Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVI

  • 89 424
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Друият е скандинавски, Дания, а аз определено харесвам такова кино. Не всичко, но този е добър:
En chance til / A Second Chance . С 'Дажайми Ланистър''.Simple Smile Филма е тежък, а края...може да разменим мнения ако някой го гледа. Много странен край...


И аз гледах A Second Chance най-сетне - не бях попадала на толкова тежка депресия от много време. Със стиснати зъби го издържах докрай и то само заради Костер-Валдау.

Джеронимо, какво странно намери в края? За мен си беше закономерен.

Скрит текст:
Само дето той спокойно можеше да се самоубие накрая, толкова ужасни неща преживя и тотално превъртя. Оказа се, че жена му Анна е биела детето им  Tired

# 676
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Джеронимо , а под какво заглавие да търся цялата поредица ?

Не съм Джеронимо, но понеже наскоро друга потребителка търсеше същата поредица, ще си позволя да се самоцитирам:

Скрит текст:
Има шведския филм по книгата на Камила Лекберг, който издирвам да гледам, на бг книгата се казва Немското дете, оригинално заглавие на филма: Tyskungen. Субтитри мисля, че намерих, на английски естествено. И другото което ме вълнува е сериала Убийства във Фелбака оригинално заглавие :The Fjällbacka Murders, пак по нейните книги.
Та накой ако ги е гледал или има инфо да сподели  Praynig
Оригиналното заглавие на поредицата е Fjallbackamorden.

Всички части ги има тук, с превод: http://zelka.org/browse.php?search=fjallbackamorden&cat=0&incldead=1

В замунда също са качени.

И аз гледах "Втори шанс" днес. Тежък и депресивен филм. Някои моменти бяха предвидими, други пълна изненада и шок.  Confused И все пак, сценарият беше оригинален, не може да се отрече.  Peace

# 677
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Оле, пропуснла съм въпроса на Markrit , но така се пртесних от сайта, дето го дадох, че забравих да отговоря. Embarassed
Лу,
Скрит текст:
останах с впечатление, че Ана е жива
. Може и да бъркам, не помня точно момента в който се усъмних. Затова ми се щеше и друг да каже. Но филма е тежък, наистина, особенно  бащата като разбра истината.  Sad

# 678
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Съгласна съм, че сюжетът е оригинален, но толкоз мъка....накрая на мен ми идеше да се метна от моста.

Джеронимо,

Скрит текст:
аз не забелязах да има намеци, че Ана е жива. По-скоро към края имаше негови спомени с нея и бебето. Може това да си мернала. Но не твърдя 100%, защото от средата започнах да се разсейвам и може нещо да съм пропуснала.

# 679
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Джеронимо, да не би да имаш предвид сцената,
Скрит текст:
когато показаха шалът на Анна, който се носеше по течението на реката? За мен си беше мъртва, не съм имала и грам съмнение.

# 680
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Май всички сме гледали едно и също тези дни Laughing. Покрай скандинавската тема се бях подковала да ме разочарова този филм, а се оказа съвсем достоен за очакванията към Сузане Биер. Не съм съгласна с твърдението, че е холивудски и захаросан в сравнение с останалите и филми, Hævnen например беше къде-къде по-насилен и предраматизиран. Не ми беше и неемоционален, може би защото вече свикнах с факта, че актьорите, които си подбира, не са от най-експресивните, в контраст с винаги преекспонираната драма на героите им. Тук даже Мария Боневи бая кряска, всъщност точно от нейното преиграване идваше леката фалшива нотка, която ми попречи да се влюбя в този филм. Но пък вниманието към кадъра, изящните детайли, прекрасните едри планове- всичко беше налице и както винаги съвършено. Ще запомня повърхността на езерото така, както запомних есенните листа от After The Wedding. А Мария и Николай бяха невероятни заедно, дори повече, отколкото очаквах- с тяхната сурова, някак дива красота и трескави светли очи. Общо взето този филм го изнесе точно сър Джайм- идеалният актьор за камерата на Биер, натрапчиво разобличаваща всяка пора страдание. Много ми хареса и другият Николай- страшно му лепна амплоато на отрепка.

Финалът и според мен беше закономерен и съм доволна, че не беше докаран до някакви по-големи екстреми, понеже тогава наистина щеше да стане холивудско. Или поне като за Оскар за чуждоезичен филм Laughing

п.п.
Скрит текст:
никакъв намек нямаше, че Анна е жива

# 681
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Захаросан????  Shocked

Инак напълно съм съгласна, че Костер-Валдау го изнесе този филм на плещите си. И двамата с истеричната му руса жена бяха наистина разкошна гледка въпреки ситуацията, в която бяха поставени.

# 682
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Истеричната му руса жена е Дина Heart Eyes. Настръхнах в очакване още като дочух, че ще снимат заедно филм с Кралеубиеца.

Зверчето така ме подкова в скандинавската, а аз на нея по принцип и вярвам Laughing. Тук обаче съм несъгласна, може би само в сравнение с други филми на режисьорката, но и така е под въпросителна точно това определение.

# 683
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз като обикновен, необръгнал на скандинавската депресия зрител, няма и да посмея да стъпя в тема, където определят A Second Chance като захаросан  hahaha

Ще гледам да избягвам и тази режисьорка, явно е много хард кор.

И все пак не съжалявам, че го гледах - Кралеубиецът с тези изсечени скули е просто....

# 684
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Няма да сбъркаш да гледаш още нещо нейно, "След сватбата" например е прекрасен.

# 685
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
С доста закъснение изгледах http://www.imdb.com/title/tt1535109/?=nv_sr_4 - "Капитан Филипс" и, както винаги Том Ханкс си е Том Ханкс. Хареса ми филма и историята!!
С по - малко закъснение гледах http://www.imdb.com/title/tt2170593/?=nv_sr_1 - "Сейнт Винсънт". Горчиво сладък филм, който изгледах на един дъх, а това напоследък рядко ми се случва Grinning
Много ми харесва и тази Таоми Уотс
И снощи довърших  един испански филм, който много ме натовари http://www.imdb.com/title/tt3089326/?=nv_sr_1, а пък и на всичкото отгоре нещо не ми се изясни, та обяснете моля :mrgreenо newsm78
Скрит текст:
Каква беше връзката между главната героиня и възрастният затворник? И накрая останах с впечатлението, че ще започне точно той да я изнудва занапред newsm78
Забравих да добавя какво удоволствие за сетивата е "Вечната Аделайн". Много ми хареса! Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 09:06 от milmich

# 686
  • София
  • Мнения: 1 654
Не си спомням кой в темата препоръча Mr. Pip (2012) - благодаря   bouquet
Пуснах си го с настройката, че не ми се гледат натоварващи филми и сигурно ще го спра - и не можах да се откъсна. Много силна роля за любимеца ми Хю Лори, умело и въздействащо разказана история, без мелодраматизъм или пък кървава зрелищност, макар сюжетът да ги предполага. Така режисиран, филмът щеше да е бижу където и да беше сниман, но като добавим и райските Соломонови острови, удоволствието е пълно. Препоръчвам и аз.  Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 1 974
Учудващо не виждам отзиви за The Gunman. Хем нелош за жанра си, хем с прекрасни Шон Пен и Бардем, хем не твърде патетичен като типичните американски "разобличителни" филми за Африка. Освен това Шони показва завидна за възрастта си физическа форма, направо ме пристегна коремчето, докато го гледах Blush.

joy_r - общо взето The Gunman ми хареса, но като че ли очаквах повече, най-вече откъм сюжет...Някакси останах с впечатление, че вече съм го гледал този филм. Женската роля не бе на нужната висота, особено сложена до чудесните Шон Пен и Хавиер Бардем. Но все пак не съжалявам, че го гледах, като се има предвид, че доста по-слаби предложения напоследък ни заливат.  Simple Smile

# 688
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
О, да, не е някакъв велик шедьовър, реди си клише до клишето, но е добре направен и най-вече добре изигран.

# 689
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Връщам се от Child 44. Много отдавна не съм изпитвала такъв умопомрачителен яд, че съм дала пари за кино-билет, но този филм е под всякаква критика Sick Първо, ако очаквате криминале, както обещава първоизточникът- няма да го дочакате. Две трети от филма са запълнени с "изобличаване" на Съветския съюз, и то така нагло и безпардонно, че от всичките хиляди напъни на западното кино в тази насока този е може би най-пошлият и неприятният. Все едно Еспиноза и сие са лични свидетели на хлодомора и останалите екстри на сталинския режим, или ако не, то родителите им, бабите, дядовците, чичовците, че и чинките на жените им със сигурност са загинали в ГУЛАГ. Най-малко. То бива надъхване, ама това е повече от прекалено!
 Оттам нататък за серийният убиец- каквото екранно време остава, а то не е никак много. И без това явно на режисьора не му стига акъл за някаква свястна криминална интрига, а само за грозен и кървав кютек, та всъщност май най-добре, че не са правени опити за руски вариант на "Мълчанието на агнетата"- тогава от смешка филмът щеще да се превърне в трагедия.
Остава въпросът как горепосоченият Еспиноза е успял да убеди толкова наистина прекрасни актьори да се подпишат под това фиаско, но като ги гледах как не се напъват, ми просветна, че явно чековете им са достатъчно задоволителни, за да удавят срама в шум на банкноти. И като цяло повечето от тях си заслужават пачката, справяйки се съвсем прилично с дадения им мижав материал, гарниран с безумен "руски" акцент (ми като искаха да подчертаят, че играят руснаци, да говорят на руски по-добре, поне нямаше да предизвикват толкова бурен смях).
Единственият, който никак не си заслужи заплатката според мен, е самият Лев (или по филмово, Лео Laughing). Харди е пълна трагедия. Изглежда, говори и се движи като тъпо и малоумно животно. Редките проблясъци на иначе неистовия му талант правят картинката още по-трагична, доразшляпвайки калта на посредственост и идиотизъм, които никога не съм очаквала да видя от него.
Въобще- филм, който не си струва да си причинявате и у дома, камо ли да наливате пари в касичката на киноразпространителите. Отвратително посредствен Sick

Общи условия

Активация на акаунт