Трудно проговаряне -тема 18

  • 131 974
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 249
Отитите ги преборихме с хомеопатия. Пробвали ли сте? Иначе...не знам ще доживея ли да се намери читав доктор, който да вземе присърце проблемите на неговорящите деца...
стела, моите деца ходят целогодишно на логопед, но не е в южните райони Wink

# 61
  • Мнения: 14
Здравей Доника,

ходих при един препоръчан хомеопат, но той е много краен и не изписва нищо за имуностимулация, а само когато състоянието на детето е остро. Освен това мен май ме е страх да се доверя напълно на хомеопатията, предпочитам не толкова крайно, а в комбинация с билки, природни средства, имуностимулатори, локални обезболяващи като капки, не знам дали ме разбираш какво имам предвид. Просто не мога да съм спокойна, когато детето вдига температура и аз да му давам само 4  серии по 5 капки калкареа. Иначе до атибиотик се стигна само веднъж и оттогава са големите викове "Боли, боли..."
Не знам дали е от отита, от антибиотика или от нещо друго.

А вие как точно се преборихте с отита? Само при остри отити ли пиехте нещо или и имуностимулатори, какъв е подхода на вашия хомеопат и кой е той, ако не ти е проблем да ми го препоръчаш?

Предварително благодаря!

# 62
  • Мнения: 375
Доника, и мен ме интересува как преборихте отитите с хомеопатия и какъв вид отит имаше Вашето дете? Също и колко време след отит се гмурна детето в "барокамера". Ние утре сме на УНГ на профилактичен, ама той от днес пак със сополи и кашлица #2gunfire, а уж отиваме да видим дали може да изчакаме и да не поставят "макарички" в ушите, защото иначе отиде и барокамера и плаж, море и т.н.
Що се отнася до докторите и проблема с проговарянето мисля, че всички майки могат да напишат книга за отношението. Въпросът е по - скоро да попаднеш на някой малко по - широкоскроен и да не ти се вайка и успокоява (особено пък като стане въпрос за момче). Моят например като кажа, че има проблем с ушите и почват да му подсвиркват, а на него хич не му пука вече от подсвирквания....
Мkuneva, според мен е по - добре вместо да се лутате, на първо място да намерите логопед, с който детето и Вие да се чувствате добре и да започвате работа и при него и вкъщи, а после успередно с него да търсите отговори на въпросите си. И не на последно място добро детско заведение (ОДЗ, ясли и т.н.) със съвестни госпожи и те да приемат присърце детето и положението му (което е по - вероятно, отколкото каквито и да е лекари, професори и т.н.). При нашето дете учителките в градината го приеха, винаги са насреща за разговор и го "принуждават" да им говори, съответно и детето се чувства много добре и ходи с желание. Като сложиш работата с логопеда, вкъщи, добавки, ако решиш да даваш и с роднините нещата някак си трябва да потръгнат.  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 3 249
Когато малкият страдаше от отити бях чувала само и за барокамера (близък на свекърва ми беше претърпял процедури в такава) и за аутизъм Wink Беше на около 2,5 години той. Не го заведох конкретно за отитите, които той правеше доста често и бях доста скептично настроена. След снемане на интервюто той по схема ни даваше различни лекарства и е факт, че той вече 4та зима не е имал отит. Като цяло децата ми не са болнави - да не дърпам дявола.
Имуностимулатори вече 3та зима не давам и на двамата. Пият редовно рибено масло и добавките, които съм преценила конкретно към дадения момент.
А и хомеопатията не лекува конкретно проблема-болката и няма как ако сте на класическа хомеопатия да получите конкретно лекарство за отит Wink

# 64
  • Мнения: 366
Здравейте,
да се включа и аз по темата с градините.
Когато бяхме в първа група госпожите реагираха много остро на проблема на моя син. Постоянно ни даваха обратна връзка как не се вписва  в групата, как не може да се справя със задачите като другите деца, аз бях изключително притеснена. В един момент спрях да ходя да го водя и вземам от ДГ, защото не издържах на постоянното мрънкане, че нещо му има на детето и че не се вписва в групата и как не можели да се справят с него. Имаше период, в който дори мислихме да го местим в логопедична, но се отказахме.
Не съжалявам.
С времето нещата се подобриха. Сега разбирам, че госпожите са били така "мрънкащи" защото и те самите са били искрено притеснени и не са знаели как да реагират на случая. Неподготвени са.
Явно не са очаквали да имат "проблемно" дете в групата. И двете са млади и не знам, честно казано, дали не им е за първи път да имат група Simple Smile.

Та така, сега, вече в средата на втора група, нещата са спокойни.
Всички много се радват на напредъка на Вики. Имаме чудесна леля (тя му е като баба), която подхожда с разбиране и се занимава индивидуално с него. Постоянно го кара да говори, сменя памперсите, учи го  да ходи до тоалетна (доколкото й е възможно Simple Smile това засега е мисия невъзможна!).
Госпожите го хвалят за всеки малък напредък и сякаш самите те се успокоиха и са щастливи.
Имахме тържество за 8 март и всички (госпожите, лелята и сестрите даже Simple Smile се изредиха да ни поздравяват, че Вики ставал когато другите деца стават, и даже, забележете си отварял устата на песничките  Joy Естествено нямаше стихотворение, като всички останали, но беше чудесен статист и певец Simple Smile

Не спирайте да се надявате и да вярвате, момичета, децата напредват в резултат на непрестанните ни усилия!
Нещата се случват бавно, но радостта и гордостта при всяка малка промяна са огромни!!!

# 65
  • Мнения: 814
Здравейте мами.Можели и аз да се включа при Вас,понеже и нашият палавник не може да говори.Ходихме на какви ли не доктори и всички ме мислят за луда,казват,че детето си е много добре  и ще проговори по-късно.А иначе слухът му е добре,разбира всичко,когато го караме да донесе дадено нещо го носи,разпознава животните,като го питаме дадено животно къде е ни го показва на книжката.Но освен мама,тати,кола и коко друго не говори.Педи ми казва,че се тревожа на празно и,че не трябва да го сравнявам с другите деца,но как да не се шашкам като гледам по-малки от него деца как говорят,а той не.Моля Ви ако някоя мама има идея как да му помогна да ми даде някакъв савет. Hug

# 66
  • Мнения: 3 686
svetli2013 заведете го и на логопед.
Danito_d, браво за твоето дете! Моето много напредна с говоренето, но все още на тържествата в детската и за статист не става. И на последното тържество за мама плака и се наложи госпожата да я гушка и успокоява. В къщи никак не е плаха и свита, даже е хиперактивна, но в детската не смее да шавне.

# 67
  • София
  • Мнения: 406
Привет и от мен. В първата градина, в която ни приеха, на четвъртия ден заявиха, че дъщеря ми не е за масова детска градина, дори ни предложиха да уговорят размяна между нея и друго детенце в специализирана градина, което е попаднало там по погрешка, но го искат при тях. По това време тя използваше доста думи на английски, но там никой не говореше английски, затова и не разбраха. За късмет след две седмици я преместихме в друга масова градина (просто я класираха като по чудо).

В новата градина имаше проблеми, драскаше, удряше деца (нещо, което не бе правила до този момент). Госпожите бяха притеснени, но не поискаха да я спрем от градина, не са твърдяли, че не е за там, просто ни препоръчаха ресурсен учител и ни обърнаха внимание да вземем мерки. Три месеца по-късно е направо неузнаваема - проблемите отшумяха, не е проявявала агресивност, използва цели изречения (речникът й все още е доста беден), опитва се да разказва за градината, за другите деца и отива там с голямо удоволствие. Няма как да знам какво се случва с нея през онези 8 часа в градината, но явно работят с нея и явно не са проявили негативно отношение, напротив, защото й личи, че е щастлива, личи си и положителната промяна. Ресурсен учител още не сме видели, но се надявам, че и той ще е от полза.

Личното ми мнение е, че много зависи на какви хора ще попаднете в градината и доколко те ще имат желание и доброто намерение да се занимават с дете, което е по-трудно от останалите, вместо да го третират като нежелан проблем.

svetli2013, ние чакахме дъщеря ми да стане на 3 години и половина, за да осъзнаем, че има проблем. До този момент всички ни успокояваха, че щом мъжът ми е проговорил на 3 и нещо, значи всичко е наред с нея и ще й мине от само себе си. Дори и сега от време на време чувам подобни успокоителни думи, но те не помагат. Не разбрах колко е голямо вашето детенце, но ако наистина има забавяне в говора, потърсете логопед и не губете излишно време.

# 68
  • Мнения: 814
Привет и от мен. В първата градина, в която ни приеха, на четвъртия ден заявиха, че дъщеря ми не е за масова детска градина, дори ни предложиха да уговорят размяна между нея и друго детенце в специализирана градина, което е попаднало там по погрешка, но го искат при тях. По това време тя използваше доста думи на английски, но там никой не говореше английски, затова и не разбраха. За късмет след две седмици я преместихме в друга масова градина (просто я класираха като по чудо).

В новата градина имаше проблеми, драскаше, удряше деца (нещо, което не бе правила до този момент). Госпожите бяха притеснени, но не поискаха да я спрем от градина, не са твърдяли, че не е за там, просто ни препоръчаха ресурсен учител и ни обърнаха внимание да вземем мерки. Три месеца по-късно е направо неузнаваема - проблемите отшумяха, не е проявявала агресивност, използва цели изречения (речникът й все още е доста беден), опитва се да разказва за градината, за другите деца и отива там с голямо удоволствие. Няма как да знам какво се случва с нея през онези 8 часа в градината, но явно работят с нея и явно не са проявили негативно отношение, напротив, защото й личи, че е щастлива, личи си и положителната промяна. Ресурсен учител още не сме видели, но се надявам, че и той ще е от полза.

Личното ми мнение е, че много зависи на какви хора ще попаднете в градината и доколко те ще имат желание и доброто намерение да се занимават с дете, което е по-трудно от останалите, вместо да го третират като нежелан проблем.

svetli2013, ние чакахме дъщеря ми да стане на 3 години и половина, за да осъзнаем, че има проблем. До този момент всички ни успокояваха, че щом мъжът ми е проговорил на 3 и нещо, значи всичко е наред с нея и ще й мине от само себе си. Дори и сега от време на време чувам подобни успокоителни думи, но те не помагат. Не разбрах колко е голямо вашето детенце, но ако наистина има забавяне в говора, потърсете логопед и не губете излишно време.
На една годинка и десет месеца е,водихме го на логопед,но казаха да изчакаме да стане поне на две години и половина.

# 69
  • Мнения: 9 973
Привет!Имам нужда от логопед в София.Детето ми е на 5г. и половина.Проговори на 2г.До сколо заместваше Л с Р ,а от скоро вече слага много Ш--та.Днес от градината ми казаха,че вече е за логопед и драстично се е променил говора.Казва:Ждрасти,Шеш...Имаме ТЕЛК 50% ,защото е вроден порок на сърцето  и е опериран като бебе.
Благодаря!
Може и на лични   bouquet  bouquet Hug

# 70
  • Варна
  • Мнения: 320
здравейте и от мен Simple Smile
синът ми е на 3 годинки и 1 месец, все още не иска да говори, той всъщност не спира да бърбори, но само на себе си докато си играе например, и нищо разбираемо.
ако иска нещо от нас, идва и започва да ни дърпа за ръкава и да пищи.
ходи на ясла от годинка и 5 месеца, като стана на годинка и 10 месеца започнаха да ми правят проблеми, не слушал, като ги накарали да седнат на столчетата той отивал на килима, скачал от пейката, катерел се и прочие. психолога на яслата започна да ме привиква от време на време, не знам как успяха да го дресират, но сега ги слуша много, разглежда книжки, реди пъзели, седи мирно на стола, все неща, които вкъщи не прави  Laughing у нас е бягане, скачане и пищене, от време на време се заседява в батко си, гледа го докато цъка на компа, и после пак хуква. в танците в яслата рядко се включвал, предимно наблюдавал отстрани, но като дойде ред на тържеството се включвал и знаел абсолютно всички движения, госпожите изумени.
също така месец преди да навърши 3 години госпожите го похвалиха, че казал имената на едната госпожа и едната леля, като говорили за плодове и зеленчуци той изведнъж казал "тиква", което много ме учуди. та там вече го водят проговорил и не ме тормозят. вкъщи обаче нищо смислено, само на ябълката вика "апъл", щото от малък зяпа бейбитв, повтаря бол, кайт и други думи...чудя се дали не го объркахме с тоя английски и сега затова да не иска да говори  Rolling Eyes

седмица след като навърши 3г. ходихме при педиатъра да му види сливиците, че беше нещо болнав, и тя се притесни, че все още не искал да говори, и ни даде направление за детски психиатър. отидохме миналата седмица, според нея не бил аутист, имал разстройство на експресивната реч, изписа "хапчета за проговаряне" Ноотропил, но каза сама да си преценя дали да ги давам, щото щял да стане хиперактивен, то само туй ми липсва, четох ви малко и се отказах да ги давам

та въпроса ми е някой минал ли е по същия път, и как мислите, само с посещения при логопед дали ще имаме напредък? чудя се и дали да не го запиша на частна детска градина, където една госпожа отговаря за 8-10 деца, а и са смесени възрастови групи /забелязах го, че с връстници много не обича да играе, а батко му ако има гости 10-тина годишни малкия е като залепен за тях, много му е интересно/...  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 55
та въпроса ми е някой минал ли е по същия път, и как мислите, само с посещения при логопед дали ще имаме напредък? чудя се и дали да не го запиша на частна детска градина, където една госпожа отговаря за 8-10 деца, а и са смесени възрастови групи /забелязах го, че с връстници много не обича да играе, а батко му ако има гости 10-тина годишни малкия е като залепен за тях, много му е интересно/...  newsm78
Нашият най-голям напредък започна, след като го преместих в частна градина. Там наистина успяват да му обърнат внимание и му поставиха много ясни граници какво може да прави, и какво не. В държавната успяваше да си наложи своето, защото нямаше как да се занимават само с него. И ние сме минали през същото, което разказваш. Ако имате възможност го запиши в частна. Макар и само временно. Примерно за лятото. В държавните градини лятото са в сборни групи, седят цял ден и тъпеят на двора, без да ги занимават с нищо. А на нас един от проблемите ни беше "Как да си организира свободното време?" т.е. да се заиграе сам. И само скачаше, викаше и беснееше.
 В частната ни градина няма ТВ и през целия ден нещо се занимават (и през лятото). Разбира се играе и навън, но има и организирани занимания - оцветяват, рисуват, нещо учат...

# 72
  • Варна
  • Мнения: 320
той в момента е на ясла, април трябва да подавам документи и евентуално ако го приемат на държавна градина ще тръгне септември. обаче си мисля да го преместя в частната още април, намерих една в близко до Варна село, водят ги с автобус, в къща с двор са, постоянно навън дори и сняг да вали, обикалят селото, събират листа, гледат стада с овце...въобще свободна селска история. разбира се занимания също има.
иначе ако го оставя в държавната ясла, излизат навън само ако е много топло, разбирай юни-август, и то по 1 час сутрин и 1 следобед, през останалото време дремат завряни в една стая, сигурно умират от скука горките  Rolling Eyes и като има и някое новоприето бебе да им реве за разкош, голяма забава Rolling Eyes
благодаря ти за мнението, ще действам   bouquet

# 73
  • Мнения: 14
Здравейте,

Някой чувал ли е за ММС. Измама ли е това? На такава прилича, но все пак ми е интересно лекарите изписват ли такава добавка?

# 74
  • Мнения: 3 686
Преди време някоя мама беше споменавала тук за обучаващ тренажор с молив. Искам мнения за ефикасността му. Моето момиче е много зле с фината моторика. Молив не може да държи, съответно работата в детската градина е немислима на този етап.
И друго да питам мамите на попроговорилите деца - детето ми вече прави изречения, може да зададе въпрос. Но е силно, ама силно неразбираемо. Само аз, понякога таткото и логопедката я разбираме Една буква в една дума е по един начин, в друга по друг, половината букви пък съвсем не може да изговори. Знам че зависи от много фактори, но как изчиствахте говора при вас? Или направо започнахте с правилен изказ? При нея пробват един звук вече 2 месеца и нулев резултат. Изглежда и е много трудно и както си ходеше с желание на логопед вече не иска, бяга, бута, пищи. Малко съм се отчаяла. Оплаках ви се

Общи условия

Активация на акаунт