Боя за коса - Вlond 37 - Клуб на блондинките

  • 81 720
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 352
Сега разбрах. По мое впечатление с 6 оксидант само ще освежиш цвета и най много да изсветлиш един тон. Според мен няма да стане, но пък не ти пречи да пробваш. Така ми се струва, не знам.

# 721
  • Мнения: 767
Adelinda ако те разбрах правилно имаш оксидант смесен половин 6%и половин 9%,което би трябвало да го прави малко по-силен (7.5%).Никога не съм пробвала,но мисля че е добра идея.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 901
Да, смеси един от 6 и един от 9%, а за пропорцията към боята, опитай с 1 към 1,5, т.е. ако боята е 60 мл, оксидантът да е 90 мл.

# 723
  • Мнения: 9 991
Боята я дават или с 12 или с 9 %та. Казват 1:1 да се смеси, но мисля че грешат. Купувах на сестра ми същата марка, тъмна и става доста течна, като се смеси 1:1. Моята като я смеся така, става гъста, не се маже. На листовката пише, че светлите били 1:2, но според продавачката, тази не била от светлите. Става ми по-светла от на каталога, защото я разбърквам 1:2, боя-окислител, или поне така ми кажа продавачката. Моята коса е светла и лесно хваща, чудя се да я направя само с 6% 1:2. А сега със сигурност ще е със смесен 6 и 9 %. Боята е 100 мл. и е разграфена 1/3, 1/2, 1/4.  Crazy Е те тоя път дали се обясних като хората.  newsm78

# 724
  • Мнения: X
adelinda, според мен пробвай, както ти е предложила Serpentine, като смесиш 6% и 9% в цялостно съотношение или 1/3 към 60мл боя (45мл от 6% и 45 от 9%) или направо пак двойно количество 120мл окислители + 60мл боя, 2:1. По принцип аз знам, че номерата 11 и 12 в каталозите са с двойни дози окислител, защото са силно изсветляващи, но щом ти си със светла основа, не ти е толкова проблем да използваш и по-малко количество. Оф сега чак видях, че боята ти е 100мл. Значи (ако ползваш половината) идва 50мл боя или с 100мл окислители или с 80мл (40 от единия и другия).

Ама честно казано не знам какво ще постигнеш, основата ти сигурно е 3-ка, че и 2-ка, българките сме много черни и тъмни и изобщо не можем да си позволим да сме светло руси, щото изглеждаме грозно  Naughty Joy  hahaha


Сега се сетих, че майка ми е типичен пример за много светла бяла българка. Със светло синьо-сиви очи е, а като малка косата и е била бяло руса, след това нормално руса и след като ме е родила, цветът и се е потъмнил до 7-ца, естествена пепелява. Кожата и е много бяла с розов подтон мисля. Сестра и от своя страна е малко по-тъмна кожа, кафяви очи и тъмна коса. Така че не е толкова до раса, а до разпределение на гените.

# 725
  • Мнения: 9 991
Фрея, аз съм като майка ти, само че очите са ми зеленикакви, шарени по-точно. Сестра ми е като леля ти.  Peace На майка рода "руснаци" от България, на тате тъмноочки.  Peace


Със смес ще се наклепам, 6-тица ще и се почудя. Явно няма пробвал.  Laughing Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 38 961
Бях решила да се правя естествено тъмна, особено след споровете в темата. Wink
Бях се засилила към 6.3.
Обаче днес бяхме в една аптека с дъщеря ми и сравнявах каталога с нейния цвят /моят естествен/.
В края на краищата взех 8.31 с оксидант 25 / Rolling Eyes/.
Не съм много сигурна за оксиданта дали ще е добре?

Ето го цвета.
http://www.hairwind-paris.fr/images/rep_articles//grandes/LORE831.jpg

А аз в момента съм нещо такова:
http://www.bits4hair.com/images/9.1-bits4hair-colour-swatch-very … sh-blonde-9.1.jpg

# 727
  • Мнения: 9 991
Според мен не е добре оксиданта, защото е за тъмна коса да я изсветли. Цвета ще падне бързо. 8 си се води русо.

# 728
  • Мнения: X
Как оксидант 25? Това волюм ли е? Знам само за 20вол 6%, 30вол 9% и 40вол 12%

# 729
  • София
  • Мнения: 38 961
Как оксидант 25? Това волюм ли е? Знам само за 20вол 6%, 30вол 9% и 40вол 12%

Да, volume 25. И аз обясних, че знам 6,9, 12. Значи е нещо като 7%. newsm78
Да ходя да си го сменя ли?

# 730
  • София
  • Мнения: 3 901
Това е 7.5%, не виждам проблем.

# 731
  • Мнения: X
Лорвен със сигурност имат 25 вол. (7,5%). Твоя такъв ли е, или е на друга марка? Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 38 961
Лорвен със сигурност имат 25 вол. (7,5%). Твоя такъв ли е, или е на друга марка? Peace

Да, Лорвен. И боята е Лорвен. Хубава ли е?

# 733
  • Мнения: X
Хайде, момичета, време е за НОВА ТЕМА welcome

# 734
  • Мнения: 22
да попитам за мнение за лореал мижерал номер 10,21 и за hl violete, някой използвал ли ги е

Общи условия

Активация на акаунт