Рядкосрещано,неподигравателно,силно и красиво име на момиче или момче

  • 106 057
  • 356
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 569
Денимира споменато ли е? Не съм чела всичко. Много ми е красиво, познавам само едно детенце така да се казва, и всеки път като се помъча да се сетя за името му, ми отнема известно време.

Да са ви здрави имениците!

# 106
  • Мнения: 8 901
Да, така е. Днес е Св. Валентина /нищо повече не знам за нея/ по православния календар, а на 14/02 е католическия  Св. Валентин, за който знам повече покрай толкова сърца и мечета. Simple Smile

Кафе, знаеш, че за много хора руска култура и руска душевност се припокриват със съветска власт и водка. Mr. Green

# 107
  • София
  • Мнения: 39 776
Името на сина буквално се среща под път и над път  (Александър) hahaha Не знам защо го избрах. Имах вътрешно усещане, че точно това е неговото име и така трябва да бъде кръстен. Името го избрах в 5ти месец. Бях дала бойна задача на съпруга ми и щерката да правят списък с имена, но ги предупредих, че в моя списък има само едно име и ще бъде то Simple Smile

За името на дъщеря ми (Дияна)... минахме през едно "леко шантаво", което не беше одобрено от свекърва ми. Признавам си, че се подразних и казах, че я кръщавам на майка ми и за второто никой няма да ми се меси (то така и стана де).

# 108
  • Мнения: 505
Една позната ми разказа, че в детската градина групата на дъщеря й били 20 деца с 3 имена - 6 Виктория, 6 Мартин и останалите Симона Grinning
Спонтанно ми хрумва, че в общините могат да въведат месечен лимит за някои имена. Laughing


Налага се и то спешно. Повече от половината ми познати имат дъщери Виктория. Когато бях бременна първия път до 6 месец ми казваха , че ще е момиче и бях категорична , че не искам Стефани. Тогава около мен най - близките ми познати имаше поне 6 момиченца с това име. Реших Симона , като по рядко срещано тогава. Сега се радвам , че е момче  Laughing

# 109
  • Мнения: 4 569
Честит имен ден на децата на Ео и Кафе с мед! Да са ви живи и здрави и да ви слушат!  Simple Smile

И аз си мислех, че Валентина е руско име.

# 110
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мерси, Естел, да ви се връща!   bouquet

http://en.wikipedia.org/wiki/Valentina_(given_name)

Навсякъде си се води с латински корен. Факт е, че се ползва по цял свят обаче, и то непроменено.

Гледах, че по католическия календар също има света Валентина, но не на 10 февруари:

15 luglio, santa Valentina, venerata a Nevers[4]
25 luglio, santa Valentina, martire a Cesarea in Palestina con Tea e Paolo sotto Massimiano[4]
24 ottobre, santa Valentina, martire ad Efeso con Marco e Soterico[4]

# 111
  • София
  • Мнения: 877
Харесвате ли Леони за момиче и Самуел за момче? Фамилията е българска, но си отиват. Още никой не съм кръстила така, но много ми харесват. Леони Leonie е френско, а Самуел библиейско.

# 112
  • Мнения: 14 491
Божеее какви са тези имена? То и аз искам един ден да си имам Ариел ама не искам да се подиграват на детето Whistling
По-добре Бонукс ако е момче и сестра му Мария.  Laughing
Ариел е горски дух от "Бурята" на Шекспир. Май на него е кръстена русалката от филмчето. Където и да отиде детето, ще го свързват основно с Дисни и праха за пране.


Ариел (произнасяно и Уриел) е един от божиите архангели, заедно с Гавраил, Рафаел и Михаил. Мисля, че точно той не е споменат в Библията, но го има в еврейските писания. Всички тези имена съдържат частицата на Името на Господ - "ил" Peace

# 113
  • Мнения: 6 993
Харесвате ли Леони за момиче и Самуел за момче? Фамилията е българска, но си отиват. Още никой не съм кръстила така, но много ми харесват. Леони Leonie е френско, а Самуел библиейско.
Никой няма да я чете с френското ударение, според мен.
Леона харесвам много.
Самуел не му виждам смисъла, като си има Самуил.  Simple Smile

# 114
  • Мнения: 11 569
Познавам един 18- год. Самуел, така че съм свикнала с името и си ми е нормално за мен.
Леони- леко съм скептична, но защо пък не.

# 115
  • Мнения: 161
Хм, не знам колко е силно и красиво името, но само дойде докато лежах в болницата с дъщерята - Василия. Мина време и щерката ме пита, как ти дойде на ум такова нестандартно име, сега навсякъде .да се обяснявам какъв ми е корена, откъде е родата ..Думата ми е, че ти си мислиш едно, а какво ще излезе... Та по темата, за мен Жана и Траян са силни, звучни и общоприети имена.

# 116
  • Някъде там
  • Мнения: 16 078
Валерия.Любимото ми име. Силно и красиво е според мен.Но всеки има вкус.
Името Валерия е латинско и означава здрава.Какво по добро от това?
 Имен ден на 7 юни има.
Светослав ,Антон ,Пламен за момчета.

# 117
  • София
  • Мнения: 877
Елия за момиче и Светлин за момче? Харесвам и Лейля, но е турско. Фонетично ми харесват.

# 118
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Елия е мъжко име.

# 119
  • София
  • Мнения: 877
На Йорданка Фандъкова внучката се казва Елия и от там го чух. Има международни имена, които стават и за двата пола-напр. Мишел, Робин (червеношийка). На мен ми звучи женско.

Общи условия

Активация на акаунт