Милано - 5

  • 84 503
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 031
Моля за съвет относно пътуване до Милано през септември. Идеята е спане в Милано и пътуване до езерата Комо, Маджоре и Лаго ди Гарда. Как е по-удобно и бързо да се пътува - с влак или автобус? От къде се вземат. Идеята е след като се стигне до езерото, да се направи пълна обиколка с корабче, като се слиза по градчетата. Благодаря.
Това за колко дни го планувате?
Мога да кажа конкретно за Комо, че тръгвайки от Комо повече от 3-4 градчета не могат да се видят в един ден.
Всяко езеро по 1 ден и вечерта връщане в Милано.
В такъв случай малко трудно ще обиколите целите езера.
Изберете си по 2-3 градчета, като съобразите с разписанието на корабите, които ще ползвате.

Аз съм пътувала с влак до Комо, разходка из езерото и връщане от Варена.

# 721
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Истината е, че градчетата се разглеждат много бързо. Брунате планувате ли, прекрасна е гледката към Комо!? Вижте и някоя от вилите!

# 722
  • Мнения: 6 031
Истината е, че градчетата се разглеждат много бързо. Брунате планувате ли, прекрасна е гледката към Комо!? Вижте и някоя от вилите!
Колко градчета на ден сте разглеждали?  Laughing
Аз не успях повече от 3-4 да видя, защото и в пътуването с корабчето си минава доста време.
За Брунате +1.  Peace

# 723
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Истината е, че много зависи от туриста! Има хора, които държат да видят всичко и препускат, ние не сме от този тип, даваме го лежерно, но реално да кажем Беладжо за колко време ще се види? 30мин са му предостатъчни да се обходи, но ако седнеш да пиеш вино или кафе, стават различни нещата!
За да се насладиш на разходката 3-4 градчета са ок, но ако има по-амбициозни биха могли да видят повече! Ние даже сме се прибирали до Комо с рейс от вила Карлота, защото не ни се чакаше корабчето!

# 724
  • Мнения: X
Е аз в другата тема и казах, че ако искат да изпълнят програмата, им трябва кола и да не се връщат всеки ден в изходна точка. Аз Маджоре с влак от Милано някак си не го виждам за ден. Гарда също. Комо - 2-3 места, както Мимми направиха преди.
Но това си е мое мнение.

# 725
  • Мнения: 6 031
Е аз в другата тема и казах, че ако искат да изпълнят програмата, им трябва кола и да не се връщат всеки ден в изходна точка. Аз Маджоре с влак от Милано някак си не го виждам за ден. Гарда също. Комо - 2-3 места, както Мимми направиха преди.
Но това си е мое мнение.
Точно така.
Колата променя нещата, но не всеки е склонен да шофира в Италия.  Laughing

Сигурно могат и до трите езера да отидат с влак, но е изключено да успеят да обиколят целите езера.

Миналата година вие правихте обиколка там и след това беше писала за това. 

# 726
  • Мнения: X
За съжаление не миналата година, а 2014 г. Миналата бяхме в Тоскана.  Kissing Heart

За Маджоре съм най-скептична, защото им трябва време да стигнат от Милано до Стреса и от там да хванат корабчета за трите острова. На нас трите острова ни отнеха пълен един ден от сутринта до вечерта.
На Гарда евентуално само Сирмионе. А за мен лично Лимоне и Рива са още по-хубави, защото природата в северната част на Гарда е уникална.

# 727
  • Мнения: 6 031
Ха-ха, как лети времето...
Аз май съм още в миналата година.  Laughing

До Стреса беше с влак и после от гарата с автобус... Ама това го пиша по спомен...

# 728
  • София
  • Мнения: 167
А за пътя Беладжио-Комо с рейс някой може ли да ми каже нещо? Живописен ли е, има ли много завои?

# 729
  • София
  • Мнения: 3 771
А за пътя Беладжио-Комо с рейс някой може ли да ми каже нещо? Живописен ли е, има ли много завои?

Да, пътят е интересен, трябва да седнете от удобната страна към езерото. Времето е малко над час, автобусите тръгват през два часа. Автобуса беше С30 и струваше към 3 евро, сега не знам. Спира до ферибота, на паркинга. Шофьорите си познават пътя и не е като някой да кара за първи път по участъка. Минавали сме го няколко пъти, както и с кола, за нас не е проблем.
Но все пак по вода е доста по-добре...

# 730
  • Мнения: 743
maiags

Според мен ,ако си на езерото Маджоре,няма смисъл да ходиш до Милано , аз бих ти препоръчала да спиш в Стреза и се разходиш един ден до островите Борромео, на другия ден да отидеш в Домодосола ,да кажем късно следобяд и да спиш там ,на третия ден с панорамния влак до Локарно в Швейцария -панорамите са много красиви, и от Локарно по езерото да се върнеш в Стреза -няма нужда от автомобил,
но ако целта е да се обиколи езерото -без кола или моторо е безмислено,красотите не са градчетата а панорамите които се откриват по пътя, има много мотористи и велосипедисти по пътя ,но това е "национален спорт" в цяла северна Италия.

# 731
  • Мнения: X
Тя иска за няколко дни (не помня колко) да обиколи и трите езера, като спят на едно и също място.

# 732
  • Мнения: 184
Благодаря на всички за идеите. Да, идеята е от Милано да се ходи до всяко езеро, разходка по него със слизане в 2-3 градчета. Пак казвам не сме с кола.

# 733
  • Мнения: 743
Благодаря на всички за идеите. Да, идеята е от Милано да се ходи до всяко езеро, разходка по него със слизане в 2-3 градчета. Пак казвам не сме с кола.

според мен е mission impossible  Sunglasses,

# 734
  • Мнения: X
Благодаря на всички за идеите. Да, идеята е от Милано да се ходи до всяко езеро, разходка по него със слизане в 2-3 градчета. Пак казвам не сме с кола.
От Милано за Маджоре може да пътувате с влака до Стреза.Точно до гарата не отидохме,но моят хазяин беше ми писал,че е на 10 мин. от апартамента ни,а той пък бе в центъра,срещу централния пристан.Та от гарата до кея да са не повече от 10-15 мин.Корабчета има на често,слизате на Изола Бела,после обяд на Пескатори,разходка до Изола Мадре и се връщате обратно с корабчето до Стреза,от там пак на влака до Милано.Внимавайте да не се качите на лодките,че билетите за трите острова са двойно по-скъпи,а викачите са многобройни,настоятелни и причакват всеки,който се е упътил към пристана,доста народ успяват да прикоткат де.
За Комо пак с влака до Варена,тя е мъничка,ще я разгледате за няма и 20 мин.,ако не влизате във вила Монастеро.От там корабче до Беладжо (евентуално вила Мелци) и Карлота,ако не влизате по вилите може да видите и Менаджо (на нас ни хареса най-много),връщате се с корабчето до Варена,на влака и в Милано.
За Гарда все още не мога да съветвам,но когато му дойде реда,със сигурност няма да е само за ден.

Общи условия

Активация на акаунт