Любов във въздуха витае, ЮНСКО бебе във корема весело играе. - тема 8

  • 26 717
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 493
magi_sveta а после буркан със супа топчета например в хладилника ли го държиш, или навън...и до колко време?
тотално съм възмутена - връщаме се от покупки, от една верига супермаркети, уж неща на промоция, но разбирайте не купувам нито най скъпото, нито най евтиното, но държа да има риба, плодове,зеленчуци,  за ММ кафе трябваше да купя - накрая сметка 93 лв, това за 2ма възрастни и едно дете...наистина в бг храната е прекалено скъпа

за книгите - имам една малка на д-р спок с малкия я ползвах, определено си помага. разбира се, от интернет прочетох, че трябва да му духна в лицето, като се засинее от рев, не бях виждала такова чудо преди, дори първият път бе на 1г като го направи и го свестявах с шамари. преди по психология учихме, че дори и ние сме отгледани с книгите на д-р спок:) отричат го за някои неща, но човек може да избере какво чете:) аз много харесвах и списанието моето бебе и аз, дори с малкия бяхме печелили малки наградки от там, бях участвала в конкурси за писмо на месеца...запазила съм си списанията, сега пак ще ги прелиствам...живот и здраве към 9я месец:)

вече ми е много кофти да се сгъвам. днес се принудих да си плащам за кола маска на краката, защото с епилатора ако се прегъна, ще ми е много кофти...и на педикюр трябва да отида, не съм ползвала досега, но няма да мога този път да си режа ноктите сама...


# 691
  • София
  • Мнения: 2 660
piletta, ако е през зимата слагам бурканите на терасата (сега нямам тераса, имам шкаф на стълбището на студено), през лятото в хладилника за предпочитане, макар че могат да траят и навън, когато са добре стерилизирани. Гледам да не задържам над месец, когато отвориш буркан и " пльокне" му няма нищо

# 692
  • Мнения: 519
Здравейте мамчета....
Незнам защо но нещо не мога да се включа в темите....за момента всичко което коментирате ми е супер познато и не е нещо ново за мен....отстрани е много приятно да видиш и да прочетеш как хора се съветват!!!
Бих се включила само със замразяването на храната....аз също замразявам храна до към месец ....не виждам причина Аз или ММ да не консумираме замразена  храна ...в крайна сметка почти всичко което се  купува от големите магазини е замразено, да не говорим за ресторантите които казват че имат здравословна храна....това е пълна измислица.... Thinking #Crazy Shocked

# 693
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
snowflakely, не разбирам от какво се оплакваш. Имаш ТСХ като по учебник. Ф4 се движи с ТСХто, т.е. когато Ф4 е високо, то подтиска ТСХ и обратно. Възможно е стойността му да е ОК за бременност. Консултирай се с ендокринолог за твое успокоение.

piletta, и аз отдавна съм стигнала до извода, че храната в БГ е ужасно скъпа. Особено на фона на заплатите там.
Иначе имам следните книжки:
- Ръководство на д-р Спок: Най-важното за бременността.
- Книга за бъдещата майка. Бременността седмица по седмица.
- По-здрави бебета. Всичко за храненето от раждането до 2 години.
- Най-щастливото бебе
- Най-щастливото дете
- Хранене на бебето 1 - на сп.Мама
Първите две за бременността съм ги прехвърлила от тук - от там. Останалите съм си ги оставила за четене през април и май и смятам да си отбележа по-интересните неща. Приемам обаче още препоръки за хубави книги. Далеч съм от идеята, че бебето ще се гледа по книга, но все пак обичам да съм информирана. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 5 173
По въпроса с недаване на вода до определена възраст не съм съгласна. Наскоро една позната така щеше да си умори бебето, хем е от докторско семейство. Вода смятам да давам, ако не друго поне да се изплакне устната кухина. Както ще е и лято, още повече смятам, че е необходимо да се поема.
ShockedКак? И защо ще му плакнеш устата? Та, кърмата е 88% вода, защо изобщо трябва да се раздува бебешкото стомахче с още вода? ooooh!

# 695
  • Мнения: 180
Diva*, колкото повече се опитвам да получа инф. от интернет, толковаповече се обърквам. Ще си чакам до срядата. Надявам се да си права.

Аз все си мисля (и съм го практикувала) - предлагам водичка, ако бебето иска - добре, ако не - плюе биберона и толкова. Не бих си позволила да не предложа вода.

Д-р Спок ми е бил полезен в трудни моменти. Има много интересни глави и таблици за 1вата помощ и при, недай си Боже, отравяния и поглъщане на чужди предмети.

# 696
  • Мнения: 493
извинявам се някой ме попита колко ми е хемоглобина -102 е, но баща ми беше хемофилик и вероятно затова ме пращат директно на хематолог...а и доки днес каза, че щом в 25та седмица е 102, има още да пада до раждането ако не се вземат мерки

# 697
  • Мнения: 26
Здравейте момичета ! Simple Smile  Не мога да смогна да ви изчета камо ли да коментирам нещо  Whistling
Емили Д ползвах същия слинг,много ми беше полезен по време на коликите. Всичката домакинска работа вършех с него. Докато не открих Биогая и торбичката с черешови костилки. После го ползвах по-рядко,ако трябва да отида някъде набързо с бебето.
Лосиона на Палмърс и аз го ползвам,доволна съм.
Коластра имам но засега са само капчици. С първата бременност от 6-ти м. ходих с подложки за кърмачки.
Линеа Негра нямам,но и първия път ми се появи накрая.
Пъпчето,ами изкочи ми вече. Беше се прибрало.
Помпата ми е Медела,ръчна. В началото я ползвах постояно,защото буквално преливах. Бях напълнила и 3-те чекмеджета на фризера с пликчета замръзена. В 5-тия м. кърмата намаля,а в 6-ти направо спря. Използвах всички запаси. Тогава захраних с пюрета Хип и минах на АМ Лактана. Взех шишета Медела с обикновен биберон,калмата Елея не го хареса. До този момент не ми е трябвало шише,защото както и Елл е писала,Елея отказваше да пие вода. Така открих и уреда за затопляне. Бързо,лесно,на водна баня,с адаптор за кола. Беше на всякъде с нас. Използвах го за кърма,АМ,пюрета,а накрая и за детската кухня. http://www.bebelandia.bg/product/21218/babymoov-ured-za-podgryav … hti-i-v-kola.html
Стерилизатора е също Медела,електрически,на пара. Ако пътуваме някъде ползвах течност за студена стерилизация,идеална работа върши.
Не зная дали съм захранила правилно Елея,но така си ги усетих нещата. В 6-ти м. с зеленчуково/месно пюре,после каша,после плодово пюре,а в 10-ти м. минахме на детска кухня. Плодове яде само банан и ябълка от скоро. Пие само вода,от 2 месеца започна и по-малко сокчета. Шоколади,вафли,зрънчо и т.н. само е опитвала от любопитство. Солетки много обича.
В петък съм на док. и вече искам да я видя бебка,че стана цял месец    Praynig 
Лека нощ мамита !   bouquet

# 698
  • Мнения: 350
Мами, да споделя притеснение - последната урина не ми е особено добра. Докторът по ЗК ми каза да си слагам вагинални овули. Но този път реших да се допитам до доки, при който ще раждам. Още като ми видя резултатите днес и ми каза, че не пия вода - сега категорично ми препоръча да пия  не по 2,5 (които за мен са непосилни), а вече по 3 литра вода на ден  smile3549. И се учуди, че ме карат да слагам свещички. В началото на месеца ми пуснаха МБ и ми е перфектна. Та сега утре ще правя урокултура и ми е малко притеснено. Дано излезе нещо дребно и временно, но съм решена да положа усилия с тази вода.
Това, което бегло четох в нета - за да не се психясвам предварително е - май имам вероятност за гестационен диабет, но може и куп други неща да са, естествено. Та откакто четох и си втълпих нещо и изпитвам симптом номер 1 - сега съм постоянно жадна. Което не беше така преди да прочета  Crazy Crazy. Явно се притесних подсъзнателно и сега сама си се оводнявам. Laughing

