Сполучливи имитации на маркови парфюми - 7

  • 153 844
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 618
Привет от мен, вчера в един ДМ имаше разни промоционални парфюми на La Rive, случайно посегнах към един червен с надпис Cashmere и си пръснах. Неочаквано се оказа много хубав аромат, който дълго време след това си миришех на китката. Много ме заинтригува и все за него си мислех и днес реших да проверя в нета на какво е имитация. Мислех, че е нещо на Диор заради червения флакон, но се оказа, ако е вярно, че имитира Прада Кенди... Аз не съм мирисалата Прадата, но имитацията въобще не я намирам за 'кенди', а по-скоро кадифена, малко стипчива миризма. Ами само мога да си представям оригинала колко е хубав Crazy Мисля да ида пак да го помириша за да си затвърдя мнението.

# 676
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 730
Привет от мен, вчера в един ДМ имаше разни промоционални парфюми на La Rive, случайно посегнах към един червен с надпис Cashmere и си пръснах. Неочаквано се оказа много хубав аромат, който дълго време след това си миришех на китката. Много ме заинтригува и все за него си мислех и днес реших да проверя в нета на какво е имитация. Мислех, че е нещо на Диор заради червения флакон, но се оказа, ако е вярно, че имитира Прада Кенди... Аз не съм мирисалата Прадата, но имитацията въобще не я намирам за 'кенди', а по-скоро кадифена, малко стипчива миризма. Ами само мога да си представям оригинала колко е хубав Crazy Мисля да ида пак да го помириша за да си затвърдя мнението.

Кендито е сладко, карамелено по спомен. Да не е било имитация на Cartier Delices?
http://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Delices-308.html

# 677
  • Мнения: 1 339
Привет от мен, вчера в един ДМ имаше разни промоционални парфюми на La Rive, случайно посегнах към един червен с надпис Cashmere и си пръснах. Неочаквано се оказа много хубав аромат, който дълго време след това си миришех на китката. Много ме заинтригува и все за него си мислех и днес реших да проверя в нета на какво е имитация. Мислех, че е нещо на Диор заради червения флакон, но се оказа, ако е вярно, че имитира Прада Кенди... Аз не съм мирисалата Прадата, но имитацията въобще не я намирам за 'кенди', а по-скоро кадифена, малко стипчива миризма. Ами само мога да си представям оригинала колко е хубав Crazy Мисля да ида пак да го помириша за да си затвърдя мнението.

Candy- Prada, ако наистина имитират него има страхотна и много близка до оригинала версия на D&P.

# 678
  • Мнения: 1 339

Тествах и Neroli Portofino- Tom Ford и за него мога да кажа, че Рефанската версия много се доближава като аромат.

И какво е като аромат аз го поисках за тест , но го нямат и то на място където винаги намирам всичко Rolling Eyes свеж ли е, цитрус ли е Simple Smile Ще го търся на други места.

Аз имам тестерче малко и от Рефан на аромата и наистина е доста близък.

Много е специфичен и ми е трудно да го определя. Доста по-различен от другите на Том Форд, които съм мирисала. Има нещо сапунено и същевременно остро в него...не е сладникъв, напомня и на мъжки парфюм. Наситен аромат е, развива се интересно.

# 679
  • Мнения: 813
 allforone, много ти благодаря  Hug Hug

# 680
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 618
Привет от мен, вчера в един ДМ имаше разни промоционални парфюми на La Rive, случайно посегнах към един червен с надпис Cashmere и си пръснах. Неочаквано се оказа много хубав аромат, който дълго време след това си миришех на китката. Много ме заинтригува и все за него си мислех и днес реших да проверя в нета на какво е имитация. Мислех, че е нещо на Диор заради червения флакон, но се оказа, ако е вярно, че имитира Прада Кенди... Аз не съм мирисалата Прадата, но имитацията въобще не я намирам за 'кенди', а по-скоро кадифена, малко стипчива миризма. Ами само мога да си представям оригинала колко е хубав Crazy Мисля да ида пак да го помириша за да си затвърдя мнението.

Кендито е сладко, карамелено по спомен. Да не е било имитация на Cartier Delices?
http://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Delices-308.html
Има логика и да е Делис, заради подобието на флакона и черешите в състава, знам ли... Определено не беше карамелен и много сладък.

allforone, мерси, аз по-принцип не съм търсила имитация на Кенди, но ще имам предвид занапред.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 883

Тествах и Neroli Portofino- Tom Ford и за него мога да кажа, че Рефанската версия много се доближава като аромат.

И какво е като аромат аз го поисках за тест , но го нямат и то на място където винаги намирам всичко Rolling Eyes свеж ли е, цитрус ли е Simple Smile Ще го търся на други места.
И аз имам опит с  Neroli Portofino от Рефан. Първо го пробвах през зимата и реших да го оставя за лятото. Наскоро си го купих. Ароматът за мен е много, много нероли. Води се унисекс, но според мен е по-скоро към мъжката страна. Отначало е доста остър и сапунен, когато беше студено даже ми миришеше на крем за бръснене или сапун. Сега в топлото време е много по-приемлив и когато постои върху кожата започва леко да сладни, но си остава цитрусов до край, поне според моя нос Simple Smile Прилича ми на Неролито на L`Erbolario, но мисля, че е по-остър и по-траен от него. Не съм мирисала оригинала, затова не мога да дам мнение дали се доближава. Мисля, че ще става за носене в големите жеги Simple Smile

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 883
Allforone, аз съм пробвала See by Chloe на Заг - отврат, отврат, отврат....много зле, както Donna Trusardi. И в двете /както и в някои други на Заг/ имаше много остра, гадна нотка. Може и да са били развалени, продължава да ми се върти тази мисъл из главата  Laughing , така че най-добре пробвай  Peace

# 683
  • Мнения: 813
KDS  Hugстрахотно описание, благодаря точно сапуна няма да ми хареса мисля, но набарам ли го ще го пробвам задължително на кожа.
 За Заг Зодиак не помня дали писах или се канех да пиша- усетих обща нотка в тях. В началото помислих че си приумявам защото имах преди време Ботега Венета а после взех Тосканската кожа ТФ. Те все пак имат нещо общо като аромати-кожата. Обаче завчера ходих да тествам Портофино на Диор от круизната и бам-същата нотка в края. Та бях ги харесала точно тези като аромати но спирам да ги тествам и купувам. Не са развалени според мен-такива са си. Сигурно имат и попадения дълъг им е списъка. Rolling Eyes

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 883
Точно на Розите имат имитация само Рефан и е добра според мен. Allforone също е споделила, че е близка до оригинала. Ако ти харесва парфюма, задължително я пробвай. Розата на Пол Смит е около 30 лв. за 100 мл. тестер и е много приятна, защото в нея има и зелен чай. Доста прилича на аромата на Клое. Други бюджетни варианти, които наскоро открих благодарение на пишещите в другия форум, са едни арабски парфюми, марката е Rasasi. Цените им са добри /повечето около 30 лв./, доста са трайни и по-голямата част от тях приличат на аромати от известни марки, но не са пълни копия. Вече имам няколко и не мога да се оплача от нито един  Laughing
L`Erbolario имат хубави неща и в момента всичко е с намаление 20%, може да поразгледаш. От тях любимци ми са Маковете http://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Papavero-Soave-14004.html , http://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Fiore-dell-Onda-11237.html и http://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Hedera-17149.html#.

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 883
KDS  Hugстрахотно описание, благодаря точно сапуна няма да ми хареса мисля, но набарам ли го ще го пробвам задължително на кожа.
 За Заг Зодиак не помня дали писах или се канех да пиша- усетих обща нотка в тях. В началото помислих че си приумявам защото имах преди време Ботега Венета а после взех Тосканската кожа ТФ. Те все пак имат нещо общо като аромати-кожата. Обаче завчера ходих да тествам Портофино на Диор от круизната и бам-същата нотка в края. Та бях ги харесала точно тези като аромати но спирам да ги тествам и купувам. Не са развалени според мен-такива са си. Сигурно имат и попадения дълъг им е списъка. Rolling Eyes
Да, Ботега Венета и Тосканската кожа имат доста общо във версията на Заг, но за тях не мога да споря, защото в нашия град няма къде да тествам оригинал нито на единия, нито на другия Simple Smile А това Портофино нещо ново ли е? В местния магазин на Заг го няма /няма и да го има/  Laughing...те тук и Тосканската кожа не заредиха /имаха само тестер/, нито Chloe Love Story...явно не ги имат за достатъчно масови. Момичето ми каза, че Ботегата въобще не вървяла Simple Smile
А иначе тук, във форума, има много доволни от Покривните градини на Ерме. Съфорумки, които имат оригинала, бяха писали, че версията е много, много добра. На мен също ми харесва за лятото, като изключим факта, че според моя нос няма никакво развитие. Направо отива в базата и пак има някаква леко дразнеща нотка, ама то с всички имитации почти е така, особено през лятото  Laughing Иначе е траен, даже доста. За цената си е много добре  Wink

