Бебе Михаела ни е на късмет и ведро продължаваме напред! Термин АПРИЛ - Тема 13

  • 26 898
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 565
може би си надвишила 180-те дни и затова

Ами не съм имам само 30 дни от болницата преди това.Което няма как да съм надвишила .

# 721
  • Мнения: 289
Тиквичка   ЧЕСТИТО ЗА МАЛКИТЕ СЛАДУРЧЕТА! ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО ДА ИМАТ  Hug

И аз рядко говоря на бебока, повече наум  Whistling но пък коремчето си го галя и то много често  Laughing

 Моя малък дребосък ако е такъв щурак и когато  се роди ще ни разкатае с баща му  Mr. Green ама важното е да се роди живичко и здравичко!  Heart Eyes

Мария92 честито и безаварийно !

И ММ е много спокоен, казвам му хайде да купуваме ,че няма време, а той чакал  началото на Март .... Ама и аз сериозно вече се притеснявам.... Че сестра ми роди племенника в края на 7-ми началото на 8-ми и сега като се замисля шубе ме хвана  Whistling  Praynig дано устискаме всички до датата която сме избрали или до термин ... Praynig Praynig Praynig

 оффф и ние тепърва чакам ММ да каже,че започваме да правим банята ....


jasmin_veni Честит Рожден Ден със  закъснение и честито комплектче много е красиво! amy_lee, страхотни неща майсториш   bouquet

Маце Моя болничен е от 12,12 до 09.01 и на 18,01 ми изплатиха само частично Декемврийския и сега си чакам януарската част и Януарския който беше до вчера  Sad

сега прочетох на  amy_lee поста и май са ми го изплатили целия, верно, че имаше много почивни дни..... иначе винаги на 18-число ми ги превеждат... сега чакам да виним др. седмица

Аз след като се похвалих вчера във фейса , че 3 вера се наспах без киселини или поне не повръщах..... снощи пак в 1:40  Sick  Ужасяващо е ....

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 13:37 от Nikol_1189

# 722
  • София
  • Мнения: 194
Giada,пълни глупости са това.Ако ще и 3 реда да е името на фирмата са длъжни да го изпишат цялото.Ако пък са го объркали,го поправят,слагат подпис и печат,че поправката е тяхна.Аз 3 пъти съм връщала болничен да ми го оправят заради името на фирмата.

Относно продължението на болничен винаги е от ЛКК.

А и както някой по-горе беше споменал след 45 дневния болничен има още към 80 дни,които също се изплащат по схемата за болничните, т.е. със закъснение  Sick

# 723
  • Варна
  • Мнения: 313
А тези 80 дни след самото раждане как се водят? Не е ли майчинство и защо са по-различни?

# 724
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета ,кой пазаруваше от пъмпкин патч?Нещо не мога да направя заявка като напиша БГ.Реших,че искам да ми ги доставят до БГ ,но не мога да се справя.

Аз поръчвам. Не може да избереш БГ адрес, трябва да си сложиш превозвач с доставка до UK - аз ползвам ggbg.bg и през тях. Те имат курсове до България всяка събота, пристига в страната вторник-сряда и в четвъртък вече е готова за получаване, най-късно. Може да се вземе от офис, доставят до адрес, всякак.
Иначе пъмпкин пращат поръчката, тя стига за 3-4-5 дни максимум до адреса в Англия.

Заглавието с шпагатите много ми харесва.
Ще пусна по-късно темата, ще изчакам да навъртим над 50 обаче.

# 725
  • София
  • Мнения: 194
А тези 80 дни след самото раждане как се водят? Не е ли майчинство и защо са по-различни?

Изчисляват се като майчинство,но се изплащат като болничен.След като родим от болницата ти дават болничен,след него от педиатъра пак болничен и чак тогава започват да се плащат като майчинство.

Аз заради пустите му киселини по нощите пращах ММ за газирана вода и сладолед,щото бях на ръба на нервна криза.Даже незнам кога съм успяла да заспя после  Sick

# 726
  • София
  • Мнения: 264
За болничните и обезщетения за майчинство ето тук намерих добро описание, може да го прегледате:
http://kantora.eu/docs_new_35.html
Актуалните документи обаче по-добре си ги изтеглете от сайта на НОИ:
http://www.nssi.bg/forusers/forms/239-maternity

За поръчки от Англия аз ползвам Gabieli. Пътуват на всеки 2-3 дни и на мен ми е доста удобно, т.к. склада им е близо до нас и не ми се налага да поръчвам и плащам доставка до адрес. Това им е сайта:
http://www.uktobg.com/

Понеже няколко момичета вече споменаха за тъканните банки, да се отчета и аз. Ние сключихме договор с Future Health. Ако някой друг ги е избрал и се интересува, да ми пише на лични - имам карта за отстъпка 100лв.

# 727
  • Мнения: 1 565
Има ли настроени празнично за утре ? Какво смятате да правите ? Като гледам при мен ще е все същото ,нищо изненадващо  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 728
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, аз точно се тюхках за утре. Ще се помоткаме по планините, ама при мен от 2-3 дни бебка е много активна, подритва, върти се.... Сега се наядох ЖЕСТОКО, така както не се бях наяждала досега и веднага ме почнаха киселините... И получих един шут в стомаха.  Joy  chef

Последно, това слагам за заглавие на новата тема, нали:
АПРИЛчето е малък акробат, в корема прави салто след шпагат. - ТЕМА 14

Тиквичка мисля да я добавим на първа страница и да я "уважим" като ни съобщи официално за бебенцата, става ли?

# 729
  • Мнения: 124
Става разбира се , нека започне новата Тема  Party Party Party

# 730
  • Мнения: 606
Момичета сега като заговорихте за документи за прием в болницата за раждането - ще трябва ли да носим снимките от ехографите, които сме правили през бременността?

Що се отнася до утрешните празници - никога не са ми били на дневен ред, или по-скоро съм празнувала като тийнеджърка и студентка Трифон зарезан, отлкото Св.Валентин, още повече,че на 17.02 ни е годишнината от сватбата. Най-много за утре да си взема една торта по която въздишам от 1 месец, а ММ да ми подари бутилка вино, че съм забранила да ми се подаряват цветя.

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 7 414
Момичета сега като заговорихте за документи за прием в болницата за раждането - ще трябва ли да носим снимките от ехографите, които сме правили през бременността?


Не са ми искали. Така или иначе те пак правят преглед и снимка там.

Аз на моя мъж му взех едни листчета,на които пише причини заради които го обичам. Да тегли и да се кефи Simple Smile
Предната година ми взе плюшена маймуна и ми каза,че приличала на мен. Затова той получи плюшен слон  Twisted Evil Не се изхвърляме ,по-скоро майтап да става

# 732
  • Мнения: 479
Лелеле, момичета за няколко часа сте изписали 4 страници.
Аз днес бях на лекция за първи грижи за новороденото. Беше интересно, особено за тези от нас, които чакат момиченца, аз специално разбрах някои неща за хигиената, за които и през ум не ми е минавало.

На мен ми харесва заглавието на темата "АПРИЛчето е малък акробат, в корема прави салто след шпагат".  Laughing

А за утрешните празници, никога не съм харесвала Св. Валентин. Забранила съм и да ми подаряват подаръци особено някакви лигави сърца и пр.  Sick Така че за мен е ден като всеки друг.  Peace

# 733
  • София
  • Мнения: 2 508
Всички тези неща с болницата трябва да си питате на място следящия лекар и/или този, който ще ви изражда.
Нещата са строго индивидуални и зависят от лекаря и от болницата.
На мен например нищо не ми искат, защото ще раждам в болницата, в която се следя. Попитах ги за списък и са ми казали само нощница, пантофи и ръкавички за бебето. Но в други болници не е така, искат памперси и т.н.

Така че предлагам този въпрос да го елиминираме.

Иначе за утре - ние не сме много по тоя "празник". Никога не съм го харесвала особено.
Само че така се случи, че решихме да се поглезим и то се оказа, че идеята ни като пътуване съвпада с 14.02. Та в този смисъл ще "празнуваме". Почивка в планината, механа с приятели и така.... Решила съм това да е последното ми пътуване по време на бременността, после и без това излизам в болничен и смятам да се организирам, да пооправя вкъщи, да си почивам по-активно и така.

# 734
  • Мнения: 487
Мони ,кажи ни нещо интересно за хигиената.И аз съм с момиченце.Не мога още да ходя по лекции и ми е важно ако някой споделя информацията.

Благодаря за сайтовете на Рози и alvinda.Преди бяхте писали,но нали сестра ми ми ги пращаше дрешките и не се интересувах особено,но сега ми е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт