Примерна схема за захранване - 34

  • 122 825
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 200
Мерси. А пъщърнак как давате-самостоятелно или смесен с друг зеленчук?
смесен с друг зеленчук

# 76
  • Мнения: 36
Благодаря Ви Simple Smile А с какво да въведа глутена?
Моята кукла хапва пащърнак, но чист. Опитах в комбинация с картоф,но не одобри Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 603
Алв, аз го въведох с овесена каша. Препоръчва се заради по-ниското съдържание на глутен. Подготвила съм ръжени ядки и ечемичена каша за след това.
Пащърнака го давам с други зеленчуци. Само веднъж дадох чист.

# 78
  • Мнения: 36
Мерси Звездичката Simple Smile Аз купих овес,но още му се чудя. А задължително ли е няколко последователни дни (както въвеждането на другите храни)- в смисъл да кажем 5 дни каша овес и после може да се редува с друга каша?

# 79
  • Мнения: 1 530
даваш си овеса 5 дни и ако искаш друга каша пак трябва да е глутенова, глутен се дава един месец нон стоп без прекъсване защото вероятността от реакция настъпва при натрупване

# 80
  • Мнения: 36
Везничка, мерси   bouquet

# 81
  • Мнения: 36
Звездичката, как ще приготвиш кашите от ръж и ечемик?

# 82
  • Мнения: 36
Момичета, имам още един въпрос, с риск да стана нахална  Embarassed като въвеждате глутена, може ли след два три дни да се въведе друга нова храна? И другото,което умувам в момента е дали като въвеждам месо да давам по малко всеки ден до получаване на нужното количество или през ден?

# 83
  • Мнения: 2 603
Алв, извинявай, че чак сега отговарям, пропуснала съм въпроса ти.
Вече приготвям кашата с ръжените ядки, то незнам колко е каша де. Накисвам ги от вечерта. После ги сварявам за няколко минути и оставям под капак за още малко. След което пасирам в блендера. Не е супер хомогенно, но и не държа. Сина ми си го хапва, смесено с плодово пюре или намачкан банан, пояснявам няма зъбки още.
А ечемичената я купих от биомагазина, финна консистенция е. Мога да я снимам да я покажа, ако има интерес. Иначе видях, че имаше и ечемичени ядки.

# 84
  • Мнения: 794
Момичета, имам още един въпрос, с риск да стана нахална  Embarassed като въвеждате глутена, може ли след два три дни да се въведе друга нова храна? И другото,което умувам в момента е дали като въвеждам месо да давам по малко всеки ден до получаване на нужното количество или през ден?
да, може. Точно така въведох някой друг плод и зеленчук, масло и сирене.
месо давах всеки ден, увеличавайки количеството. За 3 дни достигнах 15 грама.

# 85
  • Мнения: 36
Алв, извинявай, че чак сега отговарям, пропуснала съм въпроса ти.
Вече приготвям кашата с ръжените ядки, то незнам колко е каша де. Накисвам ги от вечерта. После ги сварявам за няколко минути и оставям под капак за още малко. След което пасирам в блендера. Не е супер хомогенно, но и не държа. Сина ми си го хапва, смесено с плодово пюре или намачкан банан, пояснявам няма зъбки още.
А ечемичената я купих от биомагазина, финна консистенция е. Мога да я снимам да я покажа, ако има интерес. Иначе видях, че имаше и ечемичени ядки.
Благодаря   bouquet Сега започнах с овес и имам време да си набавя и ръж и ечемик.

Olech_ka  благодаря и на теб Simple Smile

# 86
  • Мнения: 604
Беба вече е на 6 месеца и до сега е яла тиква, морков картоф и карфиол. Купила съм пюре от тиквички и картофи, ама пише че съдържа ориз и рапично олио. Дали да й го дам? Броколи мога ли вече да давам, като начало смесени с тиква или морков? И какъв още зеленчук мога да давам сега, че само с моркови и тиква май й омръзна да се храни?!
И последен въпрос-вече започвам да давам голямо бурканче на хип 125 гр. Ама бебка  след това си иска още и пие около 120-140 мл АМ. Според педито ще й дойде много толкова ядене. А според вас? Благодаря.

# 87
  • Мнения: 965
Беба вече е на 6 месеца и до сега е яла тиква, морков картоф и карфиол. Купила съм пюре от тиквички и картофи, ама пише че съдържа ориз и рапично олио. Дали да й го дам? - с това пюре ще вкараш тиквичка и ориз заедно  Naughty

Броколи мога ли вече да давам, като начало смесени с тиква или морков? - аз брокол и карфиол дадох по-късно, защото са газообразуващи. Ако няма проблем с карфиола, що да не дадеш, като си ги почнала  Laughing

И какъв още зеленчук мога да давам сега, че само с моркови и тиква май й омръзна да се храни?! - зелена чушка, пащърнак, зелен боб след тях

И последен въпрос-вече започвам да давам голямо бурканче на хип 125 гр. Ама бебка  след това си иска още и пие около 120-140 мл АМ. Според педито ще й дойде много толкова ядене. А според вас?  - щом не повръща и иска, а после си огладнява и не е за сметка на млякото, не виждам защо педи иска да я вкара в някакви нейни норми  Crossing Arms За мен също е много /сравнявайки с моето/, но всяко дете е различно

Благодаря.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 230
Беба вече е на 6 месеца и до сега е яла тиква, морков картоф и карфиол. Купила съм пюре от тиквички и картофи, ама пише че съдържа ориз и рапично олио. Дали да й го дам? Броколи мога ли вече да давам, като начало смесени с тиква или морков? И какъв още зеленчук мога да давам сега, че само с моркови и тиква май й омръзна да се храни?!
И последен въпрос-вече започвам да давам голямо бурканче на хип 125 гр. Ама бебка  след това си иска още и пие около 120-140 мл АМ. Според педито ще й дойде много толкова ядене. А според вас? Благодаря.

Гени ти е дала хубави съвети. Само да допълня като идея - дай първо ориз с морковче примерно, за да въведеш ориза, а след това дай това пюре с тиквичката.  После вече комбинации всякакви и с картоф и с ориз и т.н.
Аз бих въвела скоро и месо, освен нови зеленчуци.

А за количеството, ами води се по бебето. Както стана вече ясно от постовете ми, моето бебе е ящно и сравнително малко след захранването му харесваше и изяждаше далеч по-големи количества от 125 гр. Просто внимавай да не преяжда, да има достатъчно мляко за деня и да си огладнява нормално за следващото хранене.Оттам нататък педито да си гледа работата. Защо някои хора очакват, че бебета са правени и растат по калъп не знам, особено пък педиатри. Ти като възрастен едва ли изяждаш същото количество каквото и всички останали възрастни на твоята възраст....

# 89
  • Мнения: 604
Малко тъп въпрос ама как да направя пюре от чушка? И всичките тези ли трянва да ги мешам с тиква/морков/картоф? За пъщърнала вече разбрах, ама фасула и чушката. Аз зеленчуци не ям многоо и сега ми е трудно да й разнообразявам менюто... а и се притеснявам да не се запече

Общи условия

Активация на акаунт