3 месеца диета, сълзи и пот във фитнеса и нито грам надолу

  • 15 160
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 281
Да не би да ти е малък калорийният прием и организмът да се "пази". Т.е да не приемаш достатъчно калории и той да е минал на режим, при който съхранява всичко, което му даваш?
Другото което е - пробвала ли си интервално кардио?

# 31
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Да не би да ти е малък калорийният прием и организмът да се "пази". Т.е да не приемаш достатъчно калории и той да е минал на режим, при който съхранява всичко, което му даваш?
Другото което е - пробвала ли си интервално кардио?
Може би при мен е това, нямам никакъв апетит, преди няколко седмици спрях да кърмя и се опитвам да вляза във форма. Свалих от 78 ( при ръст 178) до 72, а по принцип съм 60-62 кг, за да се чувствам добре. Направих 10 дена плодуване по Лидия Ковечав и свалих и су чевствам  много добре. После захранахи и сега се храня така: примерно меню: сутрин топла вода с лимон, после едно киви, за обяд зеле с моркови, препечена филия пълнозърнест хляб, 5-бадема, един грейпфрут за следобед и вечеря пак салата и малко качамак без сирене.Това е в най-добрия случай, често няма качамак, а само салата. По цял ден нося бебе и гледам голямото си дете, имам доста движение у дома, но от няколко дни май организма спря да сваля, явно са му малко калориите-не зная.
Змия, ще ти бъда благодарна ако откриеш нещо.

# 32
  • Мнения: 4 270
Продължавам да ви чета, човек се учи докато е жив!

# 33
  • Мнения: 120
Аз също съм в застой - 6-7кг от старият ми гардероб - бясна съм не мога да си вляза в панталоните. Close И съм ужасно изморена Tired . Много добра форма постигах с плуване - свалях кг и не задържах вода, а и стреса се елиминираше. За съжаление след като се появи малкото човече нямам възможност да плувам. Sad

За отводняване добре действа магданозена вода - 2 връзки се накълцват на ситно и се попарват с литър вода, престоява 2-3 часа. Водата се разпределя и се пие през целия ден.

Спомням си в е дено предаване на БТВ "Преди обед" се каза, че организмът свиква с диетите и съответно, за да сваля кг трябва да се изненадва с нови хранителни режими. Ако миналата година сте свалили кг с Японска диета например, тази година няма да имате добри резултати с нея.

# 34
  • София
  • Мнения: 779
Момичета,
Колко време след секцио може да се тренира ?
Моята бебка е на 25 дни и ми остават да сваля 4 кг., бях качила общо 17-18 кг.

# 35
  • Мнения: 1 203
Момичета,
Колко време след секцио може да се тренира ?
Моята бебка е на 25 дни и ми остават да сваля 4 кг., бях качила общо 17-18 кг.

Като отидеш на лекар за контролен преглед питай, аз лично започнах 5 месеца след операцията.

Четааа и се чудя - наистина ли някой си вярва, че може да задържи 7 кила вода  newsm78

Голяма грешка е човек да се впуска в ограничаващи диети. Абсурд е да изкараш цял живот на месо и салата нали? Или на глад и 5-6 бадема ...  ooooh! За това се провалят диетите и говорим при всеки втори за йо-йо. Аз за една година свалих 15 кг и доста повече сантиметри в обиколките с разумно хранене и спорт. Имам малко дете, ходя на работа и нямам помощ в домакинството - така, че от опит казвам, ако има желание има и начин  Peace Ям всичко! Освен откровени боклуци, които така или иначе не бих яла при никакви условия, разбирай - фаст фууд, евтини вафли и бонбони, барнита и подобни измислици на химическата индустрия.  Имам 3-месечни задържания в мерките без да свалям нищо, въпреки начина ми на живот, но това е нормално. Не се става фитнес модел за 2 месеца Simple Smile Забелязвам колко много хора имат грешна нагласа и разбиране за процеса на отслабване ...

Както и да е, моят съвет би бил - потърсете професионална помощ и по-разумен начин на хранене и спорт и нещата ще потръгнат  Peace

# 36
  • Мнения: 1 898
Записвам се и аз в темата с цел мотивация и трупане на полезна информация. Grinning
И при мен резултатите сякаш идват бавно -  за 2 месеца минус 3кг. Тренирам 2-3 пъти седмично, като се старая да се храня рационално и в умерени количества.
Нямам много за сваляне, още толкова ако успея да сваля и най-вече да задържа постигнатото ще съм предоволна.

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 13:38 от Ulia

# 37
  • Мнения: 281
Просто е важно ако човек иска да сваля, да приема по-малко калории от тези, необходими му според ръст, години и активност. Нетът е пълен с формули за изчисляване. Например ако за лице А за задържане на тегло са необходими 1600 калории, за да почне да сваля трябва да започне да приема 1400. Не е редно да свали примерно на 800, защото точно тогава се случва този стрес и организмът се плаши и започва да работи на забавен темп.

# 38
  • Мнения: 39
apolonia,аз започнах да тренирам малко преди вторият месец, нямах болки като тичах, но имай предвид,че за коремните преси трябва да се изчака повече време, от порядъка на 4 месеца и повече.

# 39
  • София
  • Мнения: 779
Благодаря mariq_:),
На 40-тия ден съм на преглед при доки да види операцията и ще попитам и нея Wink
И аз си мислех малко да поизчакам, а и сега времето се оправя и като почна да излизам с количката мисля да ходя повече  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 1 630
Благодаря mariq_:),
На 40-тия ден съм на преглед при доки да види операцията и ще попитам и нея Wink
И аз си мислех малко да поизчакам, а и сега времето се оправя и като почна да излизам с количката мисля да ходя повече  Sunglasses
Относно многото ходене с количката- при мен нямаше ефект. Мислех, че ще сваля, но уви. Малката си беше ревлива, само навън мълчеше и всеки ден сме били навън- сутрин като си отворя очите, първата ми работа е била да я приготвя и айде навън. От 9 до 19 навън почти всеки ден. Дъжд, сняг, студ, вятър, пек- ние навън. Що километраж навъртях, и всичко сме правили навън- памперси, хранене, преобличане, като тя заспи аз бутам. Случвало се е да съм цялата вода от ходене и вечер съм като пребита, но някакви блестящи резултати от меренето на улиците, нямаше. Бях най- ходещата майка от всички други мами край мен, другите даже ми се чудеха как издържам. Е, да, падна някой друг килограм, но съпоставено с усилието, честно казано, очаквах повече. Но, признавам си, проблемът тогава беше нередовното хранене- на 2 на 3, на крак, каквото има, все набързо.....знаете как е.  ooooh!

# 41
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
**Elly** то неродовното хранене е много добре, стига да е с плодове и зеленчуци Grinning, ама пусто-като се храни нередовно човек все налита на нездравословни неща. И при мен ходенето нямаше почти никакъв резултат. А пък да отслабваш с фитнес -не ми се вярва, повечето ми приятелки просто заякнаха.

# 42
  • Мнения: 1 630
А пък да отслабваш с фитнес -не ми се вярва, повечето ми приятелки просто заякнаха.
Абе постигала съм го преди, но сега след раждането явно са се променили нещата  ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 047
Да не би да ти е малък калорийният прием и организмът да се "пази". Т.е да не приемаш достатъчно калории и той да е минал на режим, при който съхранява всичко, което му даваш?
Другото което е - пробвала ли си интервално кардио?
Може би при мен е това, нямам никакъв апетит, преди няколко седмици спрях да кърмя и се опитвам да вляза във форма. Свалих от 78 ( при ръст 178) до 72, а по принцип съм 60-62 кг, за да се чувствам добре. Направих 10 дена плодуване по Лидия Ковечав и свалих и су чевствам  много добре. После захранахи и сега се храня така: примерно меню: сутрин топла вода с лимон, после едно киви, за обяд зеле с моркови, препечена филия пълнозърнест хляб, 5-бадема, един грейпфрут за следобед и вечеря пак салата и малко качамак без сирене.Това е в най-добрия случай, често няма качамак, а само салата. По цял ден нося бебе и гледам голямото си дете, имам доста движение у дома, но от няколко дни май организма спря да сваля, явно са му малко калориите-не зная.
Змия, ще ти бъда благодарна ако откриеш нещо.
Недей така, ще се прецакаш много (казвам го от опит)  Praynig Та ти ня ядеш никакви белтъчини  ooooh!
Прочети тук (има и други полезни статии)   bouquet http://lubomirivanov.com/4854/
http://lubomirivanov.com/4096/

Последна редакция: сб, 21 фев 2015, 12:47 от The Baroness

# 44
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
The Baroness малко са ми белтъчините наистина, но напоследък започнах да увеличавам и техния прием.Много интересно е при мен, че всеки път когато ми дойде цикълът, това след раждането и свалям без никаква промяна в диетата 2-3 кг за няколко дни. Не зная на какво може да се дължи.Благодаря за статиите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт