Сполучливи имитации на маркови парфюми - 7

  • 153 845
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 167
Здравейте, момичета.
Реших на вас да си задам въпроса, защото сте по-отзивчиви.  Hug
В другата тема, както обикновено, никой не ми отговори, понеже явно не пиша редовно там и не обсъждам някакви извънземни и непознати парфюми, а питам за по-прости и банални. Както и да е...
Та, след това отклонение, да ви питам някой има ли впечатления от Аква  на Кавали, става ли за купуване насляпо, става ли за лятото, траен ли е, защото ми го предлагат на добра цена, но до края на деня трябва да реша.   Praynig  newsm78

Ако става въпрос за тази Acqua- хубав е ароматът, има известна плътност, не бих го определила точно като летен, но е интересен и не е масов.

http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Caval … -Acqua-17310.html



Много благодаря!   bouquet
Да, за този става дума, а иначе за информацията за магазина, естествено не мисля, че е умишлена грешката  Hug Явно им предстои откриване и са побързали да си направят реклама  Whistling

# 661
  • Мнения: 1 339
Здравейте, момичета.
Реших на вас да си задам въпроса, защото сте по-отзивчиви.  Hug
В другата тема, както обикновено, никой не ми отговори, понеже явно не пиша редовно там и не обсъждам някакви извънземни и непознати парфюми, а питам за по-прости и банални. Както и да е...
Та, след това отклонение, да ви питам някой има ли впечатления от Аква  на Кавали, става ли за купуване насляпо, става ли за лятото, траен ли е, защото ми го предлагат на добра цена, но до края на деня трябва да реша.   Praynig  newsm78

Сподели ни, ако го вземеш дали си доволна, нищо, че не е имитация.  Wink

Ако става въпрос за тази Acqua- хубав е ароматът, има известна плътност, не бих го определила точно като летен, но е интересен и не е масов.

http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Caval … -Acqua-17310.html



Много благодаря!   bouquet
Да, за този става дума, а иначе за информацията за магазина, естествено не мисля, че е умишлена грешката  Hug Явно им предстои откриване и са побързали да си направят реклама  Whistling

# 662
  • Мнения: X
И аз писах на Джодекс, но сайтът си ми изглежда функциониращ. Някой може ли да.ми каже колко е доставката за София. ):

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 883
Момичета, знам къде е офисът и склад на Джодекс в Бургас. Утре или в понеделник ще намина /стига да имам възможност/, за да видя каква е ситуацията и ще пиша  Peace

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 883
Здравейте, момичета.
Реших на вас да си задам въпроса, защото сте по-отзивчиви.  Hug
В другата тема, както обикновено, никой не ми отговори, понеже явно не пиша редовно там и не обсъждам някакви извънземни и непознати парфюми, а питам за по-прости и банални. Както и да е...
Та, след това отклонение, да ви питам някой има ли впечатления от Аква  на Кавали, става ли за купуване насляпо, става ли за лятото, траен ли е, защото ми го предлагат на добра цена, но до края на деня трябва да реша.   Praynig  newsm78
Не е нужно да си така язвителна относно другата тема. Там се обсъждат всякакви парфюми, не само "извънземни"  Grinning Може никой от четящите в момента да не е запознат точно с това, за което питаш. А аз щях да ти отговоря, между другото, но не ми е останало време. Въпросният Аква е добър парфюм, абсолютно подходящ за лятото и с добра трайност, като се има в предвид вида му. Дали става за купуване на сляпо, не знам, защото не е съвсем стандартен аромат и не знам дали ще ти хареса. А не знам дали ще ти хареса, защото не си споменала въобще какви аромати предпочиташ  Simple Smile Ако си запозната с предходния Кавали от 2012 г. в златната бутилка или с новия, който излезе това лято, може би ще можеш да прецениш по-добре, защото имат нещо общо, въпреки че като цяло са различни. Аз лично  харесвам Аква /както и другите два/ и бих го взела ако имам изгодно предложение.  Peace

# 665
  • Мнения: 1 167
Здравейте, момичета.
Реших на вас да си задам въпроса, защото сте по-отзивчиви.  Hug
В другата тема, както обикновено, никой не ми отговори, понеже явно не пиша редовно там и не обсъждам някакви извънземни и непознати парфюми, а питам за по-прости и банални. Както и да е...
Та, след това отклонение, да ви питам някой има ли впечатления от Аква  на Кавали, става ли за купуване насляпо, става ли за лятото, траен ли е, защото ми го предлагат на добра цена, но до края на деня трябва да реша.   Praynig  newsm78
Не е нужно да си така язвителна относно другата тема. Там се обсъждат всякакви парфюми, не само "извънземни"  Grinning Може никой от четящите в момента да не е запознат точно с това, за което питаш. А аз щях да ти отговоря, между другото, но не ми е останало време. Въпросният Аква е добър парфюм, абсолютно подходящ за лятото и с добра трайност, като се има в предвид вида му. Дали става за купуване на сляпо, не знам, защото не е съвсем стандартен аромат и не знам дали ще ти хареса. А не знам дали ще ти хареса, защото не си споменала въобще какви аромати предпочиташ  Simple Smile Ако си запозната с предходния Кавали от 2012 г. в златната бутилка или с новия, който излезе това лято, може би ще можеш да прецениш по-добре, защото имат нещо общо, въпреки че като цяло са различни. Аз лично  харесвам Аква /както и другите два/ и бих го взела ако имам изгодно предложение.  Peace


Мерси   bouquet
Ами аз съм позитивен човек като цяло и винаги подхождам открито, затова се ядосах малко, защото повечето пъти, в които съм попитала нещо там, съм била подминавана...
Както и да е, дано аз да съм сбъркала в преценката си.

Относно Кавали-то, да познавам златния и ми харесва, така че може би и този щеше да ми хареса, но нещо не се наканих и в крайна сметка не го взех. Просто, както бях писала и преди, за лятото ми е адски трудно да си харесам парфюм, който да не е тежък, но пък да се усеща и да е траен... По принцип не обичам много да повтарям парфюми, затова и сега не искам май за 3-ти път да взимам Версенс-а на Версаче. Доскоро ползвах Дона на Трусарди, но вече ми става тежък за жегите иначе е божествен  Heart Eyes. Мотае ми се в главата един Клое Роузес, защото имам зеления (водата), харесвам и класическия Клое..... Ако някой може да ми даде идея какво да пробвам, ще съм много благодарна. Отворена съм и към имитации.

Успешен ден на всички!  Hug

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 883
Сега вече ми се изясни малко повече  Simple Smile По принцип парфюмите на Роберто Кавали са достатъчно силни и трайни, дори и летните, стига да си харесаш. Новият: http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Paradiso-28609.html е летен и доста траен, но е скъпичък все още, може да го тестваш в парфюмерия, за да добиеш представа; Just Cavalli Roberto Cavalli - оригинала вече не е с много висока цена, има и имитации, мисля, че най-добрата, която съм пробвала е на D&P; летен е, определено се усеща и е траен, само че в него има тиаре и то с много ясно изразено присъствие, така че трябва да харесваш аромата му, за да ти допадне...иначе отговаря на всичките ти критерии Simple Smile И аз обожавам Трусарди Дона, но също я нося през пролетта и есента, за сега вече не става.
Относно Клоетата - всички имат имитации. Най-добрият вариант на класическия Клое предлгата D&P, но на мен той ми идва тежък за лятото. Розите на Клое ги имат Рефан и никак не са лоши. Друг бюджетен вариант, който много прилича на тях, но не е имитация е ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html - много е приятен, но да те предупредя, че и двата не са от най-трайните;
Заг Зодиак имат имитация на Chloe Love Story, която не съм пробвала, защото в Бургас не я заредиха, но предполагам, че ще е добра.

# 667
  • Мнения: 1 167
Сега вече ми се изясни малко повече  Simple Smile По принцип парфюмите на Роберто Кавали са достатъчно силни и трайни, дори и летните, стига да си харесаш. Новият: http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Paradiso-28609.html е летен и доста траен, но е скъпичък все още, може да го тестваш в парфюмерия, за да добиеш представа; Just Cavalli Roberto Cavalli - оригинала вече не е с много висока цена, има и имитации, мисля, че най-добрата, която съм пробвала е на D&P; летен е, определено се усеща и е траен, само че в него има тиаре и то с много ясно изразено присъствие, така че трябва да харесваш аромата му, за да ти допадне...иначе отговаря на всичките ти критерии Simple Smile И аз обожавам Трусарди Дона, но също я нося през пролетта и есента, за сега вече не става.
Относно Клоетата - всички имат имитации. Най-добрият вариант на класическия Клое предлгата D&P, но на мен той ми идва тежък за лятото. Розите на Клое ги имат Рефан и никак не са лоши. Друг бюджетен вариант, който много прилича на тях, но не е имитация е ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html - много е приятен, но да те предупредя, че и двата не са от най-трайните;
Заг Зодиак имат имитация на Chloe Love Story, която не съм пробвала, защото в Бургас не я заредиха, но предполагам, че ще е добра.



Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор!   bouquet
Ще се почудя още малко, то може и да свърши лятото до тогава  Mr. Green  ooooh!

# 668
  • Мнения: 4 076
Ако розите на Клое,които обсъждате,са chloe signature,наистина започва да става горещо за тях.Аз още ги нося,но съм пристрастена Simple SmileДа му мислят околните.
Вариантът им при D&P е максимално близко до оригинала,който познавам отлично.Проблемът е,че с времето трайността на имитацията намалява.Т.е.ако няма да го пръскаш сега,не го купувай,а през есента,когато се предвижда да го ползваш.Въпреки,че интензивността му леко намаля,е категорично разпознаваем.
Докато Рефанските имитации освен,че ми отслабват,започват да миришат еднакво.Имах три и подарих двете,преди съвсем да са изветряли.

На Пол Смит розата я има в парфюмериите,добре е да се душне.Аз бях разочарована-тънка,безплътна,скучна,докато Клое е роза-убиец за масово поразяване.Въпрос на вкус.Клоето е мразено от мъжа ми и всичките ми приятелки.

# 669
# 670
  • Мнения: 4 076
Тези не съм ги мирисала,ти познаваш ли ги?Приличат ми по описание на поредното изкушение.
Аз имах зеления,но не ми хареса-някакъв лимон,нещо прашно усещах в него,-и го подарих.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 1 442
Искам да Ви попитам за дезодорантите на Рефан- каква е разликата между парфюма и дезодоранта. Шишето, което колежка ми показа е с консистенция на течност.

# 672
  • Мнения: 813
Трудно се докарва лятна роза в оригинал камо ли в имитация Grinning Тези рози на Клое по-новите ги мирисах преди време приятни са , нищо особено но не са и накъртващи   не е зле да се пробват сега. Не харесвам обаче Клое като цяло иначе съм розолюбителка Grinning Лошото е че в жегата дори в началото розата да е приятна после може да избие на задушливо или на мускал и не е много приятно за околните.

Срам не срам отидох в един централен Рефан с мое 10 мл шише не ми се искат по-големи разфасовки. Попитах ,ами напълниха ми го момичетата, сложих му и 10 капки Grinning Намерих си лекия тамян който търсех цяла зима и изпробвах какви ли не аромати и нишови  Simple Smile
037- ESCENTRIK MOLECULES 2
Началото за мен е лек църковен тамян нищо друго не усещам. Не познавам оригинала за който казват че не мирише на нищо. Ясно е че това ще е нетрайно ,но е много приятно.

simpathy, къде си, ти като какъв аромат го усещаш?  Simple Smileимаш го , нали newsm78

# 673
  • Мнения: 1 339
Първо искам да споделя, че съм напълно съгласна с мнението на KDS, че версията нa Just Cavalli на D&P  е много добра. Имам опит с оригинала, а техния съм го тествала неколкократно.

Има много добри отзиви за версията на Chloe Love на D&P и Bargello.

Аз сега съм се запалила по Chloe See (червеното)...има го на Заг Зодиак, но не съм стигнала да го тествам. Има го и от имитациите на Камко, които са по 125мл...стори ми се близък до оригинала, но не съм убедена за трайността.

Вчера точно тествах в Бюти зоната Chloe Rose, определено мога да кажа, че Рефанската версия е съвсем близка като аромат. И като трайност е добра.

Тествах и Neroli Portofino- Tom Ford и за него мога да кажа, че Рефанската версия много се доближава като аромат.

А за класическото Chloe на D&P съм писала многократно, че е ненадминато като трайност и близост до оригинала. А това, че трябва да се пръска веднага е много относително...Аз имам парфюми на D&P отворени преди повече от две години...А също така ми се е случвало да си взема един и същ аромат и втория път беше доста по-слаб и определено по-нетраен, така че явно зависи от нещо друго.



# 674
  • Мнения: 813

Тествах и Neroli Portofino- Tom Ford и за него мога да кажа, че Рефанската версия много се доближава като аромат.

И какво е като аромат аз го поисках за тест , но го нямат и то на място където винаги намирам всичко Rolling Eyes свеж ли е, цитрус ли е Simple Smile Ще го търся на други места.

Общи условия

Активация на акаунт