Сполучливи имитации на маркови парфюми - 7

  • 153 748
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 883
Venel82, ето какво ти предлагам да пробваш като летни предложения от фирмите за имитация:
От Рефан: 174. AQUA WOMAN/ ROCHAS / акватичен е, отива към унисекс за мен, доста се усеща/
132. AQUA/ MISSONI /прилича на Би Дилишъс на Дона Карън, поне за мен/
331. THE BEAT/ BURBERRY /много свеж, има зелен чай/
334- MY BURBERRY/ BURBERRY / този не е летен, но е много добре направен и много траен, силно изразена роза плюс други неща/
326- DOLCE/ DOLCE & GABANNA  /слаба работа, но е свеж, може да ти хареса; имат го и Заг и тяхната версия може би е една идея по-добра/;
035- INCANTO SHINE/ SALVATORE FERRAGAMO  /свеж, различава се от оригинала, но на мен ми харесва повече от него и е по-траен/;
036 - не знам защо го нямаме в списъка - Ange Ou Demon Le Secret Givenchy /зелен чай с цитрус и червени плодове, много приятен, но не е особено траен/;
195. I LOVE LOVE/ MOSCINO - цитруси, прилича ми на Лайт Блу, но с повече грейпфрут;
Рефан имат и 102. VERSENSE/ VERSACE, но на мен ми избива нещо гадно в топлото време Simple Smile
От фирма Заг Зодиак:
Покривните градини на Ерме
Долче на Долче и Габана
Черешките на Ескада /много е сладък обаче, може би няма да ти хареса/
Магнетизъм на Ескада /също много сладък, но за мен е добър/
Chloe Love Story, за който писахме по-нагоре
Може би имат и други подходящи, но не се сещам, защото не съм тествала всичко от Заг Зодиак, в нашия град няма пълната гама.
Фирма D&P правят много добри и трайни имитации, но повечето техни парфюми, които познавам и харесвам не са подходящи за лятото. Това, което може да ти хареса е Just на Кавали, за който говорихме по-горе. Наскоро си взех тяхна версия на DKNY, ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Women-504.html, много приятен и цитрусов, с някакъв намек за зеленчук / прочетох в пирамидата после, че има доматени листа Simple Smile /, след първия час се променя и вече не е цитрусов. Не е лош, харесва ми, но нямам идея дали е близък до оригинала. Някой може да сподели, ако го е ползвал  Peace

# 691
  • Мнения: 1 339
KDS, колко е трайността на Рефанския Neroli Portofino при теб?

Да спомена, че тези дни понеже ми се наложи да ходя често служебно в един МОЛ (аз не ги обичам попринцип) и все се отбивах до Бюти зоната.

Тествах Violet orchid- T. Ford и White Patchouli- T. Ford. И двата ми харесаха, но след два часа на ръката ми нямаше никой...Аз имам информация и свое мнение колко са качествени продуктите в Бюти зоните и как са измешани оригинали с много добри копия на оригинали, но това е друга тема...

See Chloe се задържа около три часа на китката ми.

А Neroli Portofino- T. Ford излезе най-траен- около 5 часа плътно се усещаше.

Пробвах и върху блотер Jasmin Rоuge- T. Ford и се учудих приятно версията, която имах на Джодекс колко е била близка до оригинала...но отдавна я изпръсках...

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 883

Ботега и Тосканската са близки , но не чак толкова. Втория има малини и кожа, а Ботегата е по-скоро велур и някакви цветя. Тук аз говорих за остатъчната обща нотка която няма как да е една и съща знам оригиналите от тестване в магазин де не съм ги носила активно.
 037- ESCENTRIK MOLECULES 2 -засега нищо дървесно не усещам а обичам, но навън активно не съм го разнасяла, а и не познавам оригинала и нямам и желание да се запознавам този не е лош хич за цената си , но е много лек и тих , иска си проба на кожа , на мен зимата също ми се стори странен Grinning

  newsm78
И аз остатъчната обща имах впредвид, която не вярвам да е една и съща, въпреки че не съм пробвала оригиналите Simple Smile
Честно казано, Молекулите съм ги забравила от зимата, защото ги бях оставила за лятото, така че май сега е момента да ги пробвам пак...и ще пиша Simple Smile

# 693
  • Мнения: 1 339
KDS, тази DKNY на D&P си я взе една позната, която има оригинала и каза, че намира съвсем малка разлика в аромата при развитието. Като трайност версията на D&P за нея е малко по-трайна.

Същата приятелка обаче не е доволна от Funny- Moscino на D&P. Казва, че е траен, но доста разминат от оригинала и с коренно различно развитие.

