Без подкожни косми?

  • 28 268
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 562
аз сега опитвам с ексфолация пък да видим  Wink

# 46
  • Мнения: 1 489
Да се включа и аз в дискусията .... При мен проблема се усложнява след коламаска или епиатор ставам на огромни подутини и в тях по още нещо като на етажи.С каквото и да се мажа до сега ефект никакъв,ходих на дерматолог поогледа ме и май си глътна граматиката. Отделно и подкожните косъмчета манджа страшна.... Това лято си направих едно мазило с друга цел-за слънчево изгаряне,но след едно бръснене се намоцах навсякде,на следващия ден след душ пак и мога да кажа че определено има ефект. А то е през лятото бера само цветчетата на жълт кантарион пълня един буркан или шише,но да са натъпкшни много добре и наливам зехтин,така стои 10дни и после се прецежда и се държи или на хладно или в хладилник. Много помага и за ухапвания на комари след 10минутки ни сърби ни пъпка.
Хм, ще го пробвам това. Заинтригувах се.

Честно казано и при мен ги има тези врастнали косъмчета. Аз след кола маска веднага се мажа с бебешко олио, за да махна останалия восък, че става голяма мацаница, после мажа с бебешка пудра на Бочко и отделно много хидратирам и ексфолирам - имам суха кожа.  Peace Обаче, при мен се получавам врастналите гадини именно от бръснача, затова съм само на кола маска или епилатор(в краен случай, понеже не понасям болката Grinning)

# 47
  • Мнения: 164
Аз знам, че доста често лосионите веднага след манипулация, независимо дали с епилатор или кола, вредят. Трябва да се поизчака известно време. Може би само с нещо специално е ок. Спомням си, че мои приятелки се оплакваха, че ако се намажат веднага с лосион по краката и ръцете след махане на косми, получават в пъти повече червени петна и обърнати косъмчета  Rolling Eyes При мен проблемът е само в интимната област, но е ужасно с тези вкопани косми, които вече са абсолютно трайни, и имам на места и постоянни белегчета  #2gunfire

# 48
  • Мнения: 78
Аз знам, че доста често лосионите веднага след манипулация, независимо дали с епилатор или кола, вредят. Трябва да се поизчака известно време. Може би само с нещо специално е ок. Спомням си, че мои приятелки се оплакваха, че ако се намажат веднага с лосион по краката и ръцете след махане на косми, получават в пъти повече червени петна и обърнати косъмчета  Rolling Eyes При мен проблемът е само в интимната област, но е ужасно с тези вкопани косми, които вече са абсолютно трайни, и имам на места и постоянни белегчета  #2gunfire

Може би трябва да внимават с това какво съдържат кремовете и лосионите, понякога се получава реакция и понеже кожата след епилация е доста чувствителна и се появяват пъпчици.

# 49
  • Мнения: 164


Може би трябва да внимават с това какво съдържат кремовете и лосионите, понякога се получава реакция и понеже кожата след епилация е доста чувствителна и се появяват пъпчици.

Май беше дали има алкохол или не във въпросния крем или лосион, но не помня кое беше вредното  Rolling Eyes
Аз принципно изчаквам да мине известно време преди да се намажа с каквото и да било.

# 50
  • Мнения: 43
за фото и лазер епилация .............аз ходих без да съм се бръснала по мое желание и на мой риск ефекта е страхотен нямам косми вече , кофтито е при процедурата миришеше на опърлено ха ха ха ха ха ха не се шегувам а за подкожните   НЯМА ЛОСИОНИ И ПРОЦЕДУРИ КОИТО ГИ СПИРАТ , косъма е много мек и неможе да излезе затова расте под кожата !

# 51
  • Мнения: 78

Може би трябва да внимават с това какво съдържат кремовете и лосионите, понякога се получава реакция и понеже кожата след епилация е доста чувствителна и се появяват пъпчици.

Май беше дали има алкохол или не във въпросния крем или лосион, но не помня кое беше вредното  Rolling Eyes
Аз принципно изчаквам да мине известно време преди да се намажа с каквото и да било.

Да, май за алкохола беше. Добре е да го няма в никаква козметика, защото е вреден за кожата. Най-хубаво е да се използват кремове с  натурални масла и билки.

# 52
  • Мнения: 571
Изчетох ви, но никой не дава решение на проблема. Нямам време сама да си приготвям мазила и за кола маска, с епилатор много ме боли.

# 53
  • Мнения: 39
Момичета, погледнете темите за сухото четкане. цък
Аз започнах вчера, ползвам гъба луфа, а не четка, но дори от един път усещам кожата си една идея по-мека и гладка. Доста съм ентусиазирана и се надявам най-сетне да съм намерила решение на проблема. Praynig При мен подкожните косъмчета са основно на долната половина на краката, от около година минах на кола маска, но все още не мога да се оттърва от тях, независимо редовното ексфолиране, лосиони, гелове и не знам още какво...

# 54
  • Мнения: 43
Момичета, погледнете темите за сухото четкане. цък
Аз започнах вчера, ползвам гъба луфа, а не четка, но дори от един път усещам кожата си една идея по-мека и гладка. Доста съм ентусиазирана и се надявам най-сетне да съм намерила решение на проблема. Praynig При мен подкожните косъмчета са основно на долната половина на краката, от около година минах на кола маска, но все още не мога да се оттърва от тях, независимо редовното ексфолиране, лосиони, гелове и не знам още какво...
гъбата лофа е много добро решение за екфолиране на цялото тяло , аз много години я ползвам но по стечения на обстоятелствата за три месеца не я ползвах и веднага ми се отрази зле на кожата - започна да се бели особенно краката от коляното надолу , в момента в който почнах пак да я ползвам нещата се оправиха освен че е много добра за борбата с подкожните косъмчета тя подобрява и кръвообръщението на цялото тяло ! а и чесно да си кажа като съм ползвала други гъби не се чувствам .........как да кажа .......чиста !ползвам я вечер - за вечерния душ след това ползвам лосион за премахване на подкожните косми , сутрин ползвам една ръкавица която е като от хавлиен плат нещо на такова ми прилича , но вечер е лофата хем измивам всичката мръсотия от деня хем и се боря с подкожните косми и съм доволна! Но и лосиона е важен !

# 55
  • Мнения: 1 489
Момичета, погледнете темите за сухото четкане. цък
Аз започнах вчера, ползвам гъба луфа, а не четка, но дори от един път усещам кожата си една идея по-мека и гладка. Доста съм ентусиазирана и се надявам най-сетне да съм намерила решение на проблема. Praynig При мен подкожните косъмчета са основно на долната половина на краката, от около година минах на кола маска, но все още не мога да се оттърва от тях, независимо редовното ексфолиране, лосиони, гелове и не знам още какво...
гъбата лофа е много добро решение за екфолиране на цялото тяло , аз много години я ползвам но по стечения на обстоятелствата за три месеца не я ползвах и веднага ми се отрази зле на кожата - започна да се бели особенно краката от коляното надолу , в момента в който почнах пак да я ползвам нещата се оправиха освен че е много добра за борбата с подкожните косъмчета тя подобрява и кръвообръщението на цялото тяло ! а и чесно да си кажа като съм ползвала други гъби не се чувствам .........как да кажа .......чиста !ползвам я вечер - за вечерния душ след това ползвам лосион за премахване на подкожните косми , сутрин ползвам една ръкавица която е като от хавлиен плат нещо на такова ми прилича , но вечер е лофата хем измивам всичката мръсотия от деня хем и се боря с подкожните косми и съм доволна! Но и лосиона е важен !
А какъв е този крем, за който говориш?

# 56
  • Мнения: 43
СКИН ДОКТОРС INGROW GO ЛОСИОН 120 мл.

# 57
  • Мнения: 24
Някой беше споменал, че и епилатора има значение ( за тези, които ползват основно този метод за епилиране) - убедих се в това, понеже наскоро си смених моя 100 годишен Браун с по-новичък Филипс с дискове, а не с пинсети. При мен подкожните косъмчета не са тънички - тъничките си растат без проблеми, но имам и тук-там тъмни и дебели косми - точно те стават враснали, обърнати и т.н. Лосионите наистина правят кожата ми по-мека и приятна, но не ми помагат за обърнатите косми, уви  Sad

# 58
  • Мнения: 43
Някой беше споменал, че и епилатора има значение ( за тези, които ползват основно този метод за епилиране) - убедих се в това, понеже наскоро си смених моя 100 годишен Браун с по-новичък Филипс с дискове, а не с пинсети. При мен подкожните косъмчета не са тънички - тъничките си растат без проблеми, но имам и тук-там тъмни и дебели косми - точно те стават враснали, обърнати и т.н. Лосионите наистина правят кожата ми по-мека и приятна, но не ми помагат за обърнатите косми, уви  Sad

Аз установих че при всяка кожа е различно , имам приятелка бръсне се от както я помня тоест бръсне си трите косъма , нито и се появиха повече нито растат повече, аз ако се обръсна става меко казано ужас , излизат ми пъпки , пробвах с епилатор и от тогава при махнати косми кожата ми седи на точици преди ги нямах , особенно отвъншната страна на бедрото , и наблюденията са ми че обърнати косми ми стават отвъншната страна на на краката там са и повечето косми - много странно! Сега ходя на кола маска и през няколко месеца се получават не е всеки път , и сега като се замисля май когато ходя повече с панталони се получават! по студения период, ще наблюдавам  и ще споделя!

# 59
  • Мнения: 24

Persiana Petrova червени точици ми се появяваха и на мен първите няколко пъти след ползване на епилатор. Сега пак ми се случва, но общо взето кожата ми вече се успокоява по-бързо. И при мен е ужас след самобръсначка, но и това ползвам понякога в опит да изстържа подкожните косъмчета. Явно няма лек щом при всякакви видове обезкосмяване се появяват подкожни косми ...

Общи условия

Активация на акаунт