За тези, които четат любовни романи №15

  • 62 091
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 28 815
Скрит текст:
Да се отчета и аз.... Joyкупих си "Уязвим" продължението на "Лесна" ......този път историята е разказана от гледна точка на Ландан.....подобно на "бедствията"....ще продължа с "Негодник по неволя"....да видим херцога какви ще ги свърши... ooooh!
Днес мислех да си я взимам "Негодник по неволя", ама ми мина мерака, като видях, че Ибис нямат намерение да издадат цялата поредица, за какво ми е, само да ми виси на рафта и останалите да ги дочитам на английски. Не разбирам защо не се преориентират към самостоятелни книги и само измъчвт читателите си. Иначе харесвам авторката, чела съм една друга нейна поредица и я препоръчвам:
https://www.goodreads.com/series/53819-love-by-numbers
Та вместо "Негодник по неволя" си взех "В леглото на дявола", заради препоръките тук и я започнах, добро начало, харесва ми. Авторката ми е доста позната като име, имам чувството, че съм чела и друго нещо от нея, но най-вероятно е било в епохата преди goodreads, защото не помня какво Simple Smile
Междувременно понапреднах с тази:
https://www.goodreads.com/book/show/16034964-losing-it?ac=1
Сладка книга, историята е за студенка по актьорско майсторство и един секси преподавател по заместване, забиха се вечерта преди започването на семестъра и стана тя каквато стана Joy

На тази преди време ѝ се чудех, но така и не я отбелязах. Като я прочетеш, дай знак дали е хубава, защото вече не смея да отворя ГР - за 5 мин. разглеждане, добавям 5 книги за четене.


ПП Аз съм на следващия милионер. Който е със загадъчни зелени очи и е имал тежко детство, разбира се.

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 15:35 от milenaka

# 706
  • Мнения: 47
На тази преди време ѝ се чудех, но така и не я отбелязах. Като я прочетеш, дай знак дали е хубава, защото вече не смея да отворя ГР - за 5 мин. разглеждане, добавям 5 книги за четене.
Дадено, малко ми остава и като я свърша ще дам по-конкретно мнение, но засега е готина книга.

# 707
  • Мнения: 4 690
Аз тези дни бях на друга тематика, но снощи ме подгони едно безсъние и произволно грабнах "Правилата на капитулацията" от Кристина Дод, поредицата за гувернантките.Много приятна книжка, без особен драматизъм и с доста комични ситуации.Главният е прекарал последните 15 години при бедуинити и когато се завръща в Англия с децата си трябва да бъде превъзпитан.

# 708
  • Мнения: 2
Да се отчета и аз.... Joyкупих си "Уязвим" продължението на "Лесна" ......този път историята е разказана от гледна точка на Ландан.....подобно на "бедствията"....ще продължа с "Негодник по неволя"....да видим херцога какви ще ги свърши... ooooh!
Днес мислех да си я взимам "Негодник по неволя", ама ми мина мерака, като видях, че Ибис нямат намерение да издадат цялата поредица, за какво ми е, само да ми виси на рафта и останалите да ги дочитам на английски. Не разбирам защо не се преориентират към самостоятелни книги и само измъчвт читателите си. Иначе харесвам авторката, чела съм една друга нейна поредица и я препоръчвам:
https://www.goodreads.com/series/53819-love-by-numbers
Та вместо "Негодник по неволя" си взех "В леглото на дявола", заради препоръките тук и я започнах, добро начало, харесва ми. Авторката ми е доста позната като име, имам чувството, че съм чела и друго нещо от нея, но най-вероятно е било в епохата преди goodreads, защото не помня какво Simple Smile
Междувременно понапреднах с тази:
https://www.goodreads.com/book/show/16034964-losing-it?ac=1
Сладка книга, историята е за студенка по актьорско майсторство и един секси преподавател по заместване, забиха се вечерта преди започването на семестъра и стана тя каквато стана Joy


Само за информация - "Негодник по неволя" Е самостоятелна книга.
Другите книги от т.нар. "поредица" не са продължения на първата, а са отделни завършени истории.

# 709
  • Мнения: X
да, Валия, и майката на героя съобщава на гувернантката впоследствие, че и той ще е един от учениците й  Grinning поредицата е много сладка, хареса ми  Peace
Aз съм с Лаура Флоранд с тази книга -
,
начало на нова серия, с някои от героите на предишната. Харесва ми  Heart Eyes

# 710
  • Мнения: 47
Само за информация - "Негодник по неволя" Е самостоятелна книга.
Другите книги от т.нар. "поредица" не са продължения на първата, а са отделни завършени истории.
За малко чак се притесних да не съм подвела някой с грешна информация, но все пак проверих защото приемам, че паметта може и да ме е подлъгала, та как да не е поредица, според сайта на авторката е поредица, според goodreads и според уикипедия The Rules of Scoundrels е поредица, състояща се от четири книги, първата от която е "Негодник по неволя".  Това, че книгата има собствен край нищо не значи, поне за мен. Щом авторката е обединила книгите по някакъв начин има защо.
Аз тези дни бях на друга тематика, но снощи ме подгони едно безсъние и произволно грабнах "Правилата на капитулацията" от Кристина Дод, поредицата за гувернантките.Много приятна книжка, без особен драматизъм и с доста комични ситуации.Главният е прекарал последните 15 години при бедуинити и когато се завръща в Англия с децата си трябва да бъде превъзпитан.

Наистина много хубава поредица, от издадените на български освен нея харесвам доста и "Моята любима годеница", ако ми позволиш да ти я препоръчам само че ще те излъжа в какъв ред бяха една спрямо друга, чела съм я отдавна.

# 711
  • Мнения: X
Grinning добре, че писа, бях пропуснала момента с книгите за всичките гувернантки и съм чела само трите с Правилата, много добра новина, мерси, отивам да ги търся  Party

# 712
  • Мнения: 2
Само за информация - "Негодник по неволя" Е самостоятелна книга.
Другите книги от т.нар. "поредица" не са продължения на първата, а са отделни завършени истории.
За малко чак се притесних да не съм подвела някой с грешна информация, но все пак проверих защото приемам, че паметта може и да ме е подлъгала, та как да не е поредица, според сайта на авторката е поредица, според goodreads и според уикипедия The Rules of Scoundrels е поредица, състояща се от четири книги, първата от която е "Негодник по неволя".  Това, че книгата има собствен край нищо не значи, поне за мен. Щом авторката е обединила книгите по някакъв начин има защо.
Аз тези дни бях на друга тематика, но снощи ме подгони едно безсъние и произволно грабнах "Правилата на капитулацията" от Кристина Дод, поредицата за гувернантките.Много приятна книжка, без особен драматизъм и с доста комични ситуации.Главният е прекарал последните 15 години при бедуинити и когато се завръща в Англия с децата си трябва да бъде превъзпитан.

Наистина много хубава поредица, от издадените на български освен нея харесвам доста и "Моята любима годеница", ако ми позволиш да ти я препоръчам само че ще те излъжа в какъв ред бяха една спрямо друга, чела съм я отдавна.



Е, да. Аргументът "Това, че книгата има собствен край нищо не значи, поне за мен" е железен.
Такава желязна логика не може да бъде оборена Simple Smile Joy
Иначе общото в "поредицата" е, че тук-там в книгите се споменава персонаж от другите книги - и толкова. По същата логика всички книги на Стивън Кинг са част от поредица, защото доста често действието се развива в Мейн.  Grinning

# 713
  • Кърджали
  • Мнения: 10 348
Пробвах да започна "Избрах теб" на Сюзън Елизабет Филипс, но нещо сякаш не ми се четат две книги от един и същ автор една след друга и и търся всемъзможни кусури.
Затова я зарязах и започнах "Тайната на една лятна нощ" от Лайза Клейпас. Още съм в началото и, та нямам особено мнение.


Е, да. Аргументът "Това, че книгата има собствен край нищо не значи, поне за мен" е железен.
Такава желязна логика не може да бъде оборена Simple Smile Joy
Иначе общото в "поредицата" е, че тук-там в книгите се споменава персонаж от другите книги - и толкова. По същата логика всички книги на Стивън Кинг са част от поредица, защото доста често действието се развива в Мейн.  Grinning
Щом авторката ги е обединила в поредица, значи има защо.  А това че
Цитат
тук-там в книгите се споменава персонаж от другите книги
  не е малко, и то показва че все пак книгите имат някаква допирна точка и развитие на персонажите в поредицата...  Все пак не всички поредици са разпъване на локуми от една история в 2-3-5-10 книги.

# 714
  • Мнения: 47
Е, да. Аргументът "Това, че книгата има собствен край нищо не значи, поне за мен" е железен.
Такава желязна логика не може да бъде оборена Simple Smile Joy
Иначе общото в "поредицата" е, че тук-там в книгите се споменава персонаж от другите книги - и толкова. По същата логика всички книги на Стивън Кинг са част от поредица, защото доста често действието се развива в Мейн.  Grinning
Ами не точно това ми беше аргумента, това е вашия - щом книгата има собствен край, значи не е част от поредица. Моите аргументи бяха източниците, които цитирах, очаквам тях да оборите щом ще се разпалваме толкова... Не знам вие как четете и подбирате книгите си, но аз винаги проверявам за такива неща, особено когато имам възможноста. Та всеки си има право на мнение, вие изразихте вашето, оставето моето да се присъедини към световното, което твърди, че книгите са поредица.

# 715
  • Мнения: 4 690
От Гувернантките на български са преведени 1, 5, 6 , разгледах в ГР има още няколко.
Иначе ето тази също е от поредица за възпитателки, за жалост на български е издадена само тя http://chitanka.info/book/5070-ne-dyrpaj-lyva-za-opashkata
Не помня да сме коментирали скоро авторката , не е особено популярна, но и двете книги са написани добре.Тази е за пирати http://chitanka.info/book/3470-piratska-tseluvka
Ако се повтарям, извинете ме  Crazy

# 716
  • София
  • Мнения: 30 208
Да си кажа честно, "Библиотекарката" изобщо не ме впечатлява. Прочитането ѝ ще е голям зор. Започнах я, ама дали няма да се откажа.  Tired

# 717
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 364
валия, спаси ме   bouquet
Отдавна ми се чете нещо пиратско, започвам я  Crazy

# 718
  • Мнения: 4 690
валия, спаси ме   bouquet
Отдавна ми се чете нещо пиратско, започвам я  Crazy
Дано ти хареса !
Ще ти пусна още един линк , пак за пътешествие с кораб http://chitanka.info/book/6613-pustinen-plamyk , защото е интересна, а не е от авторките-фаворити Wink

# 719
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 364
Добавям си и нея, ще я почна, веднага щом приключа със Сабрина  Simple Smile
Благодаря  Hug
Преди известно време, се сетих за Джеймс Малъри, и ми се прииска да прочета нещо подобно  Laughing

missence, библитекарката, отдавна си я дръпнах, но щом върви бавно - ще я пропусна, като чета какво си писала- няма да изгубя много..

Общи условия

Активация на акаунт