Интериорен стил по аматьорски - 30

  • 46 646
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 428
В 100% от случаите веднага след като се обзаведе някой му идват куп други идеи,но развитието в света на дизайна е толкова бурно ,че е като да си купиш телефон който на следващия месец е вече демоде
Факт който предварително винаги обеснявам ,но никой не ми вярва:))))
Ето и по горе,било то с мебели,боя,осветление и каквото се сетиш.Даваш съвет и казваш,пуш бутоните не са практични ,но не искам ги ,после ти казват ,ама децата не спират да си играят,остават ми пръсти,на всяко облягане по шкафове се отварят и ред подобни.Да иначе красиво ,но твърде неудобно

# 721
  • На брега
  • Мнения: 1 482
ifko, те не са си оставили етикета с цената върху ключа предполагам. Преценили са по някаква причина, че им трябва точно този ключ. Скъпо/евтино, като цена, стойност на даден продукт, избягвам да коментирам, защото е много относително понятие и изисква сравнение- "скъпо сравнено с еди-какво си"... Да не говорим за ценообразуването и това, че ако харесвам и държа на даден продукт мога си го намеря на по-ниска цена. Аз в рамките на 24 часа успях да си намеря една врата с 50% по-евтина от първоначално обявената цена. Всеки търговец си определя надценките и с повече търсене или пазарене може да си стиснете ръцете на "твоята цена." Отново е въпрос на избор. Добри и да имаш добри доходи е въпрос на избор кое стойностно за теб и за какво избираш да си харчиш парите.

# 722
  • Мнения: 428
Може би си права,въпросните ключове са директно от производителя в Англия,но и може би си е и до хората,аз лично по скоро ще предпочета да си направя една страхотна екскурзия до някой екзотично място и да сложа по нормални ключове,може би е въпрос и на приоритет:)
Съжалявам ,ако съм разводнил темата

# 723
  • Варна
  • Мнения: 4 057
За мен основно са два типа хора когато става въпрос за дизайн и обзавеждане.
Едните го правят за себе си и се обзавеждат така ,че да им е уютно ,топло и практично
Другите са "вижте какво направихме",с риск да се чувстват като на гости,да направят огромни компромиси за сметка на практичното .Няма да забравя едни които дадоха по над 150 лв.за ел.ключ и това само за един ,представете си колко контакти и ключове може да има в една 180 квардата къща.

Има и трети Simple Smile
За които интериорния дизайн е изкуство, наслаждаваш му се без да е необходимо конкретно да обзавеждаш дадено жилище, да харесваш нещо, което не би сложил в собствения си дом и да можеш да оцениш креативността, усета и хармонията.

# 724
  • Мнения: 11 747
Ема, аз нали съм отсъствала много, а и сега не успявам да се движа според темпото и съм пропуснала, че вече сте го обсъждали този интериор. Той е самото съвършенство. Аз също не бих го оценила преди време. Впечатление щеше да ми направи, интересно щеше да ми е, но нямаше да го усетя. Едва ли и сега виждам всичко, което трябва да се види, но със сигурност много повече и най- вече дзен усещането.
Всъщност модата в интериора съвсем не се мени толкова бързо. Колко да е бързо, едни и същи столове и кресла от 70 години насам?! Пуш бутоните и те ще да са така. Просто ние не сме информирани. Или тази къща в линка на Аксел В.  - wabi, ми то е почти като Рюанджи, която е от векове. Да е ново, колко да е ново? От преди баба ми е на белия свят.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Изненадана съм, че Гадамер го харесва. От видяното досега от нейната къща, мисля, че се е справила много по-добре с интериора си от госпожата и господата в този апартамент Peace

Идеята за поскриване на телевизора всъщност ми допада, макар и не зад точно такъв панел.
Мразя телевизорите Crossing Arms

ПП. А влязох за друго всъщност Wink От тези двамата "млади и хубави", дето днес ги обсъждахте, вторият (Дамян Sunglasses) ми харесва повече. Жан-Луи има прекалено грацилен вид.
И как си крият годините тези хора. Колко нещо прерових, за да ги разбера на по колко са. По-суетни и от жени тез ми ти мъже Rolling Eyes
Аз бях пуснала английската къща, и ако се чете внимателно е ясно, че студиото купува имота, реновира го и го пуска на пазара като готов продукт, затова и видът му е малко хотелски,  шоурумски, не е конкретно за дадено семейство. Мен продължава да ме впечетлява перфектната работа, виждала съм много идейни и добри проекти, които буквално са опропастени при изработката.
Който купи имота ще внесе своето присъствие, има добра основа - особено Паркета Simple Smile

# 726
  • Мнения: 6 311
Не мога да намеря линка, върнах 3 страници назад. Кой и защо е дал Аксел Вервурд? Че много го харесах.
Пина, аз го изрових случайно, когато тормозих тук хората да ми превеждат "тон върху тон" ("бон тон", както каза Раличка, много сладко:))))))).
Ето тук и по-назад, ако искаш да прочетеш от малко по-старите теми (и повече да не изчезваш, ей Heart Eyes).


