Счетоводител в нужда се познава 8

  • 56 843
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
А той през цялата година ли е бил безработен?  Никакъв данък ли няма удържам?

Eй това не са го доизмислили.  Най-вероятно от двамата ще се събере за връщане. Но по отделно - не.

Ако лице е трудоустроено и не му се удържа данък, ще може ли да ползва облекчението - 20 лева? Дохода е под 660,00 лева на месец.

Както е казала Боряна - връща се нещо, което вече са ти взели. Ако нищо не са ти взел - какво да връщат. Това не е бонус все пак.

# 736
  • Мнения: 47 981
Ми ако бащата е работил поне малко през годината и има някаква база,  от която да се върне..  Би могъл да подаде той данъчна декларация и да ползва той облекчението. Зависи.  Ако ли не,  то няма как да се ползва май. А може единия за едното дете,  другия за другото. Трудно е да се каже без конкретни цифри

# 737
  • Мнения: 752
За 2014 се признава само дохода по който са внасяни осигуровки за ОЗМ
Друг е въпроса,че щом договора/договорите/ по чл.114 не са били основни и единствено за вас според мен е трябвало да се внасят вноски за ОЗМ
Можеше например вместо договори по чл.114 да пуснат два договора по чл.110 на 2 часа,но както с казва минало бешело
От 2015 ви се признава вече и договора по чл.114 тъй като от тогава по този договор лицата се осигуряват и за риска ОЗМ
Здравейте, а може ли да се направи нещо по въпроса? Излиза, че са ме поизлъгали, на договора , който съм подписала не пише такива подробности...за какво ме осигуряват и тн

# 738
  • Варна
  • Мнения: 987
Не е нужно и да пише за какво ви осигуряват,то си го пише в КСО Simple Smile
Не мисля,че може да се направи корекция

# 739
  • София
  • Мнения: 1 247
Заповядайте в:

НОВАТА НИ ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт