Отговори
# 2 505
  • Мнения: 157
Standpoint, добре дошла. Не сме сами, много сме, силни сме, борбени сме, подкрепящи се сме (малко патриотично взе да звучи). Аз съм сама по този път,но отворя ли групата,вече не се чувствам толкова сама. Успех на всички момичета и бъдещи майчици.

Здравейте момичета, настоящи и бъдещи мами.
Радвам се да се запознаем тук виртуално, благодаря на за мненията, споделени в темата. Чета ви вече почти доста време и мисля, че за всички ни е важно и ценно да знаем, че не сме сами по този път не лек.Hug

# 2 506
  • София
  • Мнения: 31
Благодаря сърдечно! Успех на всички ви!
Все още нямам нищо интересно и полезно за споделяне,  но с удоволствие ще пиша, когато има раздвижване при мен.
Standpoint, добре дошла. Не сме сами, много сме, силни сме, борбени сме, подкрепящи се сме (малко патриотично взе да звучи). Аз съм сама по този път,но отворя ли групата,вече не се чувствам толкова сама. Успех на всички момичета и бъдещи майчици.

Здравейте момичета, настоящи и бъдещи мами.
Радвам се да се запознаем тук виртуално, благодаря на за мненията, споделени в темата. Чета ви вече почти доста време и мисля, че за всички ни е важно и ценно да знаем, че не сме сами по този път не лек.Hug

# 2 507
  • Мнения: 590
Поради "мижав интерес" в друга група, да питам и тук за всеки случай Grinning
Знаете ли при пренатален тест от типа на Prenatest, Vision, VERAgene и т.н. дали възрастта на майката е фактор когато яйцеклетката е донорска и е от млада жена? Доколкото зная, майката не споделя ДНК с бебето, т.е. ДНК-то е на донорката и на бащата. Ако е така, тогава при подаване възрастта на изследваната жена с пренатален тест, възрастта на донорката ли се взема предвид или възрастта на майката?

# 2 508
  • София
  • Мнения: 13 179
Възрастта на донорката, разбира се.

# 2 509
  • Мнения: 590
Възрастта на донорката, разбира се.
И аз така разсъждавах, но понеже абсолютно никъде няма коментари в този специфичен нюанс, реших да се допитам. Благодаря!

# 2 510
  • София
  • Мнения: 13 179
Аз и затова не видях смисъл да правя пренатест. И донорката, и съпругът ми са изследвани достатъчно преди това.
На донорката разполагам с маркери от изследване за точно 100 генетични болести.

# 2 511
  • Мнения: 828
При пренатален тест от цитираните никъде не се иска възрастта на жената,нито на мъжа. Поне на мен изобщо не са искали такава информация. Даже не разбирам за какво им е, след като те изследват ДНК на плода по определени маркери. Ако говорим за широко разпространения БХС, който аз изобщо не правих, той е по други показатели и доколкото знам е ориентировъчен - смисъл дават се едни проценти нещо да го има или да го няма, но дали го има или го няма не се знае. Докато пренаталния тест има един малък % възможност за грешка. Пиша по спомен Simple Smile

# 2 512
  • Мнения: 508
Коя банка са яйцеклетки ви ?
И овобанк, и интерсоно и биотекс правят кариотип + 1/ 2 мутации за региона им.
Имам официалните им документи
Аз и затова не видях смисъл да правя пренатест. И донорката, и съпругът ми са изследвани достатъчно преди това.
На донорката разполагам с маркери от изследване за точно 100 генетични болести.

# 2 513
  • Мнения: 178
Има значение възсчрастта на донорката, иначе препоръчвам пренатест, защото независимо от годините може да има грешка в деленето на ембриона и не изключва хромозомни аномалии на плода, а БХС не е никаква гаранция за липса на проблеми, казвам го от опит на моя близка. Така че дори и с 18г донорка пренатест е добре да направите, не рискувайте излишно.

# 2 514
  • София
  • Мнения: 13 179
Овобанк. Изрично си поисках след забременяването пълния набор документи след редица коментари в тази тема.

# 2 515
  • Мнения: 508
Интеренсно , хъм
На мен изрично ми казаха че правят само кариотип и при желание 1 /2 допълнителни като мускулна дистрофия ?
Лично Марина ми го каза, която отговаря за нашия регион
Овобанк. Изрично си поисках след забременяването пълния набор документи след редица коментари в тази тема.

# 2 516
  • София
  • Мнения: 13 179
Нямам идея коя е Марина. Аз с тях не съм общувала. Само през болницата.

# 2 517
  • Мнения: 13
Знаете ли какви донорски Я предлагат в Афродита. И каква е цената? Като цяло ми се налага донорски  Я и донорски сперматпзоиди.

===
Основно са украинки и испанки (Овобанк).
Ние задействахме процедурата там.

# 2 518
  • Варна
  • Мнения: 141
Здравейте момичета! Имам питане към тези от вас, които са минали вече  процедура по инплантиране на ембриона. Колко дълго чакахте да бъде стимулирана донорката и да се извърши  пункцията й? И след това колко време отне докато ви кажат, че вече имате добри ембриони и ви насрочат час за имплантация?

# 2 519
  • Мнения: 634
Има ли успели със замразени яйцеклетки?Статистиката,която беше представена е доста лоша..Sad

Общи условия

Активация на акаунт