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 883
Raznejena, на мен 037- ESCENTRIK MOLECULES 2 ми мирише на някакви дървесни нотки, но малко по-странни  Laughing Не познавам оригинала и нямам идея до колко се доближава.  Peace

# 687
  • Мнения: 813
Значи тези рози на Клое които са 333 на рефан ще ги пробвам пак Simple Smile
Ботега и Тосканската са близки , но не чак толкова. Втория има малини и кожа, а Ботегата е по-скоро велур и някакви цветя. Тук аз говорих за остатъчната обща нотка която няма как да е една и съща знам оригиналите от тестване в магазин де не съм ги носила активно. Ботегата всъщност съм я носила от отливка. При всички случаи за цената си от Заг биват особено ако човек не познава оригинала GrinningПък и да го познава -пак стават. Това на Диор за което говорих е ето това
http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Cruise-Collect … rtofino-3291.html
То в началото много прилича на оригинала ама после нещо не ми хареса може и до моята кожа да е незнам.
 037- ESCENTRIK MOLECULES 2 -засега нищо дървесно не усещам а обичам, но навън активно не съм го разнасяла, а и не познавам оригинала и нямам и желание да се запознавам този не е лош хич за цената си , но е много лек и тих , иска си проба на кожа , на мен зимата също ми се стори странен Grinning

А коя имитация на Terre d'Hermes е най-сполучлива искам да го купя за лятото.  newsm78

# 688
  • Мнения: 1 339
Значи тези рози на Клое които са 333 на рефан ще ги пробвам пак Simple Smile
Ботега и Тосканската са близки , но не чак толкова. Втория има малини и кожа, а Ботегата е по-скоро велур и някакви цветя. Тук аз говорих за остатъчната обща нотка която няма как да е една и съща знам оригиналите от тестване в магазин де не съм ги носила активно. Ботегата всъщност съм я носила от отливка. При всички случаи за цената си от Заг биват особено ако човек не познава оригинала GrinningПък и да го познава -пак стават. Това на Диор за което говорих е ето това
http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Cruise-Collect … rtofino-3291.html
То в началото много прилича на оригинала ама после нещо не ми хареса може и до моята кожа да е незнам.
 037- ESCENTRIK MOLECULES 2 -засега нищо дървесно не усещам а обичам, но навън активно не съм го разнасяла, а и не познавам оригинала и нямам и желание да се запознавам този не е лош хич за цената си , но е много лек и тих , иска си проба на кожа , на мен зимата също ми се стори странен Grinning

А коя имитация на Terre d'Hermes е най-сполучлива искам да го купя за лятото.  newsm78

Става въпрос предполагам за мъжкия (то не знам дали има дамски)...категорично най-добрата версия е тази на D&P. Изключително траен и близък до оригинала. Единият ми син си го взима вече трети път от тях, няма да ви казвам как мирише. Той ползваше преди оригинала и имам странична база за сравнение. Отделно и един служител в офиса ни си го взе по моя препоръка и се носи на два метра след него.

# 689
  • Мнения: 1 339
KDS, благодаря ти за отзива за Chloe See на Заг. Не съм била с големи очаквания от тях...

Моля те, като имаш възможност и желание сподели за парфюмите на Rassasi- кои имаш, с какви впечатления си от всеки един и до кои оригинали се доближават.

Ще ми бъде много интересно да прочета мнението ти. Аз имам подарък Blue Lady-Rasasi, който имитира Amarige-Givenchy. Eдна приятелка ми го е купила от Елитис в Халите, там комплекта парфюм и дезодорант са около 20-21лв. Ти откъде ги купуваш.

Скоро ще пиша отзив за тази си придобивка, защото искам да го разнося поне още веднъж. Винаги пиша отзивите си тук, поне след две-три ''носения'' на парфюма, за да бъда максимално обективна.

Ноо...впечатленията ми от първата проба са добри.

П.С. в Елитис-Халите, София няма друго на Rassasi.

Общи условия

Активация на акаунт