Боледуване на децата ни – тема 22

  • 42 988
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 21 282
Ей,Лилия,направо късмет сте изкарали !

Тета ,и аз мисля до края на март да не я пускам  Hug

Вчера ходих до градината да дам бележка и ми казаха "да я заведа да си види приятелчетата" -ама казах,че няма шанс  Crazy

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Лилия,голям късмет сте изкарали.То сополите май на добро са били.
Тета,ооф и при нас цяла седмица духа и сме се с таксита от нас до яслата и обратно.То детето вече само взе да иска да ходи пеша,ама аз не смея в тоя вятър,че ме е страх да не се разболее.
Нашите сега за 8 март ще имат тържество и да се надяваме,че няма да ги омешат.Аз от сега се замислям от другия месец като започнат да ги изкарват навънка дали няма да се омешват групите и бацилите също.

# 707
  • Мнения: 3 804
Ама в БГ цяла зима ли не излизат-слънце,сняг,нищо ли?!

# 708
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Уми,при нас в яслата не ги извеждат от октомври до март.На родителската среща директорката ни каза,че при хубаво време от март-април започват да ги извеждат.Аз направо се чудя моето как ще го опазват,че си е направо като торпедо.Катери се по люлки,пързалки и където свари.Да се надяваме,че няма да ми го върнат някой ден пребит целия.

# 709
  • Мнения: 2 532
Не ги извеждат зимно време в нашата градина ooooh! В някои слънчеви дни ме хваща яд направо.

Нашите зелени сополи днес понамаляха съвсем, ама сутринта пак си бяха в съответния отенък newsm78 Така или иначе си продължаваме с АБ поне до неделя де. Надявам се съвсем да спрат до тогава. Иначе сигурно и другата седмица ще си го задържа. Умувам и дали да не почна да му давам коластра след приключването на АБ.

# 710
  • shumen
  • Мнения: 18 144
Цветна палитра,според мен му давай коластра след като оздравее.Дано е добре вече Мирко и да изчезнат сополите.

# 711
  • Мнения: 3 804
Тук излезат всеки ден,с малки изключения.Има и групи,които са от сутрин до вечер навън,горски групи.Сутринта грабват раничките в градината и в 12 се прибират,обядват и до 14ч.си ги взимат родителите.Не излизат само при-10гр.Знам,че спам,но само като инфо.И там децата хем са калени,хем по-малко вируси разменят,като не са затворени.

# 712
  • Мнения: 25
Здравейте на всички мами. Аз само до сега ви чета, но вече искам да се включа, защото тази година детето ми не може да тръгне на градина от болести. Даже и без да ходи пак хваща нещо не знам какво да и давам вече ако някой знае някаква добавка нещо което действа  или всичко май е лъжа. Искам да попитам за пчелен прашец дали някои е давал? Давах авирон рапит и пак се разболя. Аз желая на всички деца и на семействата им здраве.

# 713
  • Мнения: 124


Ох и ние сме като vili ali.Щерката от месец е болна.Кашлица,хрема,температура понякога.Уж 3 сливица лекувахме.Пулмоложка,УНГ-казват добре е вече  ,ама тази пуста кашлица остана.Нито на ясла ходим,почти не излизаме,само в къщи на топло седим и пак не минава и не минава.Кашля основно сутрин и на следобедния сън,по-малко през останалото време на деня.Вечер спи добре.Довчера бе суха и лека ,а днес ми се струва ,че и отхрачва  малко.В чудо се видях-от какво ще е тази кашлица.Ако някой е минал през това  приемам съвети- на какъв специалист да заведа детето? newsm78

# 714
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
vili ali, вижте каква е причината за тези болести? Първо, дали няма нещо недоизлекувано, второ, дали няма нещо, което да го дразни у дома като алерген, трето, да не би да се вижда с болни деца.

На всички препоръчвам пролетта, ако имат възможност, да отидат за няколко дена на Балкана или в Сандански. Ние сме резервирали Май месец на Орешака, ако всичко е наред ще отидем за 1 седмица.
Въздухът там дейтсва много добре за белите дробове, а и принципно. Peace
Другото е, при всяка възможност да се излиза на разходка извън градовете.
Лятото е хубаво да се ходи на море, да се пече детето на слънце и да се плацика повечко във водата.

# 715
  • Мнения: 21 282
Подкрепям мнението на Цеца за Сандански  Peace

# 716
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Подкрепям мнението на Цеца за Сандански  Peace
Като съм била малка, на около 2 години, 2 пъти съм карала бронхитпневмония. Накрая са ме водили на почивка в Троян + малко пазене до градинска възраст. Според майка ми и баба ми, почивката на Балкана ми е подействала много добре и повече не съм се раболявала от бронхит или пневмония.
Но аз съм от морето и по мои спомени по цяло лято все на плажа сме били с баща ми, посинявах от къпане в морето, ставах черна като цигане. Peace
За мен и Балкана, и морето помагат за каляването.

# 717
  • Мнения: 25
Благодаря за мненията не съм уточнила, че тя е на 6 години и сега тази година ни е просто трудна. Иначе всяка година сме на Трявна май месец. Правих и пълна картина всичко е ок и сега пак правих гърлен секрет излезе бактерия и вече пие антибиотик по антибиограма и аз мисля, че може да не е излекувана инфекция, защото до сега все пробваме с хомеопатия и може да остава нещо не излекувано. Иначе дано всичко да минава, че сме първи клас на есен.

# 718
  • Мнения: 21 282
Подкрепям мнението на Цеца за Сандански  Peace
Като съм била малка, на около 2 години, 2 пъти съм карала бронхитпневмония. Накрая са ме водили на почивка в Троян + малко пазене до градинска възраст. Според майка ми и баба ми, почивката на Балкана ми е подействала много добре и повече не съм се раболявала от бронхит или пневмония.
Но аз съм от морето и по мои спомени по цяло лято все на плажа сме били с баща ми, посинявах от къпане в морето, ставах черна като цигане. Peace
За мен и Балкана, и морето помагат за каляването.
И аз съм чувала,че примерно седмица на море,после веднага на балкан да се смени климата и действа много добре на дечицата  Peace

# 719
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
vili ali, по мое мнение, не държа да го споделя и друг, бактерия с хомеопатия не изчезва. При изолирана такава е добре да се пие АБ, а след него вече може да се включи хомеопатията, поне АБ е с доказано действие с/у бактериите. Като изпиете АБ и мине една седмица след последния му прием, направете пак изследване на гърления секрет, особено ако симптомите продължават.
Има и случаи, в които организма сам преборва бактерията, но всичко си е 50-50 - или ще я пребори, или ще даде усложнение.

Лисичке, така е, стига семейството да има възможност и финанси. Peace
Тази година обмислям да оставям малкия при баба му на морето за 2 седмици, но да видим....

Общи условия

Активация на акаунт