нашата нова седмица 25-31.10

  • 7 538
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Извинявай  Тинтири, днес съм сляпа Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed , спомня си за тоз пролактин, че говорихме. С тоава лекарство доста момичета са забременели, а за ПКЯ- какво ще правиш по въпроса?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 686
Цитат на: wa_wa
Извинявай  Тинтири, днес съм сляпа Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed , спомня си за тоз пролактин, че говорихме. С тоава лекарство доста момичета са забременели, а за ПКЯ- какво ще правиш по въпроса?


Знам за лекарството, но съм решила да не го пия за сега. Все пак 2-ма лекари ми казаха, че засега не е необходимо. Ще продължим да пробваме така. Пък ако не става, ще си направя пак всички изследвания и ще се тъпча с лекарства.
А за ПКЯ-то, същата работа. Щом имам ову, все има някакъв шанс. Пък и гинеколога на единия преглед видя само окистяване на единия яйчник, а другия си бил супер. На втория преглед този, който беше супер стана с кисти. На третия преглед ми каза, че имам ПКЯ. Вече незнам какво да мисля. Затова съм оставила всичко "в божийте ръце", както се казва. След някой-друг месец, ако още няма резултат ще го мисля.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 203
И при мен беше така, единия каза няма нищо, след това пак няма, накрая четвърти каза, че са пкя, след това пак няма. Имаш ли някакви "симптоми" защото СПКЯ си има свои издайни черти да кажем.
на мне ми казаха, че имам някои от проблемите, присъщи за това: надноремно тегло и липса на овулация, но явно са чисти яйчниците

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз имам проблем с теглото от няколко години. Чувала съм, че при ПКЯ е симптом, ама незнам... Други оплаквания нямам. Цикъла ми е дълъг - 33-35 дни, но редовен.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Здравейте момичета. Честито да ни е новото старо форумче.
Ва, честита ти овулация Simple Smile). Хайде действайте си вие с Цецо, пък ние ще стискаме палци.

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Мерси Лали, но то мина това, вече съм 4 дни след ову, така че който действал, действал Grinning
Тинтири теглото наистина може да е някакв апричина за дългия цикъл

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Ами аз и преди да напълнея ми беше такъв цикъла...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен няма връзка между теглото и цикъла. Разликата в килограмите ми е стигала до 20 кг., че и повече и това не е оказвало влияние в/у цикъла ми

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Тогава по всяка вероятност си просто с дълъг цикъл. Но хубавото е, че е постоянно на такъв интервал , за щастието да имаш овулация- направо няма какво да коментирам.
сега остава и вие да помогнете

# 24
  • Мнения: 4 324
Здравейте на всички,

и честито ни форумче. В момента с wa_wa пооправяме малко темите мили жест и полезно.  Simple Smile Ще има и съвсем нова тема за запознанства (много е готина  Wink ), а старата я пуснах надолу из форума (ако някой се чуди къде е  Wink ).

А иначе моя уикенд мина страхотно. Събота се отдадох на готвене. Правих едно кремече от съседния форум, но май прибавих по-малко желатин и кремчето беше сокче. Последваха и пълнени картофки - те бяха доста по сполучливи  Wink

В неделя използвахме топлото време и излезнахме на пикник и риболов - пикника мина страхотно, ама риболова беше безуспеше.

На бебеправещия фрон нищо интересно - мята леличка си я чакам и знам че ще идва (започнаха ПМС  Sad ).

Това е от мен - лека седмица на всички  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 399
Здрвейте и Честит нов стар форум и от мен! Дано да се напълни много скоро с бебета!

Ва_ва, много се радвам да Чуя за овуто при теб! Дано да сте употребили момента по предназнаЧение! Grinning

Ренци, току що проЧетох кои са ти любимите филми и 2 от тях са на най-Челно място в моята класация: Форест Гъмп и Beautiful mind. В събота даваха по TV-то Форест Гъмп и аз 3 дни се подготвях психиЧески за голямото събитие. Гледах го за Четвърти път и пак си изплаках оЧите! Класа!!!

При нас на бебеправещия фронт новините са само силно неприятни.  Twisted Evil Лелята стяга куфарите, но не това ме разстройва в момента най-много. По-лошото е Че излезнаха резултатите от втората сперматограма на мъжа ми и са направо отЧайващи.  Първата я прави преди 7 месеца и беше много добра, но сега положението и с подвижността и с морфологията е много неприятно. Паднали са с повеЧе от 50% и все още не съм наясно на какво можем да се надяваме. Междувременно аз проведох 2 цикъла на стимулация и сега се Чудя за какво ли. И на лекар дори не мога да отида защото той пък е излезнал в отпуска. И затова нито знам какви са шансовете с тая сперматограма, нито мога да си взема направление за снимка на тръбите. При мен все така се слуЧва: през август тъкмо се бях престрашила да отида за снимката, лекарят беше пак в отпуска. Реших Че в такъв слуЧай ще запоЧвам със стимулация.  Тя е при друг лекар, ама за беля и той беше излезнал в отпуска. СЕга същото, понеже не мога да правя стимулация, реших да отида на снимка, да ама не... Понякога имам Чувството Че всиЧко е срещу нас.  Sad Понякога дори си мисля, Че и Господ е срещу нас Cry Знам Че не трябва, но в момента съм много down.
Е взе много мраЧно да се полуЧава, така Че Чао от мен и до скоро!

# 26
  • Мнения: 7 716
Понеже прочетох, че е взимал антибиотик, много вероятно е това да е причината, така че не се отчайвай. Може би нещата не са толкова страшни. Успокой се.  Успех.

# 27
  • Мнения: 4 399
Мама от Финландия,

благодаря за палците! Grinning Но при нас този цикъл веЧе е към края, а следващата стимулация ще я правя може би не преди Февруари (ако дотогава няма някакво положително развитие на ситуацията при нас). То не е една беля при нас! Освен Че искам да изясним нещата с резултатите от сперматограмата, мъжът ми този месец ще е в командировка тоЧно в най-важната седмица. А на мен Кломифена ми се отразява толкова зле, Че не искам да го взимам ако има шанс да се видим 1 път в седмицата. През Декември пък ще отцъства за 2 седмици... Cry ХиЧ не е лесно бебеправенето с такъв пътуващ мъж Cry За Януари пък сме планували дълга отпуска и тъй всиЧко се отлага.

А на мониторинг ходя веднъж в наЧалото на цикъла и след 8 ден, през ден ме гледат и така до овуто. Не Че наистина толкова се налага, при мен 3-4 дена преди това болките са такива, Че просто не мога да подмина овуто. Ама нали трябва да имат оправдание за какво ми взимат по 250?/месец. Всеки с бизнеса си... Confused

# 28
  • Мнения: 4 399
Благодаря Лали! Взимал е вярно е, ама промяната е толкова драстиЧна, Че не знам дали е само от това. А и антибиотика беше само 20 дни преди изследването, не знам може ли да е толкова бърз спада...

Но знаеш ли за какво най-много ме е яд?!  Тоя антибиотик му го изписа лекарят при който правя стимулацията. Даде му го  заради едни бактерии при мен, които при това не ми създаваха проблеми. Защо не ни предупреди Че може да има такъв ефект, да изЧакаме 1 месец с тая стимулация, да си направи първо сперматограма и Чак тогава да продължаваме. Просто да се Чудиш с коя Част на тялото си мислят някои хора. Направо съм бясна, някои лекари нямат грам съприЧастност към проблемите на пациентите си.

# 29
  • Мнения: 7 716
Ако бактериите са били при теб, не трябваше ли и ти да пиеш антибиотик?

Общи условия

Активация на акаунт