Страхотни наистина! Има и няколко лампи на този Анастасиадес, който ми харесва. Тази ми е от любимите негови.


Покрай Анастасиадес съм попадала и на една мацка Bec Brittain, която ме амбицира да се науча да боравя с поялник! Laughing Жестоки са тези светещи тръбички. Бих си сглобила най-различни геометрични лампи.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Може би си права,въпросните ключове са директно от производителя в Англия,но и може би си е и до хората,аз лично по скоро ще предпочета да си направя една страхотна екскурзия до някой екзотично място и да сложа по нормални ключове,може би е въпрос и на приоритет:)
Съжалявам ,ако съм разводнил темата
Едва ли са си дали последните пари за ключове Simple Smile

Ако е така не го разбирам  newsm78

Ако могат да си го позволят и имат достатъчно средства какво пък - да си сложат скъп ключ да си светват в гаража и да палят ролса, нали за да си купиш такава кола, трябва да имаш три пъти повече пари? Богатите движат прогреса и модата, ние ги следваме с репликите Simple Smile

# 728
  • Мнения: 428
Именно за проектите говорех и говоря,едно е картинката от проекта ,а доста често се различават с действително направеното ,и то не защото са калпави майсторите,а защото реалността не е виртуална ,а може да го докоснеш и наистина да го "видиш".При проектирането за незапознатите можеш да сложиш осветление така ,че да светне като диамант,но после......Заблудата на много хора е съвсем реална,и после казват ,ама не е така хубаво като на проекта.същото е и с цветове на стени и мебели,едно е на картинката,друго е наистина.За това когато нещо ви хареса го снимайте ,и тогава коментара е много полезен,иначе проектите са ориентировъчни ,но често разочароват в последствие

# 729
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Именно за проектите говорех и говоря,едно е картинката от проекта ,а доста често се различават с действително направеното ,и то не защото са калпави майсторите,а защото реалността не е виртуална ,а може да го докоснеш и наистина да го "видиш".При проектирането за незапознатите можеш да сложиш осветление така ,че да светне като диамант,но после......Заблудата на много хора е съвсем реална,и после казват ,ама не е така хубаво като на проекта.същото е и с цветове на стени и мебели,едно е на картинката,друго е наистина.За това когато нещо ви хареса го снимайте ,и тогава коментара е много полезен,иначе проектите са ориентировъчни ,но често разочароват в последствие

Дамм, затова е добре като се заемеш с дизайнер одобриш проекта, да му възложиш надзора и да искаш същия резултат  Wink

# 730
  • Мнения: 677
Ема, аз нали съм отсъствала много, а и сега не успявам да се движа според темпото и съм пропуснала, че вече сте го обсъждали този интериор. Той е самото съвършенство. Аз също не бих го оценила преди време. Впечатление щеше да ми направи, интересно щеше да ми е, но нямаше да го усетя. Едва ли и сега виждам всичко, което трябва да се види, но със сигурност много повече и най- вече дзен усещането.
Ами.... и тогава си го харесала Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=722688.msg25390846#msg25390846



Барба, аз също имам идея да си направя лампа/полилей някой ден, засега само събирам материали и идеи Simple Smile

# 731
  • Варна
  • Мнения: 4 057
...


Покрай Анастасиадес съм попадала и на една мацка Bec Brittain, която ме амбицира да се науча да боравя с поялник! Laughing Жестоки са тези светещи тръбички. Бих си сглобила най-различни геометрични лампи.
Да знаеш увреди ме с тези геометрични лампи! Беше постнала преди много време нещо подобно и оттогава...

# 732
  • Мнения: 428
http://www.retrotouch.co.uk хайде за ценители макар да не ми дават да пускам линкове:)

# 733
  • Мнения: 11 747
Ха-ха, Емааа.....  Joy   Joy  и съм забравила тотално! Обаче тогава не си дала всички снимки от тази къща, вероятно не ги е имало в източника, за съжаление. Защото от пропуснатото е истинската нирвана. А именно това   smile3544  това   smile3544  това   Heart Eyes  също  буда под сухата клонка  Пък и 2013 вече бях извисена, да имаше кой да ми го покаже през 2010-2011, да видим какво съм щяла да кажа. За по- рано още по- интересно  Laughing  И все пак, благодаря ти, че го изрови това нещо!

# 734
  • Мнения: 11 747
Понеже Богиня не го е харесала, както казваш Ема, да споделя, че той Аксел В. е правил и доста 'богински' интериори, както се вижда в гугъл. Има къде да я докосне и нея и още как!
Преди време имаше тук тема, дали бихме ползвали интериорен дизайнер за да обзаведем жилището си. Да, бих ползвала Аксел В., ако можех да си го позволя. Аз тогава отговорих, че по- скоро няма кой, наистина ме съмнява някой в България да ме докосне, но може да не съм запозната. Ако става дума от целия свят, да ето този дизайнер бих ползвала! Сигурно ще ме разбере и ще ми помогне за това, което сама не знам какво е, защото има познания и умения каквито не мога да си представя. Не някой, който ще ми направи гипсокартонов таван с лунички и ще ми тури ламинат на стената в спалнята.

Общи условия

Активация на акаунт