И на мен Aqua-Missoni на Рефан винаги ми напомня на Be delicious, но определено ми харесва много повече. Взимала съм си го за мен за лятото и съм оставала доволна. Траен е.

# 694
  • Мнения: 1 339
D&P скоро щели да пуснат три нови аромата...

My Burberry- Burberry

Manifesto- YSL

Jimmy Choo.

Като разбера, че ги имат, ще ви напиша специално, но продавачката ми каза, че ги очакват с новото зареждане.

# 695
  • Мнения: 1 339
Аз за лятото принципно от Рефан винаги препоръчвам при подобни запитвания Aqua woman- Rochas...Доста се харесва, много е траен и интересен и същевременно не е масов.

А за себе си и лято, и зима Escape- Calvin Klein ми се развива страхотно и ми допада и за двата сезона...Това е единственият парфюм, който толкова добре го усещам и в топло и студено време...разбира се развитието му се различава. И преди съм писала- това е моето лично най-голямо попадение от Рефан- изключителна трайност и близост до оригинала, след него постава Euphoria-Calvin Klein От техните, като Рефанската версия, дори повече ми допада от оригинала.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 883
Allforone, Рефанския Нероли Портофино е достатъчно траен на моята кожа, която е суха и не задържа много, около 5 часа по спомен /носила съм го само два пъти засега/. В нашата Бюти Зона съм виждала само три аромата на Том Форд, поне такъв спомен имам - Черната орхидея, Кадифената орхидея и Бяло пачули. Не съм ги тествала скоро, но мненията във Фрагрантика относно ароматите на Том Форд, са, че не всички са със забележителна трайност по принцип Simple Smile
Между другото пробвах версия на Расаси на Черната орхидея, но никак не е бюджетна: http://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/La-Yuqawam-Femme-19669.html. Може да се поръча от тук: http://www.enzo.bg/rasasi/la-yuqawam-parfjumna-voda-za-zheni/. Парфюмът не е абсолютно копие на оригинала, но е много, много добър и с високо качество, поне според мен. Заслужава си инвестицията за тези, които си купуват оригиналния. Четох, че мъжката му половинка е близък до Тосканската кожа на Том Форд: http://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/La-Yuqawam-Homme-19668.html  Peace

# 697
  • Мнения: 1 339
Allforone, Рефанския Нероли Портофино е достатъчно траен на моята кожа, която е суха и не задържа много, около 5 часа по спомен /носила съм го само два пъти засега/. В нашата Бюти Зона съм виждала само три аромата на Том Форд, поне такъв спомен имам - Черната орхидея, Кадифената орхидея и Бяло пачули. Не съм ги тествала скоро, но мненията във Фрагрантика относно ароматите на Том Форд, са, че не всички са със забележителна трайност по принцип Simple Smile
Между другото пробвах версия на Расаси на Черната орхидея, но никак не е бюджетна: http://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/La-Yuqawam-Femme-19669.html. Може да се поръча от тук: http://www.enzo.bg/rasasi/la-yuqawam-parfjumna-voda-za-zheni/. Парфюмът не е абсолютно копие на оригинала, но е много, много добър и с високо качество, поне според мен. Заслужава си инвестицията за тези, които си купуват оригиналния. Четох, че мъжката му половинка е близък до Тосканската кожа на Том Форд: http://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/La-Yuqawam-Homme-19668.html  Peace

  bouquet

Благодаря ти много за информацията!!!

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 883
D&P скоро щели да пуснат три нови аромата...

My Burberry- Burberry

Manifesto- YSL

Jimmy Choo.

Като разбера, че ги имат, ще ви напиша специално, но продавачката ми каза, че ги очакват с новото зареждане.
И на мен ми каза собственичката на магазина в Бургас за тези новите. Вчера даже минах, но все още ги нямаше. Каза ми да отида днес, защото ще ги получи със сигурност, но днес нямам възможност. Лошото е, че и трите са аромати за хладно време според мен. Сигурно само ще ги пробвам и ще пиша. D&P винаги изостават с новостите, за съжаление, но пък имат добри попадения  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 339
D&P скоро щели да пуснат три нови аромата...

My Burberry- Burberry

Manifesto- YSL

Jimmy Choo.

Като разбера, че ги имат, ще ви напиша специално, но продавачката ми каза, че ги очакват с новото зареждане.
И на мен ми каза собственичката на магазина в Бургас за тези новите. Вчера даже минах, но все още ги нямаше. Каза ми да отида днес, защото ще ги получи със сигурност, но днес нямам възможност. Лошото е, че и трите са аромати за хладно време според мен. Сигурно само ще ги пробвам и ще пиша. D&P винаги изостават с новостите, за съжаление, но пък имат добри попадения  Simple Smile

D&P изобщо не се водят от това, което излизат като нови парфюми, може би последното приятно изключение беше Армани Си. Често нови при тях са аромати, които са излязли преди години...Но за сметка на това за мен са най-качествените реплики в БГ.

