Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVI

  • 89 423
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 279
Чудна темичка! Поздравления и ... добро утро!   bouquet

Joy_r, с този добър и подробен анализ ме убеждаваш за пореден път, че "Дете 44" е поръчков филм. Изчетох доста критики в нета - че е разпилян, неспособен да проследи главната сюжетна линия, подчинен на идеологизми - това, което и ти си написала. Благодаря ти, не искам да си го причинявам.

За начало бих препоръчала две заглавия - не са нови. Но и двата филма силно ме впечатлиха и  за себе си ги поставям в личните си топ 20.

"Вечният градинар" с Ралф Файнс. http://www.imdb.com/title/tt0387131/

"Тайната в техните очи" http://www.imdb.com/title/tt1305806/

И двата могат да се намерят в нета.

# 691
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
"Поръчков" е много точно определение Peace. Нали сега е модерно да плюем по Русия. Даже и елемент с гонения на хомосексуалистите беше вмъкнат, да сме съвсем актуални. Все едно по онова време в цяла Европа не е било съвсем същото по точно този параграф, включително и в родната на Еспиноза Швеция.
Освен това е повече от жалко, тръгвайки да разобличаваш нещо, да не си направиш поне малко труд да го опознаеш. Още на сета тук в Прага ми се набиха в очи грубите правописни грешки в оформянето на снимачния екстериор. Вида на московското метро- каквото възможно най-порутено имало в Прага- идеално Tired. Вчера се дивих и на неспособността на идиотите да сглобят десет-петнайсет руски имена, та им се е наложило да си кръщават споменатите по списъците хорица със свръхавтентичното Анна Ахматова например (потресох се от наглостта им да калят това светло име в пропагандната си кочина Sick)

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 036
От тук научих за сериала "Тиранин", много ми хареса. Знаете ли дали има втори сезон и откъде мога да го гледам?

# 693
  • Мнения: 279
От тук научих за сериала "Тиранин", много ми хареса. Знаете ли дали има втори сезон и откъде мога да го гледам?

Преди десетина дни започна втори сезон. Вече излязоха два епизода, мисля. Има ги в замунда - в каталог "Сериали/ ТВ".  Simple Smile

# 694
# 695
  • Мнения: 1 404
Явно съм на военно-историческа тематика, тъй като ви препоръчвам още един подобен филм:
Френска соната: http://www.imdb.com/title/tt0900387/

Има го в Замунда, много красиво разказана история, хубаво европейско кино.

# 696
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Айде на прясното инфо - "Терминатор: Генисис" - http://www.imdb.com/title/tt1340138/ Накратко: Той се завърна. Иначе казано: "Жив е той, жив е!  Mr. Green 7-годишният ми син - върл фен на всичко що е робот, машина, скорости и други от този род, беше в щур възторг. На финала обяви, че изобщо не е толкова страшен, колкото изглеждало в рекламата. Кака му - абсолютен нефен, в последния момент реши да идва с нас и учудващо остана доволна. А изобщо не харесва такива филми. Изводът ми е, че на децата сигурно ще им хареса.  Thinking На възрастните... зависи в какво настроение са и дали са расли с този филм. Плюсовете: новият е издържан в духа на първите два "Терминатора", носи онази атмосфера и лека носталгия. Не са прекалявали с ефектите, а са търсили по-скоро някаква почти ретро визия, но без да щадят муниции, ламарина и другите, без които не може всеки един екшън от този вид. Минусите: на сюжетно ниво определено има какво да се желае. Не че не са опитали да разиграят разни любопитни преминавания във времето, но май по-скоро са хвърлили силите в други области. Общо взето положението е малко над средното - като за екшън бива, но можеше и още. Обаче има обещание за продължение (ти да видиш Mr. Green) - на финала тийзър загатва, че нищо не е свършило. Crazy

# 697
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Обаче има обещание за продължение (ти да видиш Mr. Green) - на финала тийзър загатва, че нищо не е свършило. Crazy
И създаде Бог сикуъла, прикуъла и франчайза.  Crazy  Mr. Green  Crazy

# 698
  • Мнения: 1 992
Обаче има обещание за продължение (ти да видиш Mr. Green) - на финала тийзър загатва, че нищо не е свършило. Crazy
И създаде Бог сикуъла, прикуъла и франчайза.  Crazy  Mr. Green  Crazy

И след като си почина - спинофа.

# 699
  • София
  • Мнения: 6 219
А докато ги намисли 7 на брой... мъка, мъка, мъка!

# 700
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Нали?  Mr. Green

# 701
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Зверчето така ме подкова в скандинавската, а аз на нея по принцип и вярвам Laughing. Тук обаче съм несъгласна, може би само в сравнение с други филми на режисьорката, но и така е под въпросителна точно това определение.

Никъде не съм споменавала "захаросан".

# 702
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз така си го разтълкувах "холивудски" и "боза" Laughing

# 703
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
само да вметна за "Терминатора "- всички екшън сцени с дядо Арни са CGI, въпреки че първоначално са ги снимали  Whistlingпросто после като видяли материала и решили, че така няма да стане  Joy

# 704
  • Мнения: 510
само да вметна за "Терминатора "- всички екшън сцени с дядо Арни са CGI, въпреки че първоначално са ги снимали  Whistlingпросто после като видяли материала и решили, че така няма да стане  Joy
Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт