Австрийска тема- №52

  • 91 603
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Охххх , не знам , но знам само че съм притеснена много . Най-много ме притеснява факта , че тя не знае немски , тоест мъчи се вече да го говори , но не знам като не разбира нищо в градината и дали й е интересно , дали не се чувства зле там ...? Сутринта ми каза , че иска в друга градина , не иска вече в тази . Попитах я защо , тя ми каза " Миииии така си искам " . Обясних й , че не може , че нейните приятелчета и учителки са тук ... Тя пак ми каза : " Не искааам в тази градинаааааааа " ...Аз ако знам , че е период ще го преживеем някак , но ме притеснява да не се случва нещо там - да я пренебрегват , да я бият ( децата де ) , да се държат зле с нея ... От учителките й съм видяла само добро , изключително мили и отзивчиви .  Направи ми впечатлени й , че днес когато плачеше , другите деца идваха и я хващаха за ръка , казваха й да влезе с тях , да си играят , моята ги буташе и не искаше да ги види . Нещо изключително нетипично за нея , по принцип е много  общителна и обожава другите деца ...

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пухчеееее, според мен се опитай да разбереш причината за промяната в поведението на детето.

Аз пак искам да похваля здравеопазването Laughing От 5 дни съм с грип и вече отидох на лекар. Той ми даде болнични за още 4 дни, трябвало да лежа. Попитах "а лечение?"- "няма такова, това е грип". Аз мислех, че ако не антибиотик, то поне нещо за кашлицата ще ми изпише. Или някакви прахчета, или витамини, чай поне... нищо! В България никога не са ме отпращали просто да си почивам. В петък ако не съм оздравяла, ще ми направят изследване и може тогава да ми изпишат антибиотик. Пък наште лекари започват с антибиотик, аз за това и бях спряла да ходя, както и да водя децата. Но този грип сегашния е ужасен, лесно обръща на пневмония... аз не съм се чувствала толкова зле от години Tired

# 62
  • Мнения: 7
Аз бях миналата седмица така , не можех да стана от леглото , повръщах всякакви температуропонижаващи лекарства , абе не можех да ходя сама . Отидох до личната ( българка е ) , прегледа ме и ми каза да си почивам , аз й отговорих , че ще умраааааа и искам да ми мине бързоооо , тогава ми изписа някакъв антибиотик за три дни и сироп , още след първото хапче се вдигнах и станах нов човек . И аз сам за това да се дават антибиотици в краен случай , но за мен моя си беше такъв хахахахахахха .
  Колкото до детето , не знам как да разбера причината , тя нищо не ми казва , питам я постоянно и не ми е споменавала нищо нетипично . Единственото различно е поведението й , а това ме притеснява изключително много . Дали да не я спра от градина за известно време , но си мисля , че това ще е един вид крачка назад .... охххх наистина не знам какво да правя !

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иска нова градина, ок. Ама каква да е тази градина, с какво да е по-различна от сегашната? Трябва да има нещо в тази, което не й харесва- какво?

Относно лечението на грип и настинки- аз винаги ползвам природни средства. Въздействат не върху симптомите, а върху причините, освен това се безвредни. Но помагат само в началните етапи, докато инфекцията не е слязла надолу.

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иска нова градина, ок. Ама каква да е тази градина, с какво да е по-различна от сегашната? Трябва да има нещо в тази, което не й харесва- какво?

Относно лечението на грип и настинки- аз винаги ползвам природни средства. Въздействат не върху симптомите, а върху причините, безвредни са и наистина помагат. Но помагат само в началните етапи, докато инфекцията не е слязла надолу.

# 65
  • Мнения: 7
Хммммм , ще се опитам да поговоря с нея и от тази гледна точка , да видим първо как ще се приберат днес с татко й . Дано да нямат проблеми . Ще говоря с нея после , да видим какво ще изкопча , ама то какво ли да ти каже едно три годишно дете , знам ли и аз . Според майка ми , много я глезим вкъщи и й позволяваме всичко , а в градината не е така ( тя е директор на градина в България ) и от това вероятно идват проблемите . Казва ми , че вероятно е тръгнала с друга нагласа в началото на градина , а като е видяла , че там нещата не са като вкъщи и се е "разочаровала " . Според нея това е причината . Казва ми , че трябва да я държим по-строго , да се опитваме да я наказваме по някакъв начин , но аз не знам дали мога да се справя . Понякога я наказвам в нейната стая , но като я чуя как започва да плаче и да се моли и ми минава .... Вероятно не постъпвам правилно , но не знам какво да правя вече за да се подредят нещата !
 newsm78 newsm78 newsm78

# 66
  • Мнения: 3
 Здравейте!
Познавате ли някой (частно лице),който да прави торти по поръчка? Благодаря!

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
dylsineia, този месец имах рожден ден и направих торта, която занесох в пицарията, в която работя. Рецепатата я взех от нета, спазих внимателно всичко и резултатът беше отличен. Шефът ми каза, че мога да правя торти по поръчка. Та можеш да пробваш и сама, ако имаш желание Wink

Пухчеееее, вероятно вече сте го правили, но да напомня пак... Обяснете, че мама и татко работят за да изкарват парички, а децата ходят на дг за да си играят заедно и да се забавляват. Колкото до наказанията- трябва да има последователност, иначе не само, че се губи ефекта, ами и става обратен. Минала съм по този път и знам, че не е лесно. Ама да знаеш, че и по-трудно идва... моята е вече на 14- "чуден" период Crazy

# 68
  • Мнения: 233
Simple Smile привет, и с нашите деца е същата история. И мисля, че причината е точно това, в къщи си правят каквото искат, а в детската има правила. Когато тръгнат на детска, плучават повече внимание от всички и повечето правила в детската не важат за новите. Би трябвало да създаваме правила и в къщи, за да им е по лесно в детската, но ние у дома нямаме такива. Примерно да си събират играчките, да споделят играчки, да се хранят винаги на масата, да си отсервират и сервират, винаги да си мият ръцете преди да вземат нещо за ядене и още други дреболии, които биха направили живота ни по-лесен, но ние някак не съумяваме да го правим. Аз също много се притеснявах, как са като не знаят немски, но виждам, че всички са много внимателни, и че детската е страхотно място и не съм си и помисляла да плача, когато те плачат, за разлика от в Бг. Не мисля, че е добър вариант спирането от детска, после няма да искат да ходят на училище в първия момент, в който нещо не им харесва, после на университет, на работа...

# 69
  • Мнения: 723
О, период е това с неискането да ходи на градина и тръшкането. Няколко пъти го минавахме и ние. На тази възраст вече се усещат като самостятелни личности и се опитват по този начин да се 'изразят'. Ще мине Peace

# 70
  • wien
  • Мнения: 9
   bouquet Честита ни нова тема, аз рядко пиша , но ви следя  Laughing, дано някой ден ми остане време и да попиша, че с моите зверчета едва се справям.  Laughing

# 71
  • Мнения: 48
Следя ви с интерес, ние сме нови от 8 месеца и много ни харесва тук Simple Smile

# 72
  • Мнения: 369
gretcan   bouquet Добре дошли! В кой бецирк сте?

xisi80 Супер, че се разписа!  Heart Eyes

buggy--> Точно! И аз това си мисля... Heart Eyes

Ние сме добре, скоро ще пускам малкият пак на детска градина след 1 месец възстановяване вкъщи...кога ще спрат тея вируси и бактерии не знам  Crazy

# 73
  • Мнения: 3 675
Вече повече от месец съм с постоянно главоболие. Ходих при личната и при невролог. Изпих една торба с всевъзможни лекарства и накрая ми дадоха направление за CT Untersuchung. Crazy Часът ми е за другата седмица, но аз от два дни вече нямам главоболие.  Grinning
Сега ако някой ме попита дали съм доволна от здравеопазването, ще кажа НЕ!
И е разбираемо след толкова дни мъчение   Rolling Eyes
Сега се чудя да ходя ли на CT, да не ходя ли  newsm78

# 74
  • Мнения: 1 794
 Hug

B & C,според мен трябва да отидеш.Виж колко дълго се чака,а главоболие с такава продължителност не е за пренебрегване.
Аз нещо съм се скапала и само на работа,в къщи,на работа,в къщи Sick
Не съм болна,явно спешно се нуждая от лято,слънце и пътуване.Ей така за кеф travel

Общи условия

Активация на акаунт