Докато при Рефан, може винаги в новите им попълнения да се очаква да има от най-новото от световен мащаб.

# 700
  • София
  • Мнения: 2 512
Трудно се докарва лятна роза в оригинал камо ли в имитация Grinning Тези рози на Клое по-новите ги мирисах преди време приятни са , нищо особено но не са и накъртващи   не е зле да се пробват сега. Не харесвам обаче Клое като цяло иначе съм розолюбителка Grinning Лошото е че в жегата дори в началото розата да е приятна после може да избие на задушливо или на мускал и не е много приятно за околните.

Срам не срам отидох в един централен Рефан с мое 10 мл шише не ми се искат по-големи разфасовки. Попитах ,ами напълниха ми го момичетата, сложих му и 10 капки Grinning Намерих си лекия тамян който търсех цяла зима и изпробвах какви ли не аромати и нишови  Simple Smile
037- ESCENTRIK MOLECULES 2
Началото за мен е лек църковен тамян нищо друго не усещам. Не познавам оригинала за който казват че не мирише на нищо. Ясно е че това ще е нетрайно ,но е много приятно.

simpathy, къде си, ти като какъв аромат го усещаш?  Simple Smileимаш го , нали newsm78
Имам рефанските молекули, за които писах, че ми се иска да са много по-трайно отколкото ми се струват, че са Simple Smile Затова бяха размислите и дилемите ми за капки  Laughing Усещам и аз една остра цитрусова нота с полъх на тамян в началото и след това много хубав лек облак, който ми действа много "Зен", както каза една моя мила дружка-съфорумка  Heart Eyes Чудех се да си поръчам оригиналните молекули, но всички казват, че са също нетрайни и не си струва толкова голяма инвестиция. Така че ще си нося една 30-ка с рефанския 037 и ще се поливам от време на време  Laughing
Много хубава имитация на Terre d'Hermes има SanSiro, обаче в София нямат магазини.

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 21:24 от sympathy

# 701
  • BG-DE
  • Мнения: 5 091
Привет от мен, вчера в един ДМ имаше разни промоционални парфюми на La Rive, случайно посегнах към един червен с надпис Cashmere и си пръснах. Неочаквано се оказа много хубав аромат, който дълго време след това си миришех на китката. Много ме заинтригува и все за него си мислех и днес реших да проверя в нета на какво е имитация. Мислех, че е нещо на Диор заради червения флакон, но се оказа, ако е вярно, че имитира Прада Кенди... Аз не съм мирисалата Прадата, но имитацията въобще не я намирам за 'кенди', а по-скоро кадифена, малко стипчива миризма. Ами само мога да си представям оригинала колко е хубав Crazy Мисля да ида пак да го помириша за да си затвърдя мнението.

Имах този Кашмир на Ла Рив и дълго време се чудех на какво ми напомня докато не ми подариха Прада Кенди и тогава  doh изведнъж стоплих  Laughing Сам по себе си ароматът е чудесен но ми е малко тежък за този сезон, като имитация е на Кендито, според мен, е горе-долу сполучлив  Peace

# 702
  • Мнения: 1 166
Аууу, момичета, много сте изписали за един ден  Laughing Вчера през деня нямах възможност да пиша, привечер само ви прочетох отгоре-отгоре, но сега мога спокойно да отговоря.

KDS много благодаря, че толкова време си ми отделила и си ми дала толкова много идеи. Записала съм си тези, които не познавам и днес отивам на тест  Hug Mr. Green The beat го имам в оригинал, макар че напоследък ме дразнеше и го харизах на майка ми. Идва ми нещо тежък за сега, My Burberry е много хубав, но и той така, I love love Moschino го познавам в оригинал – не се бях сетила за него, Versense на Versace съм изпръскала две бутилки от по 100 мл оригинал и честно казано май това е единственият парфюм, който не ме дразни лятото, а е много траен (при мен поне). На Заг бих искала да ги тествам, но не знам къде в София. Единият магазин (в центъра) не го намерих веднъж, а другият ми е твърде далече. Иначе съм имала в оригинал Магнетизъм на Ескада преди години и честно казано не знам защо го определят като летен (не само ти). Много е хубав, но е бая тежичък, поне за мен де  Naughty

Ще пробвам задължително този Аква Роша, защото ме заинтригувахте двете с allforone.

