Re: Юлски бебета 2013 - тема 30

  • 53 916
  • 725
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 681
Това е напълно възможно, но не след 3-ия месец, може би дори до 12 г.с. да е срокът. И не ако са с обща плацента, т.е. ако са еднояйчни.

# 631
  • Мнения: 4 255
Нашата мама Si_ti,не претърпя ли нещо подобно?Имам някакъв спомен,че беше бременна с близнаци,но после загуби едното..

# 632
  • Мнения: 681
Тъкмо това щях да кажа и аз, направиха й ембриоредукция, не помня в коя г.с. беше, май след 12.

# 633
  • Мнения: 2 237
Възможно е, Подаръче. Наскоро гледах такова предаване по ТЛС. Жената беше бременна с близнаци.До към 5 месец После едното спря да се развива и организма го резорбира.Докторът обясни, че в такива случаи не се прави нищо, тялото се справя самО.
 Честита Баба Марта!   bouquet

# 634
  • Мнения: 11 747
И на мен ми е ясно, че не е нужно да се целунат. Мъжа ми се разболя от варицела, докато бях бремнна, без да се е целувал с болни деца. Обаче 20 дена ли ще трябва да чакам?! Аз мислех, че 10. Ех, да му се невиди...

# 635
  • София
  • Мнения: 377
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!

# 636
  • Мнения: 61
Боже, каква тема сте отворили на днешния празник.
Честита Баба Марта
И един апел. От фейса се знаем с истинските си имена и искам да ви призова тук да не ги използваме. Това че някоя се е кръстила саксийка напр сигурно си има причина и мисля за добре да я наричаме така въпреки че й знаем името.

# 637
  • Мнения: 681
Напълно съм съгласна с роси.то. Винаги съм се старала да се съобразявам с това и ако някога съм пропуснала, наистина съжалявам.

# 638
  • Мнения: 377
Пина, К. незнайно как се зарази от варицела през лятото. Не е контактувал отблизо с други деца даже на площадката; тогава беше период на обикаляне хванат с мен за ръка. Но се оказа достатъчнo да се зарази. В такъв случай нашата ЛЛ би отложила ваксината. Ще стане ясно след поне 13-14 дни дали са основателни притесненията ти.

Bemol, ето съвсеееем тайно  Laughing
Скрит текст:
ПОРТОКАЛОВИ МЪФИНИ
300 г брашно
2 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. сода
1/4 ч.л. сол
2 ванилийки

1 яйце (голямо)
200 г захар
180 мл прясно мляко
125 мл олио
2 суп.л. портокалови корички
150 г нарязан на дребно шоколад (натурален)

Сместват се отделно сухите и мокрите съставки в посочената последователност, след което течната смес се добавя в сухата. Пекат се на 180 гр за около 20 мин.

# 639
  • Мнения: 11 747
Тази редукция по принцип май се прави до 12 седмица, но рядко и рисковано правят и по- късно. На момиче от форума с близнаци след инвитро правиха такава редукция след 12 седмица, понеже единия близнак имаше спина бифида, ако не греша. За съжаление към 20 седмица се оказа, че другия близнак има тризомия (не помня каква) и бременността приключи.
Подаръче, защо се сети за такива страхотии сега?!

Еех, Бени, значи няма спасение, ще си чакаме присъдата... Много ме е яд на майката, много! Можеше барем по- рано да си дръпне детето, не да чака да се доближи толкова. Аз от къде мога да предположа, че безгрижно разхождащо се и хрупащо солети дете из Морската, пред Летния театър, където други деца караха акумулаторни колички, върволица се нижеше към Детския кът и все покрай това момиченце... че е болно от шарка с неизтекъл карантинен период?! Не мога и не искам да я дърпам от всяко дете на света. Даже се радвах с каква голяма усмивка припкаше към нея и викаше 'кака, кака'  Sad 

# 640
  • Мнения: 377
Пина, не се ядосвай - нито е страшно, ако случайно се е заразила и сега преболедува (даже е удобно, ако мен питаш), нито е фатално отлагането на реваксинацията.

# 641
  • Мнения: 61
Аз не се крия. Аз съм си Роси. То-то идва от фамилията ми.
Ох, не мога да повярвам. Отдолу се вихри купон. Подадох сигнал преди 50 мин и още няма никой. Това в Бургас не може да се случи. Абе Бургас все едно не е в бг.
ПИНА и аз мисля че няма страшно. А относно майката на детенцето... и на мен ми се е случвало в Бургас да излезна с болна Далия. Живеех с Петър ама бях сама. Налагало ми се е да излезна да й купя пюрета, тя болна, там пълно с колички. Предупреждавах всичщи майки да стоят надалеч а те ме гледаха с мълчалив укор - що не си стоя в къщи. Ами понякога няма как. Отстрани винаги е лесно да се съди. Но наистина има и майки непокисти, особено пък баби.Като излизахме болни ходихме в т.нар. кучешки парк. Той е доста безлюден

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 15:34 от rosi.to

# 642
  • Мнения: 4 255
Абе,не може!И в Бургас и във Варна и тук на село и  навсякъде може да се случи.Това,че ти си живяла сред сравнително нормални и съобразителни хора,не значи,че в съседния на вас блок не са правили точно това,което сега ти причиняват комшиите ти тук.И аз имам един комшия,който си цепи дървата на терасата,пуши в асансьора и надува музиката,когато му скимне(по обяд,след обяд,вечер....)При това е баща на малко бебе-5м.

Подкрепям апела на Роси.то!Ще се стремя и аз да се съобразявам с това. Peace

Пине,заради това :Бащата е приятел на мм.

# 643
  • Мнения: 4 709
Роси имала си свестни комшии, аз понеже страдам редовно и си знам, че полицията я дойде, я не. А през деня хич не ги чакай. Ние само през нощта сме се обаждали, като първо опитваме с добро, но нещо не ни се получава напоследък с тези под нас.
Когато детето не е на бебешка възраст, за мен няма нищо чак толкова належащо, че да го изведеш с шарка сред хората, още по-малко на разходка. Това си е чиста безотговорност. В. така я зарази преди време едно, на което майката тръгнала по магазините /за дрехи/ е не вярвам да е тръгнала гола и боса, че да е толкова спешно да мъкне с нея и детето.

# 644
  • Мнения: 481
В Германия редовно ги водят болни на площадката и никой не ги гледа странно. За мен това е супер тъпо, аз поне не я водя на площадките, а гледам да е настрани. Вчера Еми ходи така при едно дете и след като си играха известно време майката ми каза, че било с температура....а ме гледа с бебешката количка и съвсем малко бебче. Луди хора, направо за бой! Според моят свекър го правели от злоба:-)  не знам, но им има нещо на тия хпра!
Ние вчера бяхме на вечеря с ММ и си направихме една инвентаризация на връзката. Казахме си всичко право в очите, всичката болка която сме скътавали. Без злоба и обиди, без намеци...направо в сърцето стреляхме. После ходихме на бар и най-накрая ММ се запозна с мъжа на жената, с която си станахме приятелки покрай децата. Паснаха си и беше много приятно:-)
Та така, вчера беше много хубаво, защото след като си казахме всичко така ни олекна и на двамата и се откри само любовта, която изпитваме един към друг:-)
Днес той замина, но не ми е крияо, защото скоро и ние отиваме там. И вече чакам с нетърпение момента, когато ще си ме прибере:-)
Еми не иска мартеница, накрая й я сложихме на шапката:-)

Общи условия

Активация на акаунт