Зимата навън притихва, Декемврийски бебо се усмихва!

  • 39 933
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 639
И той е само на кърма, от нищото се запече(ако се е), защото не съм правила нещо по-различно.Напъва се, но той по принцип си се напъва, защото има газове.
Иначе пробвах с термометъра, но нищо не става.Даже 3 пъти пробвах  Laughing

# 31
  • Мнения: 50
Мимченце, страхотно оформление на темата. Браво  smile3501
За двете чертички-мисля, че няма да го забравя никога. Разбрах, че съм бременна ден преди Великден. Изскочих от банята да кажа на ММ и да покажа теста, събудих го, показвам му го, а той:" Аз нали ти казах, че си бременна!!!!!" Ей товва е, мъже.
Браво за добрите резултати на braven, добро бебе.
Мен много ме е страх от тия ваксини. Мисля, че ще плаче много и не знам как ще го приживея.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 154
И аз да се отблагодаря на Мимченце  bouquet
Наистина толкова бързо минава времето! Сега като държа синът си в ръце, всичко друго като че ли е без значение! Няма такова усещане!
Двете чертички видях на 16.04 и веднага се обадих на мъжа ми, който не беше в страната и се разплака от радост! Hug

# 33
  • Мнения: 207
Мимченце, супер темичка! Simple Smile В миналата не можах да чета и пиша, надявам се този път да ми остава време Simple Smile

# 34
  • Мнения: 11 003
 Hug за хубавата тема!
Аз почти не пиша тук, но редовно ви наглеждам. Другата седмица предстои първата ваксинация при педиатъра. Надявам се да я понесе леко.

# 35
  • Мнения: 110
Забравих да я питам за изхождането. Той не е акал от онзи ден, вчера и днес няма нищо. Кога трябва да предприема нещо и какво да е то? За пръв път му се случва.

Ние сме само на АМ и често ни се случа да нямаме ако. Ако не е едната, ще е другата и постоянно ги мисля. Нашата педиатърка ни даде следните съвети:
Профилактично да правим упражнения за стягане на коремната преса - движения сякаш кара колело, няколко пъти след това да надигнем крачетата и да ги притиснем към коремчето след това да полежим няколко минути по коремче и накрая да я разтрия по посока на часовниковата стрелка и това по два пъти на ден, всеки ден, по приблизително 15 минути.
Ако все пак няма резултат да се направи клизма с термометър намазнен с олио и ако това вече не помогне ни изписа разхлабително... няма да казвам името защото не ми се иска някой да започне да го ползва без консултация с лекар (нямам в предвид теб специално, а по принцип  Peace)
Важното е да следиш за симптомите на запек: твърдичко подуто коремче, неспокойствие и чест плач на бебето и присвиване на крачетата към тялото като при колики, но този път съпроводено с напъване.
Принципно педиатърката каза, че не е добре да не ходят повече от 3 дена, но ако детето е спокойно според мен да не се бърза с медикаментите, защото това е нож с две остриета и децата могат да привикнат с него и червата да станат лениви при честа употреба.
Надявам се да съм била полезна и ако имаш още въпроси по темата съм насреща, за съжаление съм много веща в тази тема  ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 8 639
Той по принцип си се напъва, защото има газове. Особено сутрин е чудо.
Сега докато острих едно сапунче( по съвет на майка ми  Laughing) той се изака.Явно усети какво му готвя.
Преди няколко дни, може би 4 пък ака сигурно 4-5 пъти през деня( а от доста време ги е намалил на 2-3 пъти) и все бяха едни обилни, кашести..не както обикновено с парченца вътре.
Но се изака де.Аз вкъщи имам дуфалак, нали го пиех з амен.Но както го спрях и пак имам проблеми  Tired
Аз му правя тази гимнастика, почти постоянно му разтривам коремчето и му свивам краката, за да изпуска газовете.
И друго щях да питам, че и него забравих при педиатърката  Tired  Онзи ден му се беше подуло там, където е боцнат за ваксини на рамото(още в болницата). И вчера като го къпахме видяхме, че доста стърчи и има коричка, леко червено е.Днес е спаднало и има една тъмна точка коричка. Това нормално ли е  newsm78

# 37
  • Мнения: 110
Е супер щом вече е свършил работата. И аз чакам едната сега да свърши тази работа, ама май няма да ми се усмихне щастието и утре пак на разхлабително. Горкичката така се напъва цял ден, че направо жал ми става, ама трябва да се изходи сама, че вече ми писна от тези лекарства  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 90
Ваксина:Мен при изписванито ме предопредиха че е възможно да се зачерви подуе и дори да събре гной или нещо подобно. Казаха ми без чоплене и мокрене поне 10дни при подобен случай.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 639
Значи като се подуе бе е трябвало да мокрим?  То е завехнало сякаш вече, а и ние го мокрихме 2 пъти-вчера и днес при къпането.
С тези ваксини ми е много нервно. И не знам дали да и се доверя, че ако на 12-и му сложи след това при операцията на 9 март няма да му стане нищл. От болницата казаха без ваксини 30 дни преди това, даже има един документ, който тя попълва, че не му е слагано, не са му давани еди какви си лекарства.
Но се е запънала жената....а аз гледах, че първата доза от 6валентната може да се сложи и другия месец.

# 40
  • Мнения: 11 003
Дали може да се сложи лепенка Kool Patch на убоденото място с превентивна цел? Още не съм го обсъждала с педиатъра.
За мокренето - не виждам как ще стане да не си окъпя детето 10 дена.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 34
Мимченце, възхищавам се как намираш време за тези прекрасни теми smile3501

Много мило ми стана и на мен момичета, като заговорихте за двете чертички.
За мен това беше много мечтана и после много трудна бременност, но и прекрасна и с умиление си спомням всеки момент и как всичко започна на 11.04.

# 42
  • Мнения: 1 906
Като сте заговорили за тестове- моя го направих на 04.04. Не че запомних датата, но предишната вечер бях с майка ми на оперета, та сега проверих кога е била, да си запиша паметната дата  Simple Smile
Бях сама в къщи, сутринта направих теста и резултата никак, ама никак не ме изненада  Heart Eyes

Утре сме на консултация и първия прием на шествалентната ваксина. В такива моменти проклинам достъпа до най-различни мнения и информация...но това е, мисля позитивно, всичко ще е наред!

# 43
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте, мамчета,
отдавна не съм се включвала, но нашето момиче е много ревливо заради колики и аз едва смогвам с ежедневните неща. Вече сме на два месеца и една седмица, но коликите не минават. Confused
За запека -моето момиченце два или три пъти така не акаше по 2-3 дни и след това се изхождаше без някакви допълнителни мерки и акото си беше нормално. Ние сме само на кърма. Посъветваха ме в такива случаи да пия компот от сини сливи и като че ли имаше ефект.
Ваксината при нас мина нормално. При слагането рева много дори се захласна за първи път, но бързо заспа и цял ден беше сънлива, но нямаше температура. По съвет на сестрата слагах охлаждащи компреси за температура. Като се прибрах сложих веднага по един на всяко краче и вечерта преди сън ги смених. Нямаше някакъв видим оток, а мястото на инжекцията не се забелязваше още вечерта.
Ние се развиваме добре, вече сме 4,600 кг и 57 см, но основен проблем ни е постоянния рев през деня заради колики. през нощта беба спи добре, но през деня плаче почти постоянно, след сън или кърмене е спокойна по 15 мин до половин час и после пак се почва. Нямам време да свърша нищо, само дундуркам и приспивам. Shocked

# 44
  • Мнения: 110
Michaelina  какво представлява този охлаждащ компрес и как се прави?! Дай малко повече инфо, че на нас ни предстои тази процедура и искам да съм подготвена 😷
Иначе да се оплача, че на Йоаннка и тече едното око и събира гурелчета... Сега чакам дядото да дойде и да ходим при педито, че съм много притеснена да не е запушен слъзен канал. Някой знае ли как се отпушва, ако е запушен?!

Общи условия

Активация на акаунт