За капак ММ е извън страната за седмица и дори и да не ми са хубави резултатите - сърцето няма да ми даде да му кажа. no no

# 699
  • Мнения: 540
По въпроса с недаване на вода до определена възраст не съм съгласна. Наскоро една позната така щеше да си умори бебето, хем е от докторско семейство. Вода смятам да давам, ако не друго поне да се изплакне устната кухина. Както ще е и лято, още повече смятам, че е необходимо да се поема.
ShockedКак? И защо ще му плакнеш устата? Та, кърмата е 88% вода, защо изобщо трябва да се раздува бебешкото стомахче с още вода? ooooh!
Плакне се устата,защото бебетата задържат мляко в устата,а това може да развие гъбична инфекция!!!!
Не става дума да за много вода,а глътка-две. Не е задължително да се случи де  Simple Smile
В крайна сметка мненията са много и различни,относно даването на вода. Всеки сам ще прецени.Аз примерно съм предлагала водичка на моя син,живот и здраве и на бебка ще предлагам,ако нямат нужда,няма да пият.
Но,пак казвам глътка,две няма да навредят според мен.
Сега като се замисля,дори нямам спомен малкия пиеше ли я водата  newsm78
Аз пак не мога да спя,будна съм от 02ч и се чудя къде да се скрия...

# 700
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Плакненето на устата е като миенето на зъбите при възрастните. Преди 3-4г. в На Кафе обясняваха надълго и нашироко как трябва да се поддържа устната хигиена от ранна възраст, за да се избегнат проблеми със зъбите като голям.

Относно това как кърмата е 88% вода, по същата логика и ние не трябва да пием вода, защото водата се съдържа във всичко Wink Както и да е, всеки има право да реши как да си гледа детето  Peace

snowflakely, я кажи ти коя на д-р Спок си ползвала, че ми стана особено интересно Simple Smile Не се притеснявай излишно, четейки из нета. Имаш много силно стиснати палци от мен за сряда и после те чакам с много позитивно и приповдигнато настроение след прегледа.  Hug

Stella N., аз също си мислех, че с адаптер за колата, един такъв уред за подгряване ще ми върши страхотна работа.

~Mimko~, аз на времето си създадох навик да пия вода като на всеки един час изпивах по една чаша. Така много лесно се достига желаното количество Simple Smile По принцип най-добре е по-голямото количество да се изпие до 12ч., но и да не е точно така - няма страшно Simple Smile Не се шашкай излишно и да си вкарваш диагнози в главата. Доколкото си спомням, ти беше качила някакви мижави 5 кг до момента,  а си в края на 6 месец. Гестационен диабет обикновено върви и с повече качени кг-ми от страна на майката. Предполагам, че като те изследват за захар в урината и резултатът ти е отрицателен. Бъди по-позитивна и си пий водата Simple Smile Hug

# 701
  • Мнения: 401
Добро утро мамчета!
Относно водата - преди 16 години като отглеждах дъщеря ми, педиатърката ме съветваше след всяко кърмене да изплаквам устата на бебето....така и правех....защото и идея си нямат нови мами какъв проблем е така наречения памук в устата на бебето.....спират да се хранят даже! Според мен кърмено или не бебето, водата е много важна за него!
Готова храна не съм замразявала....правя си пликове и слагам във фризера грах,чушки,патладжан, плодовеи т.н.
~Mimko~ не се притеснявай! Всичко ще бъде наред! И на мен в последната урина ми пишеше "бактерии", но док не ми изписа нищо.

# 702
  • Мнения: 1 313
За притоплянето на храната на малката аз ползвам индукционен котлон - за секунди става и е доста по-икономично от обикновените котлони (за който не иска МВ). Нашия котлон доста интензивно го ползваме, а и са много удобни за носене по пътувания и почивки, ние си го взехме, за да мога да готвя на морето за щерка ми.
Може ли малко повече инфо за този котлон - индукционен преносим ли е? Ще си сменям котлоните и се разчетох за индукционните, но май реших да взема пак обикновени керамични.

Аз вода на бебето не съм предлагала, въпреки че се роди май, а беше едно ужасно горещо лято с поредици дни по 40 градуса температура. Не съм имала проблеми.

Diva, ти и преди беше питала за книга с рецепти - не мисля, че ще намериш такава, особено на български. Според мен ти трябват не толкова рецепти колкото насоки коя храна как се приготвя правилно. От там нататък ще преценяваш съобразно твоето бебе кое му пасва. Книги, може би бих ти препоръчала някоя за кърменето, "Книга за бебето" на Сиърс. Аз харесвам и "Близо до бебето", но тя е малко по нестандартна. Друго не се сещам. на първо четене.

# 703
  • Мнения: 350
Аз принципно не се шашкам особено. Но нали сме бременелки- хормонелки. И да качила съм 5, вече може и 6 да са, нямам и глюкоза в урината. Ще видим скоро ще си покаже. Айде да дам материал за изследване  Laughing  Laughing и да го нося. Хубав ден на всички от мен за сега!

# 704
  • София
  • Мнения: 2 660
Добро утро и от мен. Днес от рано съм се раздвижила, не ми се е случвало отдавна. ММ изпрати децата, но после трябваше аз него да карам до х.Шипка, че е на някакъв семинар, че да върна колата, там е кофти с паркирането. Голям зор с това возене и шофиране с малката кола в градски условия. В почивните дни минахме 650 км и ми нямаше нищо, сега от някакви никакви 7-8 и ме стегна корема яко.

Вода за бебето - предлагах, но не искаха да пият. За изплакването на устата - за мен е задължително, синът и тази вода избутваше с език навън, та спрях да давам, защото се мокри и лигави... да ама направи млечница, голям ужас беше с този налеп и тогава реших - мокри не мокри - една чаена лъжичка поливам в устата му, той да плюе, важното е да се убере кърмата, за да не се развиват гъби и бактерии.

Водата за мен - много ми е трудно да пия вода, от няколко дни се опитвам да си наложа, но се сещам все вечер, а тогава пък ми е кошмар със ставането. Сега съм си сложила 1,5 литра шише до мен и нормата е да го пийна до към 13 часа, и поне още литър до 17, след това вече не пия.

Книги за бременни и бебета - преди четях една за бременността по седмици, но сега ми е в Пв, не съм я преместила и не чета нищо особено, за трето май не ми трябва много много какво се случва с мен или бебето... Имам моето бебе от 1 до 3 години, но честно казано, повече съм ползвала едно древно издание на д-р Спок, по което мама е гледала мен. Има доста неща, с които не съм съгласна (като гушкането и разглезването или захранването с портокалов сок), но в голямата си част ми е била особено полезна, особено за първа помощ.

Книга с рецепта за мъници - имам едно старо издание, в момента дори не мога да се сетя точно името му. Оранжева книжка с меки корици, около 180-200 страници, социалистическо издание, но вътре има рецепти за пюрета, каши, супички, бульони, манджиджи, нещо като подробен рецептурник за детските кухни, много ми беше полезна за идеи и за пропорции как да сготвим на детето 150 гр готова манджа общо, без да ми остава и да хвърлям. Ако не открия да си я купях отново, ще си ходя при наемателите в Пв, да я търся, дано да не съм я затрила при всичкото местене и ще сканирам при интерес. От един сайт бях сваляла подобни рецепти, като в тази книга и даже ги имах резпечатани на книжка - уви и тях не намирам, но ще ги търся днес като файл на компа и дано да стоят, ще ви ги пусна, може да ги харесате.

Ето това е книжката -  http://olx.bg/detska-kuhnya-1978-i60544834

Досега не съм имала уред за притопляне, но ако купя, ще е с адаптор за кола.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 09:26 от magi_sveta

Общи условия

Активация на акаунт