За D&P знам, че са хубави, защото тук от БГ не съм купувала (спира ме голямата разфасовка и притеснението, че няма да ми хареса после парфюмът), но приятелка ми беше донесла преди няколко години от Турция и с голям кеф си го изпръсках – беше траен и нямаше онази нотка, типична за Рефан.

KDS, имаш ли представа докога в Елболарио има 20% намаление? И дали освен тези, които ми предлагаш, имаш представа от Липата им? Едно време имах една учителка, която носеше много хубав парфюм. След време пак го бях подушвала от разни жени и винаги съм го свързвала с ухание на липа. Надали е бил точно този, защото аз съм била ученичка преди хиляда години, но във всеки случай искам да пробвам този аромат...  Crazy

Allforone, аз също съм чувала и съм склонна да го вярвам, че далеч не всички продукти, предлагани в Бюти зоната, са оригинални.

Но момичета, да ви се похваля, че почти съм сигурна, че намерих един летен, който да ми харесва и може би ще го взема. Вчера тествах, именно в БЗ, Bvlgari Mon Jasmin Noir L`eau Exquise и се влюбих. Не знам само дали ще е траен... LilaC, пак пробвах и розите на Клое – ми да ти/ви кажа, разочаровах се, направо китката ми миришеше на нещо средно между мускал (както пише raznejena) и влажни кърпички. Обаче е траен пък и на теб може да ти хареса, така че пробвай.  

Allforone, благодаря за инфото за Манифесто на ИСЛ, ще чакам с нетърпение да излезе и да го пробвам, защото ми е много любим.

Може би малко хаотично пиша, извинете ме, но толкова много неща сте ми отговорили и коментирали, та не искам да забравя да спомена някого.

Хайде, надигам се, че днес имам малко работа до обяд и след това заминавам към Рефан  Mr. Green Хубав и успешен ден на всички!  Hug

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 07:19 от Venel82

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 883
Venel82, Магнетизъм на Ескада наистина не е летен и за мен, носих го няколко пъти през зимата и ранната пролет, когато беше студено. Ще става и за есента. Споменах го като малкото от тези на Заг Зодиак, които са ми харесали.
L`Erbolario имат намаление на всичко до края на месеца. Липовата сянка е включена, така че задължително я пробвай! Аз даже я тествам в момента в къщи, защото ми дадоха нейн тестер последния път, че й се чудя Simple Smile Напомня ми на нещо типично италианско, има нотки от някакъв парфюм на Булгари, който съм имала, но не мога да се сетя Simple Smile Друг много освежаващ за лятото от техните е Hedera L`Erbolario. Може да пробваш също Accordo Arancio L`Erbolario /портокалов акорд/, Primaverde L`Erbolario и Te Bianco L`Erbolario /бял чай/. По-моно аромати са, но са много приятни. Хедерата и Липовата сянка определено ти ги препоръчвам.
Mon Jasmin Noir L'Eau Exquise Bvlgari е много хубав парфюм, на който се каня отдавна, но така и не съм купила. Подходящ е за сега по моя нос. В нета също го продават на по-ниска цена от Бюти зоните и Дъглас, на пак не е от най-бюджетните, както всички Булгарита Simple Smile
Казват, че Chance Eau Fraiche Chanel е в една група с Версенс, който ти харесваш. Заг Зодиак имат негова имитация, но честно казано, не вярвам да са я докарали, не съм я пробвала. Имитацията на Версенс от Рефан също не ми харесва, но ще чакам ти да споделиш, защото ползваш оригинала, а аз не Simple Smile
Вчера пропуснах да ти предложа и ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Lacroix/Bazar-356.html. Много хубав, бюджетен парфюм, цитруси с цветя и още нещо Simple Smile Правен е от  Jean-Claude Ellena, който създава ароматите на Hermes и почеркът му си личи. Продава се в нета.
Друг мой любимец за всички сезони, включително и лятото е http://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Amethyst-1835.html - трябва да обичаш обаче лилави аромати и горски плодове Simple Smile Много реалистични летни горски плодове, които после се променят, но ароматът продължава да е интересен до край. Освен това е много траен, поне при мен. 100 мл. тестер в нета е 40-50 лв. В София мисля, че има къде да се пробват ароматите на Лалик, но нямам идея къде точно. Simple Smile
И последно за Рефан пропуснах да пиша да пробваш 037 Ексцентричните молекули, за които говорихме по-нагоре, както и Императрицата на Долче и Габана /той е много предпочитан през лятото/.

# 704
  • BG-DE
  • Мнения: 5 091
Вчера бях в Л`Ерболарио в МОЛ България и ми казаха, че намалението е до 24.05.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт