Бродирана красота - Тема 129

  • 67 698
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 94
Ей това бебоците са страшно нещо  baby_neutral . Тъкмо го приспиш, правиш набързо една интернет поръчка, отваряш схемата на гоблена разгръщаш конци, панама и каквото так е необходимо и аааааа да боцнеш първия бод и онова ти малко човече ококорва големите очи и те гледа с един такъв щурав поглед  Crazy , казващ 'какво си го похванала тоя гоблен, от кое време, с мен кой ще играе' Stuck Out Tongue Winking Eye.
Преди време, някоя от вас ми каза, че като направи 6 месеца може да успявам да пошивам по малко. ДА ама НЕ. Преди само си лежеше и си играеше с едно шишенце, а сега внимание иска младежа. Та това са моите неволи  Joy Joy Joy , не шия нищо. Едва успях да завърша едно малко пейзажче и сега съм приготвила нещо мъничко пак, но кога ще стане не зная. Иначе успявам да се скрия за минутка да прегледам вашите красоти  Heart Eyes Stuck Out Tongue Winking Eye

# 706
  • Мнения: 572
Оооо, позната картинка... скоро ще започне и на компа или телефона да иска да натиска копчета, така че и четенето ще ти е трудно. Да са ви живи и здрави бебетата, радвайте им се сега, че бързо порастват.

# 707
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
 newsm78 Че то ако легна на леглото да шия обезателно ще ми се доспи Naughty
 Аз ползвам леглото по предназначение - за спане и ...още нещо.. Twisted Evil
 А  мястото ми за шиене е табу за семейството  afwitch че иначе ставам лоша.

Според мен най-добре е за големи гоблени да се ползва гергеф или стан. Но съм подчертала - според мен. Всичко зависи обаче от мястото, което разполага , от навика, който е създаден при шиене - ето някой шие на леглото, друг на масата. Аз лично предпочитам всичко да ми е опънато ( израза, който прочетох тук че трябва да е опъната панамата като детско барабанче), да не го мачкам, да не ми виси от панамата. Всеки обаче трябва да намери своят начин на шиене.

# 708
  • Мнения: 11 884
newsm78 Че то ако легна на леглото да шия обезателно ще ми се доспи Naughty
.........

Ааа аз казах седнала не легнала  Naughty Joy  ....моето легло има хиляда предназначения и за това така  Mr. Green .

Никога не съм ползвала гергеф и смятам, че ще ми е неудобен защото аз шия доста разхвърляно - на един лист схема мога да избягам от единия край до другия в зависимост дали сега ми се шие "къщата" или "тревата" примерно и в този случай ще трябва постоянно да местя гергефа. Другото което е, че едрата панама си е доста колосана и си ми стои достатъчно опъната за мен си, българската разграфена си е друго нещо вече Simple Smile , но и на нея карам без гергеф.



 Всеки обаче трябва да намери своят начин на шиене.
Абсолютно  Peace

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 179
Да се изкажа и аз за голямото селце. И аз съм го подкарала, но не показвам, защото нямам много време от големия и малкия бебебок и много малко съм ушила. Имам само около 20-тина см пътечка в левия край Simple Smile
До сега и аз шиех като Мибобо и Кристал без гергеф и с навиване на панамата, а и освен това точно като Мибобо ходех от единия край на гоблена до другия. Сега обаче с това голямо "нещо" реших, че трябва да я карам по-организирано, защото ще забравя какво съм шила, а и с тези схеми на книга - ужас  smile3538 . Сега си купих гергеф, който си държа на краката и карам доста организирано и подред. Вече посвикнах и мога да кажа, че ми е удобно.
А за бебоците какво да кажа, докато пиша сега големия бебок постоянно вика "искам да гледам топките" и само ми мести мишката. Мога да шия по малко само когато спят, ако се случи да заспят и двамата едновременно или ако каката е наясла и малкия спи, а толкова ме сърбят ръцете  Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 11 884
а и с тези схеми на книга - ужас  smile3538

Аз имах свалена схемата на гоблена преди да реша да си го купя, и като видях тази лъскава книжка и твърдо реших да не шия от нея още повече аз драскам с молив ушитото. За това си разпечатах сканираните схеми и си шия спокойно на листи  Peace

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Най-големите гоблени, които съм шила са 55х70 /приблизително/ , схемата си я разпечатвам на листи , защото също обичам да ги оцветявам и да драскам по тях. Като ушия 1-2 реда квдртчета, подгъвам и тропосвам ушитата част, зад ми е по-удобна за хващане и да не се цапа. Но към края става доста неудобно за хващане, дебеличко е. Затова в инструкциите пишат, че гобленът трябва да се шие отгоре-надолу, но аз въпреки това се инатя. Гоблените с кръстчета, чета инструкците, че се шият от средата, но аз все се страхувам, че ще сбъркам.

# 712
  • София
  • Мнения: 9 850
Никога не съм шила отгоре-надолу, по-скоро обратното. Особено при първите гоблени, които бяха на разграфена бг панама, майка ме е учила да почвам отдолу нагоре. Тези, модерните, на Дим, ги почвам от средата - според инструкциите. И вече накъдето ме отведе започнатият цвят. Обичам да шия подред - първо този цвят, после следващия и така. Ако някъде има голяма 'дупка' между бодчетата, спирам да шия с цвета, който е в момента, и хващам някой до него, за да запълня 'дупката' и да не се налага да броя много. Така шансът да сбъркам при броенето и прескачането е минимален. А ушитите части не ги навивам на руло, ами ги мачкам в ръка - така съм свикнала, но ще опитам и да ги навивам. Сигурно ще е по-удобно, защото ще заема по-малко място.

# 713
  • Мнения: 11 461
Момичета не исках да се фукам още, ама пусто не моЕм Simple Smile

# 714
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Реа -Уау, страхотно е.

# 715
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Момичета не исках да се фукам още, ама пусто не моЕм Simple Smile

Простено  да  ти  е,  чадо! Такваз  красота се не крие! Peace

# 716
  • Мнения: 572
Реа , браво! Харесва ми как се е получило.

# 717
  • Мнения: 11 461
Благодаря Ви момичета! Аз се оказа, че ще съм кръстницата  Heart Eyes Днес е празника!

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 179
Реа, супер е станал. И тази синя панделка много добре му стои. Много ми харесва. Да ти е жив и здрав кръщелника.

# 719
  • Мнения: 101
Нещо ме е напуснала музата за шиене ,но използвах почивните дни ,за да направя подаръка за колежка за РД ,един несесер и картичка.Снимките не са много добри ,но с телефона толкова.

Общи условия

Активация на акаунт