може някои да подскочат, ама тук така правят

  • 6 444
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
Какво има да се коментира - там има и много други неща, които са различни от тук - дай да ги обсъдим всичките.

# 16
  • Мнения: 3 491
Тук, на същия континент, в Ню Джърси, така не може   Peace. Не само че са ми се обаждали да си взема детето от детската градина, ами и аз като бях прихванала конюнктивит тази есен, не ми дадоха да ходя на работа.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
всеки се съобразява със законите, обичаите и разбиранията на държавата в която се намира - съответно постъпките му се съдят спрямо тамошните разбирания
е поне ще ти  е спокойно да ходиш на у-ще
бързо оздравяване

# 18
  • Мнения: 11 315
Ами то и тук са безплатни детските лекарства, ама познай с конюнктивит дали ще я приемат в групата.
Веднъж ми се случи миналата година и ми поискаха бележка от лекаря и, че е оздравяла, за да я приемат обратно в групата. Имаха още 4 случая в групата тогава и си бяха прави

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Мамо Кенга, ти си пак нещо заблудена... те и тук така правят!  smile3532 smile3534 smile3534

# 20
  • Мнения: 1 878
Само в БГ се пазиме толкова, щото хигиената като цяло ни е на доста ниско равнище, иначе когато се спазват елементарни правила няма нищо притеснително  Sunglasses

# 21
  • София
  • Мнения: 39 766
Ваче знам, знам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 384
 Познавам едно us семейство с 4деца..За тях малките трябва да не могат да станат от леглото,че да си останат вкъщи.Това-гърло,уши,очи,вируси,бактерии.....организма си се бори...не се впечатляват толкова

Е не е вярно това. При ушна инфекция си седи детето в къщи, с температура над 38 те викат , за да си го прибереш от градина. С pink eye, което е конюктивит според мен стои в къщи докато му мине и капе капки (капките не са безплатни кат в Канада, сори)

# 23
  • Мнения: 2 006
И тук всички лекарства са безплатни (е плащаме застраховка, разбира се) за детето е без пари.
В градините няма никакъв проблем да се водят деца с антибиотик,сиропи и т.н.
Когато Алекс беше с бронхит доктора ми каза, че няма нужда да я спирам от градина, та и аз съм леко ''безотговорна'' в това отношение, ако разбира се самата тя се чувства добре Simple Smile

# 24
  • Мнения: 46 518
И тук е така, но тайно, затова и няма да си пусна детето на ясла ...

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
мама Кенга, няма да ми се сърди, нали, да използвам темата да си се оплача.
И на мен ми се случи - сега разбрах какво е това детето ти да е по-сериозно болно, сега разбрах какво са това хрипове, сега чух гадна кашлица, дълбока - с две думи - Ади е с пневмония. + Пневмокок показа секретът от носа (стрептокок пневмоние) и сме на Зинат. До момента беше пила един Аугментин, това ни е втори антибиотик до момента. Този Зинат някой давал ли го е за нещо? Аз не го бях чувала до преди 2 дни.....но 48ч след като давам вече - ефект има определено. Поне спи спокойно, и няма гадни пристъпи на кашлица...
Изобщо някой сблъсквал ли се е с пневмония? И този стрептокок бил много коварен и упорит за чистене....
Пием и Вентолин сироп и един друг сироп - Флудитек.
Но дет се вика винаги има първи път.....какво ли ме чака още....

# 26
  • София
  • Мнения: 3 664
Зинат е много силен мисля, че беше широкоспектърен антибиотик, но се води от нов тип, пречистен. Много е ефективен.

Бързо излекуване на Ади и на Теди Hug

А на конюктивита неприятното е, че е доста упорит, и в една такава общност като градина,  се получава затворен кръг - едното оздравее, после прихване от друго и пак лечение отново...

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Зинат е много силен мисля, че беше широкоспектърен антибиотик, но се води от нов тип, пречистен. Много е ефективен.

Бързо излекуване на Ади и на Теди Hug

Благодаря ти asa за пожеланията. Дано наистина "убием" гадния спрептокок, но аз съм вече в леглото и пиша и за първи път от доста дълго време насам не чувам хъркащ нос, Ади диша много спокойно, не кашля, и изобщо дано наистина успеем да се справим....
Пневмококът реагира точно на Зинат (така де, латинското му наименование) и наистина се надявам, да удряме право в целта колкото и упорит да е.

# 28
  • Мнения: 239
Да ти кажа и в Австрия е така - една приятелка живее там и ми обясни, че ако си здравноосигурен и за всички деца докторите изписват лекарствата на спец. бланка, плащаш прегледа и после си взимаш безплатно лекарствата. Никак не е зле...
Това за Австрия определено не е вярно. Ако ти предпише лекар на бланка на касата рецепта, плащаш 4,65 евро аптечна такса за 1 лекарство, т.е. не е съвсем без пари, но ако отчетеш, че лекарствата са много скъпи, все пак е поносимо. Виж прегледа е безплатен, ако си зрдавноосигурен.
А колкото до даването на лекарства в детската градина - в нашата не е разрешено.

# 29
  • Мнения: 7 821
Лио, съжалявам, че е болна Ади  Sad. Дано бързо се оправи  Praynig .

Иначе и моите пиха Зинат преди няколко месеца - имаха гаден бронхит. Оправиха се, антибиотика не даде никакви странични реакции. Също го пиха в комплект с Вентолин - той се изписва за пристъпите на кашлицата и ефекта беше много бърз.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт