествено килограмите веднага тръгнаха нагоре и след като възстанових двата, добавих още един. С Ники (сина ми) качих 23 кг и приличах на слон, свалих ги чак след година и нещо.

За спорт - най-подходящи са йога, плуване, ходене пеша, специални упражнения за бременни. Ако сте в София, потърсете студио Дивали за йога, там изкарах предната бременност и намерих много приятни момичета. За съжаление, сега съм вкъщи с детето, още съм по майчинство, а навън е ужасен студ и сняг, т.е разходките ще почнат пролетта, или по скоро тичане след двугодишното Simple Smile Правя упражнения за бременни от един диск, много ми помагат да съм във форма, продават ги в БГ и бяха по 4-5 лв диска, има две части - преди и след раждане, ще се опитам да го потърся.

Съжалявам за дългия пост, но нямам много време да пиша и чета, и затова наведнъж! Simple Smile Прекрасни и безоблачни дни ви пожелавам!  Hug


Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 00:35 от Росица Кънчева

# 724
# 725
  • София
  • Мнения: 286
Добро утро ,изпратих малкия на ясла и сега да си изпия кафето като бял човек после по задачки,вчера се разходих из мола но нищо кой знае какво не харесах,купих само една четка за шишета че моята се счупи и това. Исках основно креватчетата да видя на живо ,а те имат по едно две и другото на каталог,а и аз в нета си ги гледам на снимка,та май окончателно се спрях на дървена кошарка на колелца със сваляща се решетка та да мога да го опирам в спалнята ако сме ревливи като баткото,силно се надявам да не е ,ама ще видим. Едвам издържам вече от нетърпение ,а има още една цяла седмица до срещата ми с бебчето,иначе тези два дни малко по често го усещам сякъш,дано пак не се кротне че ще се побъркам.
Хоупче честит подарък и аз много се зарадвах като те видях сред печелившите ,поне една от нашата темичка има късмет  Flutter,аз с нищо не се мажа поне за сега ,нямам никакво желание ,а и време когато се изкъпем вечер обръщам внимание на малкия и гледам бързо да се облека,може би по натам...
А щах да пиша че това с бебетата в Шейново не е точно така ,аз когато раждах ми казаха, че ако пожелая ще ми оставят бебето през цялото време,но аз реших че това ще са ми последните 2 нощи сън и не съжалявам ,колкото и гадно да звучи имах нужда да се възстановя от раждането,а с кърменето нямахме абсолютно никакъв проблем,мисля че си е до късмет това,а не от това къде и как е било родено.
Окситоцин и на мен ми вляха не са ме питали дали искам,а и бях доста неориентирана,но казват че било за твое добро да не се мъчиш много часове не знам ,според мен без него ще е по-добре,че май заради това се разкъсах от бързане,ще видим нека стигнем до там има време да мисля и за раждането. Хубав ден за сега от мен и много ритничета Simple Smile

# 726
  • София
  • Мнения: 196
Не знам защо но заглавието с щъркела все ми звучи все едно щъркела рита детeто Grinning
много ми хареса предложението на Септември

 Joy Искрено ме разсмя. Мен като малка не ме е ритал, но ме е хапал (кълвал).

Иначе в новия му вариант, заглавието още повече ми харесва "Щъркелът пристига вече, рита юлското човече!" Но каквото и да изберем, все ще е хубаво, няма какво да се лъжем.  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 1 095
Не знам защо но заглавието с щъркела все ми звучи все едно щъркела рита детeто Grinning
много ми хареса предложението на Септември

 Joy Искрено ме разсмя. Мен като малка не ме е ритал, но ме е хапал (кълвал).

Иначе в новия му вариант, заглавието още повече ми харесва "Щъркелът пристига вече, рита юлското човече!" Но каквото и да изберем, все ще е хубаво, няма какво да се лъжем.  Simple Smile
Joy Joy Joy Joy
Е, представих си го този щъркел, садист! Wink

# 728
  • Мнения: 77
Добро утро, мамчета  Hug ! Не  съм писала отдавна , но ви препрочитам редовно, много се радвам на всички хубави новини и емоции които споделяте и ужасно много съжалявам за случилото се на Стопанка(кураж, мила и дано по-скоро пак да си в редиците на очакващите мами Praynig)  , дано това да е последната лоша новина в групичката ни  Praynig
Аз вече съм на режим активна почивка в леглото от почти месец  Tired , но важното е че всичко с фъстъчето ми е ок. Струва ми се, че почти всички сте разбрали пола на бебчетата ви и благородно ви завиждам  Grinning защото моето е решило да ме държи в неизвестност по-дълго време отколкото очаквах. Да ви се похваля, че и аз започнах да усещам слънчицето ми и донякъде ми дава спокойствие в моментите когато ме обземат лоши мисли. Другия проблем който напоследък ме изтощава е гадното безсъние #Crazy всяка нощ се събуждам или в 3:00 или в 5:00 като по часовник, а толкова много  ми се спи, че ми идва да зароня сълзи  #2gunfire  има вечери когато и ММ решава че ще ми изнесе концерт и започва да мърка шумно като дъскорезница  1countingsheep  чудих се дали някаква анатомична възглавница би решила този проблем  newsm78
Видях, че сте обсъждали пазаруването - не вярвам в суеверия и само чакам да ми кажат пола и ще започна лека полека да се обзавеждам. Все пак чакаме първото ни детенце и си нямаме нищо полезно.Разбира се, че ще взема доста неща от близки мами покрай мен, но ме сърбят ръцете аз сама да си избера и купя някоя сладка бебешорска дрешка  Heart Eyes В този ред на мисли, искам да благодаря на опитните мами които споделят какво им е било полезно и кое не чак толкова, защотото поне на мен ми е много полезен този споделен опит за да мога да се ориентирам по-добре в обстановката  Hug
Весел ден от мен, успешна седмица изпълнена с положителни емоции и мноооого сладки ритничета!

