Математически турнири - 31

  • 90 496
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33

Къде е обявено това? Действително 21 март е учебен ден, отработва се 02.03.

В сайта на МОН /цък/:

"ВНИМАНИЕ !!! Поради решение на МС за обявяване на 21.03.2015 г. за работен ден, датата на провеждане на математическото състезание „Европейско кенгуру” се променя на 22.03.2015 г., като се запазва началният час на провеждане – 11 часа."

Телефон за граждани
0800 16 111
http://www.mon.bg/


Дали само ми се струва, ама тази година хората от образователното министерство надминаха себе си по неуредици  #2gunfire
На 22.03.2015 са Приемния изпит на АК, Лингвистичното Кенгуру, Математика без граници в Детската академия в София...
Със секретните олимпиади искат да откажат децата да се явяват, щом 2 месеца няма да си знаят резултатите, с недомислиците по графика на състезанията още ентусиасти загубват - най-добре никой на нищо да не ходи, че явно е голям проблем за чиновниците в МОН да направят една нормална организация на олимпиадите и състезанията !
Какъв е проблемът да си се проведе на 21.03.2015 от 12.00 часа примерно (между двете смени) и без това е малко повече от час, как състезанията на началните учители се провеждат в учебно време - сега какво пречи ?  newsm78

# 31
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ох, като знам как учат в тези дни Mr. Green - отидат в 9,40 и си тръгнат след час....модул или нещо подобно, спортен полуден и т.н.
П.П. В нашето училище е такава практиката, за други градове и училища - не знам.

# 32
  • Мнения: 822
При нас пък имат нормален учебен ден, т.е. как да проведат състезанието в училището, трябва да намалят часовете и на двете смени. Пък и доколкото познавам практиката на МОН със състезания и олимпиади никак не им е за първи път.

# 33
  • Мнения: X
Дали само ми се струва, ама тази година хората от образователното министерство надминаха себе си по неуредици  #2gunfire
На 22.03.2015 са Приемния изпит на АК, Лингвистичното Кенгуру, Математика без граници в Детската академия в София...

Математика без граници в Детска академия най-вероятно ще е следобед, питах преди малко.
Свят ще им се извие на моите - голямата на изпит в АК, първокласникът - на 2 математически състезания едно след друго. За логистиката не ми се мисли.
А силните състезатели както ходят да се тестват на изпита за АК, ще пропуснат Кенгуруто.

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 16:21 от Анонимен

# 34
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
не мисля, че много ще пропуснат кенгуруто, това е едно от най-масовите състезания, световно състезание и е голямо предизвикателство да решиш много задачи за малко време.

# 35
  • Мнения: X
Свят ще им се извие на моите - голямата на изпит в АК, първокласникът - на 2 математически състезания едно след друго. За логистиката не ми се мисли.
А силните състезатели както ходят да се тестват на изпита за АК, ще пропуснат Кенгуруто.
Ами, не е задължително малкият да ходи и на двете, ако му идва натоварващо.
Що се отнася до силните състезатели, ако АК не им е приоритет, предполагам че ще изберат състезанието.
И в двата случая има печеливши. Ако предпочетат изпита, на ЕК може да видим нови таланти в челото, ако пък предпочетат ЕК, деца за които АК е първи избор спокойно ще влязат на първо класиране ( или както там се води) без да чакат кой ще се откаже, понеже се е явявал само от любов към спорта.

# 36
  • Мнения: X
не мисля, че много ще пропуснат кенгуруто, това е едно от най-масовите състезания, световно състезание и е голямо предизвикателство да решиш много задачи за малко време.

Ще видим.  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 4 031
По-голяма е вероятността 7-класниците в София да се тестват в АК, отколкото на Кенгуруто, задачите и на двете места са блиц, но едното им дава резервен вариант, а другото - нищо. Особено щом няма да има национален кръг на ЕК. Времето ще покаже кой какво ще предпочете.
Но и останалите класове не виждам какво печелят, освен две слети седмици, които за част от децата ще продължат и с Пролетните математически състезания.
Не можаха ли да намерят друга събота за провеждането?! Въобще в тази държава липсата на мисъл е все по-често явление.

# 38
  • Мнения: X
Особено щом няма да има национален кръг на ЕК.
Но ЕК е вход за Националното състезание ( което на практика замести националния кръг на ЕК) и е с най-голяма квота за него.
Интересно е какво се случва с националните кръгове на олимпиадите по английски език, френски език и ХООС, насрочени също за 21 март в различни градове.

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 18:07 от Анонимен

# 39
  • София
  • Мнения: 4 031
Има доста наясноти как ще ги определят децата по тези квоти спрямо състезанията, които са публикували. Ще има драма и там ми се струва.
/днес ми е образователно-песемистично/

# 40
  • Мнения: 2 190
Аз пък мисля, че е виновен Министерски съвет - решенията за отработване трябва да се обявяват много по-рано.

# 41
  • Мнения: X
Но ЕК е вход за Националното състезание ( което на практика замести националния кръг на ЕК) и е с най-голяма квота за него.

Да предпочетеш ЕК пред АК е все едно да избереш ЕК пред НВО - от гледна точка на децата, които искат да учат в АК.

# 42
  • Мнения: X
Но ЕК е вход за Националното състезание ( което на практика замести националния кръг на ЕК) и е с най-голяма квота за него.

Да предпочетеш ЕК пред АК е все едно да избереш ЕК пред НВО - от гледна точка на децата, които искат да учат в АК.
Някъде да твърдя противното?

Що се отнася до силните състезатели, ако АК не им е приоритет, предполагам че ще изберат състезанието.
И в двата случая има печеливши. Ако предпочетат изпита, на ЕК може да видим нови таланти в челото, ако пък предпочетат ЕК, деца за които АК е първи избор спокойно ще влязат на първо класиране ( или както там се води) без да чакат кой ще се откаже, понеже се е явявал само от любов към спорта.
Коментарът, който си цитирала няма нищо общо с предпочитанията на децата. Просто отбелязах, че може да няма национален кръг на ЕК, но ще има Национално състезание, което ще го замести и в което ще участват първенците от повече състезания, провеждани в национален ( или почти национален) мащаб. За съжаление и там нещата все още не са много ясни.

НОМ - Пловдив 4-6 клас

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 12:51 от Анонимен

# 43
  • В офиса
  • Мнения: 4 029
Уф, моето яко се е изложило на олимпиадата. Ясно беше, че 1-ВА е грешна, но явно има и взети точки на трета, което не ми харесва Sad Жалко, че резултатите не са разписани по задачи.
А с това застъпвания на състезания.... Жалко. Моето трябва да избира между лингвистичното и математическото кенгуру.
А седмокласниците по-скоро биха избрали кенгуруто, тези които биха се явили в АК само за спорта, де. За другите е ясно. Но аз не мисля, че спортистите са чак толкова много.

# 44
  • Мнения: 41 368
А седмокласниците по-скоро биха избрали кенгуруто, тези които биха се явили в АК само за спорта, де. За другите е ясно. Но аз не мисля, че спортистите са чак толкова много.

А дали това не е целта на АК, да се отърват от екскурзиантите? Може затова да са си сложили изпита да съвпада с важно математическо състезание. А и това не е прецедент. Когато дъщеря ми се яви на изпит в АК на времето пак трябваше да избира между изпита на АК и някакво друго важно състезание, забравих кое точно.

Общи условия

Активация на акаунт