Моите любими торти!!!

  • 98 053
  • 431
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
Харесах всички, но в къщи си падат по плодовите и natalyna, ако е удобно да поискам рецептата за тази с ягодите?

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Иванджелин, това е една измислена от мен торта - полу-парфе, полу-cheese cake.

Подложката е готов блат за парфета. Заливката е от 500г сирене Ricota(суроватъчно сирене), 250г заквасена сметана и 150мл сладкарска сметана(може и без нея- аз просто имах останала), пудра захар на вкус, 3 желатина и малко от замразените плодове. Всичко с изключение на желатина и плодовете, се разбива добре с миксер до образуването на гладка маса. Прибавя се разтвореният на водна баня в 200мл вода желатин и плодовете. Блата се слага в тортена(отделяща се)форма(за по-удобно), отгоре се налива заливката и като се постегне малко, отгоре се нареждат замрaзени плодове по желание(може и от компот) - ягоди, малини, боровинки, беше моят вариaнт. Отделно отново се разтварят 2 желатина(аз използвах в случая червени) в 500мл. вода+ захар на вкус или компот. и се заливат плодовете. Оставя се да се стегне няколко часа в хладилника!

Ако не намериш Ricota, може да замениш със безсолна извара, но вкуса малко ще се промени!

Да ти е сладко!

# 17
  • Мнения: 1 352
Наталина, описвала ли си някъде рецептите на тези чудеса? Прекрасни са!   bouquet
Как направи сърцето?

# 18
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Online, ето тук има обяснения за украсите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.0 Блатовете сама си ги пека( за сърцето използвах тортена форма-сърце), а кремът е винаги един и същ - обикновен млечен крем + маслен крем(мъжа ми не обича сметана, а аз не съм по шоколадовите неща)! Ако обаче имаш някакви въпроси, с удоволствие ще отговоря!

# 19
  • Мнения: 1 352
Благодаря Наталина Simple Smile Много ценни сладкарски tips&tricks   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 116
Ето и някои от моите торти
http://community.webshots.com/album/548426499EljBea/0
Най-любими са ми шарлотата(небезизвестната тук торта с рулата или торта Нелка), торта "Татяна" и фалшивото ми "Тирамису"

# 21
  • Мнения: 4 195
djemma ти ме остави без думи бре жена - само със слюнки в устата.
моляте хиляди пъти кажи ми как ти ги раждат ръцете тея красоти. пуснала ли си някъде поне някои от рецептите.
ох покани ме на гости моляте  bouquet  bouquet Joy

# 22
  • Мнения: 373
Ето и някои от моите торти
http://community.webshots.com/album/548426499EljBea/0
Най-любими са ми шарлотата(небезизвестната тук торта с рулата или торта Нелка), торта "Татяна" и фалшивото ми "Тирамису"
Ох, Танничка, страхотни са!!!!
Ще пуснеш ли Фалшивото ти тирамису, торта "Татяна" и тортата с Белтъци, моля те?

# 23
  • Мнения: 1 116
Ето и някои от моите торти
http://community.webshots.com/album/548426499EljBea/0
Най-любими са ми шарлотата(небезизвестната тук торта с рулата или торта Нелка), торта "Татяна" и фалшивото ми "Тирамису"
Ох, Танничка, страхотни са!!!!
Ще пуснеш ли Фалшивото ти тирамису, торта "Татяна" и тортата с Белтъци, моля те?


Ето както съм ги копирала от дир-а рецептите та торта Татяна и тази с белтъците

Торта "Татяна"

5 яйца
1 чаша захар (така е в оригинал, аз обаче сложих половин - доста сладка става иначе)
1 чаша стафиди
1 чаша орехи
1 чаша брашно
1/2 чаша течен мед
1 ч.л. (равна) сода

За крема:
1/2 л. сметана и 1 чаша захар

Предварително искам да спомена, че крем използвах друг - много лек ванилов, но следващия път ще я направя с оригинален сметанов крем. За тази торта е много важно крема да бъде изключително лек.

И така... От вечерта приготвяме сместа. Яйцата леко разбиваме (съвсем леко - може с вилица), добавяме всички ингредиенти по един... Орехите -предварително начукани не много на дребно. Меда-задължително течен. Ако е захаросан може да го разтопите в микровълновата. Така приготвената смес оставяме минимум на 6 часа в хладилника. Целта -содата взаимодейства с меда и се получава много добра въздушност без да са разбивани яйцата...
На другия ден изпекох блатовете... От сместа наливам с лъжица на дъното на предварително намазана с малко олио кръгла тавичка. Наливаме толкова,колкото да покрие и печем. В процеса на печене блатовете се надуват доста. Дебелината им не трябва да е повече от 2-3 см.
От това количество смес на мен ми се получиха 3 блата. Съвсем спокойно могат да се опекат и 4 според мен и тортата да стане по-висока... Следващия път ще увелича количеството на сместа.
Блатовете се пекат до кафяво. Стават доста бързо... оставете блатовете да изстинат поотделно... След това намазваме с крема и слепваме. Обилно се намазва с крем тортата и отгоре (в покриващия слой сметана може да се добави малко желатин за закрепване) и поръсваме с орехи и настърган шоколад (украсата оставям на индивидуална фантазия)
За крема:
Разбива се сметаната с пудрата захар до гъста пяна.Сметаната е желателно да бъде с над 35 % масленост, иначе добавяйте сгъстител за сметана.


Торта с белтъци
Продукти :
блат 1ви: 100гр.захар,100гр. масло,100гр.брашно,3-4лъжици прясно мляко,4 жълтъка,1 бакпулвер и ванилия.

блат 2ри : 4 белтъка,200гр.захар

плънка : 800гр.ябълки,около50гр стафиди,канела,лимонова кора,1-2 с.л. захар,400мл. течна сметана и филирани препечени бадеми

Разбива се маслото със захарта,прибавят се жълтъците един по един,после млякото и накрая брашното с бакпулвера и ванилията. Ще бъде идеално ,ако имате тортена форма с подвижен пръстен и то с 2 дъна.Дъната на 22см форма се облепват с фолио и върху тях се разпределя по равно масленото тесто.Не се шашкайте като мен  тестото е ни риба ,ни рак маже се с лъжица или шпатула ,ако имате такава и блата става много тънък.
Белтъците се разбиват на твърд сняг със захарта както за целувки и също се разпределят по равно върху масленото тесто.Т.к. аз не мога да пека двете форми едновременно си разбивам белтъците 2х2 първо за единия блат и чак преди да сложа 2ия разбивам следващите 2. Блатовете се пекат в умерена фурна-170/180 около 25' .След като блата придобие цвят може да открехнете вратата на фурната като я подпрете с нещо и оставяте така да се "суши" . Готов е ,когато чука на"кухо" .След изваждане от фурната блата се оставя да изстине, обръща се и се отделя от фолиото. Повърхността на блата ,т.е. частта с меренга се начупва ,но това да не Ви тревожи така и трябва да стане.
Плънката се приготвя като обелвате и нарязвате на малки кубчета ябълките,размесвате със стафидите,ароматите и захарта.Захлупвате в съд и оставяте на умерен котлон да омекнат,но не съвсем. Изваждате ,слагате в цедка и оставяте да се охлади.
Подреждане :
Върху дъното на формата поставяте единия блат с меренга надолу, отгоре изсипвате част от разбитата сметана върху нея изсипвате ябълковата смес и след това останалата част от сметаната,похлупвате с втория блат, ,но този път с меренга нагоре и притискате за да си "легне" добре на мястото. С излязлата отстрани сметана се обмазва тортата.Внимателно поставяте пръстена и закопчавате. Отгоре посипвате с препечените бадеми и оставяте в хладилника . Бадеми можете да сложите и в разбитата сметана, аз ръся наред..
След като освободя тортата от пръстена отстрани я "потупвам" отвсякъде с препечените бадеми.
Смея да твърдя,че тази торта е различна от всички видове торти ,които съм приготвяла или вкусвала някъде.


Тази торта обаче е много трудоемка, ако нямаш две еднакви форми за печене, труда и времето за правене ще са много големи, но пък иначе е много вкусна.

Ето го и фалшивото Тирамису

Тирамису

1 ч.ч пудра захар
1 пакетче(220гр) крем сирене Филаделфия
2 чаши течна млечна сметана или две заквасени сметани от най - маслените
1 чаша гъсто кисело мляко, най добре да е изцедено
1 пакет бишкоти
една чаша кафе – експресо или нес

Пудрата захар се разбива със сиренето. 1 чаша и половина сметана се разбива с киселото мляко, докато стане на крем и се пребавя малко по малко по малко се прибавя крема от сиренето. Така се получава крема
Бишкотите се потапят в кафето и се редят в тортена форма, мажат се с крем, настъргва се шоколад или се поръсва какао, после пак се редят бишкоти напоени в кафе и отгоре крем. Оставя се в хладилника за един ден.
Разбива се останалата половин чаша сметана, намязва се тортата и се поръсва с какао.

# 24
  • Мнения: 1 063
Благодаря ти, мила,  natalyna! Даже тъкмо обяснявах на майка ми (по телефона, че съм си поискала една рецепта за торта)! Чудничка е! Но който го може, го може! Сега си copy - нах рецептата. Дано я "докарам" като твоята!

# 25
  • Мнения: 12
Здравей Танитта. Разгледах албума ти с тортите и само мога да кажа,че са страхотни.Моля те,,яко не ти представлява трудност пусни рецептата на "Бълза торта с гофрети"  bouquetБлагодаря ти.

# 26
  • Мнения: 1 116
Здравей Танитта. Разгледах албума ти с тортите и само мога да кажа,че са страхотни.Моля те,,яко не ти представлява трудност пусни рецептата на "Бълза торта с гофрети"  bouquetБлагодаря ти.
О, тя не е нищо особено, просто трябваше да направя много бързо торта, а и трябваше да се яде веднага, та опекох няколко гофрети(готова смес), намазах ги с течен шоколад и разбита сметана, отгоре пак сметана, плодове и готово.

# 27
  • Мнения: 694
Момичета-просто нямам думи-разкошни неща!!! Hug

# 28
  • Мнения: 694
Е вие просто ми обрахте точките.

Представете си с моя бременен корем как ми се хапва от вашите вкусотии.

# 29
  • Мнения: 1 063
 Ще влизам тук и ще следя темата с интерес. Всички сте страхотни кулинарки, а както виждам и с мнооого въображение Peace!Харесах и на Tannita "Trifle s jelirani plodove" и ако няма нищо против да ми пусне постинг как го е сътворила, моля. Аз вече казах, че у нас си падаме по плодови сладкарски изделия.

Последна редакция: вт, 21 мар 2006, 14:15 от Иванджелин

Общи условия

Активация на акаунт