# 729
  • София
  • Мнения: 3 584
Проблемът с окситоцина е това, че се слага на конвейер, с нужда или без. Съвсем наскоро една позната получи много сериозни проблеми при неправилно дозиран окситоцин и почти загуби бебето си, като сега ще трябва да чака, за да се разбере дали няма да има последствия за него, тъй като заради предозирането бебето е било без тонове и кислород към мозъка около 2 минути. Само бързата реакция на завеждащата отделението го е спасила. На мястото на тази позната, бих ги съдила, но сега едва ли е до това.

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 10:18 от green_dawn

# 730
  • Мнения: 598
Да кажа и аз за окситоцина. Раждала съм веднъж с такъв и веднъж без. Разликата е огромна. Разбира се, има медицински показания понякога (аз лично не съм виждала такива случаи, но сигурно има), но при обикновено раждане без проблеми, което добре си прогресира и има нормална родова дейност, няма никаква нужда от окситоцин. Първият път като раждах заради окситоцина имах доста големи разкъсвания, отделно че момичето точно преди мен успя благополучно за 2 часа с окситоцин да стигне до пълно разкритие (което се оказа твърде бързо за нейния организъм) и си разкъса изцяло шийката на матката. Поне в Пловдив в държавните болници се слага за добър ден при приемане окситоцина, не в зависимост дали има или не нужда от него. Рутина дето се казва. Отделно, че при първо раждане обикновено доста часове отнема раждането. При мен планираха (защото не знаех, че мога да откажа) до определен час да съм родила. Спазиха си графика хората, ама аз седмици не можех да седна нормално заради това. При раждането без окситоцин беше значително по-леко всичко и имах минимални поражения и можех да седя нормално още два часа след раждането (то по-рано и не позволяват, защото се лежи с торба пясък на корема). Затова проучете болниците, в които искате да раждате. Също да кажа за болници, в които бебето се дава постоянно на майката. Тук в Пловдив такава е Университетска болница (Хирургиите), може да има и други, не знам. Но е важно бебето да е постоянно при майката, ако тя иска да кърми. Освен това така майката излиза от болницата с основни умения да се грижи за бебето (вече може да го облича, съблича, сменя памперси, храни, оригва, евентуално и мие, макар че за последното тук мият бебетата пред майките, та само се гледа, но е окуражаващо, че бебетата не са чак толкова крехки създания. Къпят ги директно на чешмата и е доста бързо и ефективно Simple Smile Така правех и аз с второто си дете. Пести много време от иначе времеемкото къпане в корито.

# 731
  • Мнения: 231
Здравейте мами!
Относно покупките от нетърпение започнахме. Купихме креватче , матрак , подложка за повиване и др. дребни работи. Април започваме да оправяме детската , тапети сме взели като порасне да драска по-лесно  Laughing .  

# 732
  • Мнения: 712
Здравейте мами!
Относно покупките от нетърпение започнахме. Купихме креватче , матрак , подложка за повиване и др. дребни работи. Април започваме да оправяме детската , тапети сме взели като порасне да драска по-лесно  Laughing .  
Честито! Ние ще чакаме, за да има къде да ги сложим - първо ремонт + разместване Simple Smile

# 733
  • Мнения: 624
Хахахаха, смея се с глас на ритащия щъркел. Joy А Ержебет направо ме разби с онзи свиреп щъркел, който я е кълвал!! Къде го намери? Те не са ли страхливи?

Аз се събудих на щъркелова вълна и мисля, че може да се измисли стихче с щъркел, което да не навежда на мистълта, че щъркелът ще идва по-рано.

Щъркелът получи Юлската заявка, сред кокичета повива лятната доставка.  Grinning
и
Щъркът във вързопче крие бебе сладко и през Юли ще зарадва много мама, татко.  Grinning

Хайде, няма ли да се престраши някой да пусне темичка, м? Ще направя общ акаунт с потребителското име и паролата на албумчето, за да го ползваме всички и всяка да може да се включва в обновяването, а и творчески, ако й дойде муза. Peace

Николета, засърбяха ме пръстите да накупя и аз разни неща вече. Но е неразумно преди освежаването, щото и бебешко креватче да местим от стая в стая е излишно. Бебка ще спи отначало при нас в спалнята и искам първо да теглим една ръка латекс за освежаване.

# 734
  • Мнения: 341
И аз стартирах с една шапчица, комплект шишета и бельо за мен. Да ви кажа в Джъмбо бяхме и си взех едни хубави сутиени, даже и размера успях да си улуча. За сега са ми много удобни, а и са евтинки. Все пак едва ли ще ги ползвам дълго, жалко, че гърдите няма да си ми останат така занапред.  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт