Отговори
  • Мнения: X
Сега за момент си представете, че сте най-богатия човек в Света. Можете да си позволите всичко, което се купува с пари. За какво бихте харчели? Каква мечта бихте сбъднали? На кого бихте помогнали? В каква кауза бихте се включили? Какво бихте променили? И така, нека поразсъждаваме позитивно  Grinning

Едит: Вече сте обиколи Света, били сте навсякъде, където сте искали да бъдете и сте изживели всички тези блянове. След това?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 13:16 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 940
Да обиколя малко света! Simple Smile Може Дубай,Америка и т.н. Simple Smile Или някой круиз. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 73
Моята мечта е да имам детенце -така че бих направила всичко възможно, за да се сбъдне! newsm51

# 3
  • Мнения: 21 282
Да направя развъдник за голдън ретривъри,да се обучават за слепи хора и да се подаряват на тях !   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 569
Да пътувам.

# 5
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Околосветско пътешествие! Родена съм да пътешествам.Искам да отида на всички световно известни карнавали, плажни, пустинни купони, искам да се попека на най- красивите плажове, да се разходя в замък,да се докосна до древни селища на вече изчезнали народи..размечтах се, има още много

# 6
  • Мнения: X
Мислих си във въпросите да направя уточнението, че вече сте обиколи Света, след това?  Grinning

# 7
  • Мнения: 46 572
Ако може да се постигне с пари за мен не е мечта. Мечта е нещо идеализирано, което на практика не може да стане.
Например - никога да не боледуваме и да не ни се случват нещастия...

# 8
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Ами на мен това ми е мечтата- да скиторя докато съм млада и мога. После ми е достатъчна една къщичка в планината и да посрещам внуците с домашно сиренце  Laughing
Не би било лошо да имам магазинче за хоби материали и изделия

# 9
  • Мнения: 29 817
Лично за мен - бих имала поне още 2 деца и бих живяла в къща на някое усамотено място, близо до море / океан.

Иначе - бих финансирала изследвания за нови лекарства, както и болница за нуждаещи се.

Ако наистина съм най-богатия човек на земята, бих направила космическо пътешествие и бих финансирала космически изследвания.

# 10
  • Мнения: 25 755
Мечтите на най-богатия човек на света не се постигат с пари.
Каквото е можел, той вече си го е купил. Останали са му само безплатните мечти. Но пък точно те са най-съкровени и най-трудно се сбъдват. Баланс може би.

# 11
  • Мнения: 9 865
Нищо оригинално - мечтая за хубави домове и спокоен живтот за цялото ми семейство (широк план - бащи, майки, баби, братя, сестри...). Да обикалям света, сигурно не бих го обикаляла чак целия... Но виж, ако мога да си позволя екскурзия до космическата станция, това ми е мечта.

Ако имах парите да помагам: 1) лечение на хора с тежки заболявания и 2) подпомагане на образованието на деца в затруднено положение.
Здраве и образование, това за мен са най-важните неща, които правят живота на хората по-добър, а понякога възможен въобще. Не знам дали богатите хора си мечтаят за такива работи. Thinking

# 12
  • Мнения: 1 010
Да имам дом , свой дом . Може би ще пътувам , ще видя местата от списанията , по които въздишам , но най - вече ще имам дом . Ще дарявам пари на нуждаещи се , ще си "купя малко спокойствие" .

# 13
  • Мнения: X
Да не забравяме, че един от най-богатите хора Бил Гейтс, прави точно това- дарява за борба с болести, за изследвания и като цяло е филантроп. Марк Зукербърг върви по неговите стъпки. Наскоро дари 50 млн. д. на спешен център.

Бихте ли се изкефели да дарявате пари на някой млад талант?

# 14
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Аз бих се радвала да помагам на млад талант или изследовател и да го гледам как се развива. Също бих помогнала в борбата с някои болести, които са бич на днешното време.
В случая, приемаме, че аз и всичките ми близки сме осигурени с всичко, пътували сме, имаме къщи, коли самолети и т.н. Доколкото разбрах, така е зададена темата.

Общи условия

Активация на акаунт