На море в Турция - тема 36

  • 86 386
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 152
Именно! Аз миналата година нямах време, защото нямах никакъв опит и бях прочела, че ако не платя до края на декември, цените щели да се вдигнат, места нямало да имааа и т.н.  После се оказа, че до април нямаше никакво поскъпване. Затова тази година изчакахме, цените февруари паднаха-не много, но все е нещо и имаше достатъчно места за избрания от нас хотел и предполагам , че ще има и до юли........тази година ще наблюдавам още по-добре и може и съвсем да се откажа от ранните записвания.

И ние така. Записвания до края на януари  и ние се записахме, после гледам до края на февруари-същата цена. Сега ще проверя през  март и ако цената пак се запази, значи това с ранните записвания понякога е "бошлаф". ShockedКакъв е смисълът тогава??????? newsm78

Да получиш предни места в автобуса  Laughing Майтапът настрана, но има хотели, които бързо се изчерпват. Ето Пашата в Мармарис например вече има дати, на които всичко е резервирано. Паломата в Кушадасъ също бързо се изчерпва.


Да и какво от това. Има хиляди други хотели и места. Турците непрекъснато строят нови  или купуват стари хотели, които реновират и стават прекрасни. Щом има ранни записвания трябва да има по-изгодна цена, т. е . нещо като промоция, която  цена после да стане нормална-ето в това аз виждам смисъл. Да си предвидлив и да си планираш разходите, да избереш изгодна почивка.

# 241
  • Мнения: 158
да си повторя въпроса, ако може - някакви отзиви ще ми дадете ли за фирма Аква тур?

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз да си побутна въпросчето:
Някой резервирал ли е почивка през румънският сайт directbooking.ro и имал ли е някакви проблеми ?  


Аз публикувах сайта, след като позната ми го препоръча. Досега е резервирала чрез него и всичко е било ок.

# 243
  • Мнения: 262
Виждам че се разгаря дискусията ЗА или ПРОТИВ Ранните записвания. Всеки има право да прецени дали да се възползва от записвания декември,януари,февруари или март или да изчака за юли или август ако е решил да почива примерно септември. По отношение на това не бих убеждавал никой,въпреки че съм фен на ранните записвания. Едно нещо обаче е много важно и мисля че повечето ще се съгласят с това. Колкото повече отлагате вземане на решение за резервация,прогресивно намалява шанса за избрания от Вас период да има свободни места в конкретен хотел или тези от Вас които предпочетат самолет рискуват да няма места в полета. А тези които ще пътуват с автобус могат само да се надяват да не бъдат на последни места ,защото вероятността да са там не е малка . Големите/за родните мащаби разбира се/ ТА в БГ ,работят с турски фирми-партньори по места. В Тези фирми е практика в началото на сезона да резервират определен брой стаи в хотелите,независимо кой курорт. И не е странно ако в една ТА няма места вече, а в друга все още има. Конкретен пример- Pasa Beach или Green Nature- Мармарис. така че риска Вашата Агенция да няма места в избрания от Вас хотел се засилва с течение на времето. Някои ще кажат, има десетки други хотели,даже стотици в които ще има места. И са прави,но само в този факт. Защото риска да не сте доволни от ,аз ги наричам анонимни хотели,е огромен. Проверените ,доказали се с обслужване и качествен туристически продукт не са чак толкова многобройни.  Ето остават само 3-4 дена до края на поредните Ранни Записвания и всеки взема решение за себе си. На тези от Вас които са решили да резервират някъде до края на месеца искрено пожелавам успех,на другите които ще оставят това за по-нататък желая късмет и вяра . Peace

# 244
  • София
  • Мнения: 1 849
плюс един глас и от мен за ранните записвания Peace.
Има доста големи разлики при по-скъпите хотели при ранните записвания.
Ако трябва с две думи да обобщя моите наблюдения.
При ранни записвания ще си позволите или по-висок клас хотел, или ще си позволите комфортно пътуване със самолет вместо двудневно лашкане с амортизирани автобуси.
Въобще и не коментирам факта, че добрите хотели се изчерпват още при ранни записвания. Това мисля всички го знаят Simple Smile.

# 245
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Хайде и аз да се похваля с резервация от 04.09 за Мармарис.Отново Simple Smile Хотела е Грийн нейчър.

# 246
  • Мнения: 35
плюс един глас и от мен за ранните записвания Peace.
Има доста големи разлики при по-скъпите хотели при ранните записвания.
Ако трябва с две думи да обобщя моите наблюдения.
При ранни записвания ще си позволите или по-висок клас хотел, или ще си позволите комфортно пътуване със самолет вместо двудневно лашкане с амортизирани автобуси.
Въобще и не коментирам факта, че добрите хотели се изчерпват още при ранни записвания. Това мисля всички го знаят Simple Smile.
roje22, тази година в кой турски курорт сте направили ранни записвания... Wink

# 247
  • Мнения: 5 459
Ние вече си имаме договор от Дорис за Паша бийч  Rolling Eyes. Само, че сега се чудя, дали мога да откажа застраховка отмяна на пътуване, че вече я поръчах  newsm78

# 248
  • София
  • Мнения: 1 849
плюс един глас и от мен за ранните записвания Peace.
Има доста големи разлики при по-скъпите хотели при ранните записвания.
Ако трябва с две думи да обобщя моите наблюдения.
При ранни записвания ще си позволите или по-висок клас хотел, или ще си позволите комфортно пътуване със самолет вместо двудневно лашкане с амортизирани автобуси.
Въобще и не коментирам факта, че добрите хотели се изчерпват още при ранни записвания. Това мисля всички го знаят Simple Smile.
roje22, тази година в кой турски курорт сте направили ранни записвания... Wink
За миналата година направихме резервация в Лонг бийч ресорт енд спа Simple Smile, за по-миналата 2013 година направихме резервация за Голдън ейдж Бодрум Simple Smile.
За съжаление тази година двете ранни резервации, които направих за море са за Абу Даби през март и Лазурният бряг през юли. Не остана време за Турция Sad

# 249
  • Мнения: 81
Моля да ме посъветвате, имах резервация и платена първа вноска, но днес ме уведомяват, че от хотела не са ни потвърдили резервацията и сега ни предлагат друг хотел, как да постъпя?

# 250
  • Мнения: 3 280
Моля да ме посъветвате, имах резервация и платена първа вноска, но днес ме уведомяват, че от хотела не са ни потвърдили резервацията и сега ни предлагат друг хотел, как да постъпя?
Как така сте имали резервация.а сега не са ви я потвърдили?Съмнявам се че е това.

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моля да ме посъветвате, имах резервация и платена първа вноска, но днес ме уведомяват, че от хотела не са ни потвърдили резервацията и сега ни предлагат друг хотел, как да постъпя?
Как така сте имали резервация.а сега не са ви я потвърдили?Съмнявам се че е това.

Обикновено когато клиента направи резервация в ТА, ТА изпраща резервацията до хотела за потвърждение и едва тогава се прави плащане. Сигурно някой служител в ТА не си е свършил работата както трябва. Ако държите на хотела, просто си искайте парите обратно и отивайте в друга, по-читава агенция.

# 252
  • Мнения: 74
Моля да ме посъветвате, имах резервация и платена първа вноска, но днес ме уведомяват, че от хотела не са ни потвърдили резервацията и сега ни предлагат друг хотел, как да постъпя?
Коя е агенцията която ви е взела парите и после ви е казала че нямате резервация?

# 253
  • Мнения: 81
Агенцията е  Емералд.

# 254
  • Мнения: 95

Аз публикувах сайта, след като позната ми го препоръча. Досега е резервирала чрез него и всичко е било ок.

miss july ,   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт